ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дете под 1год. и планината?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Дете под 1год. и планината?
Автор Съобщение
evcheto7



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 1

Мнение Дете под 1год. и планината? Отговорете с цитат
Здравейте на всички, Форумът ви е страхотен , но за първи път влизам в него.Може би и преди е писано по темата та ако може да ме упъите къде да намеря инфо или коментари за това как се отразява надм. височина на децата под 1 годинка. Синът ми е на 10 месеца, малко е сополив и много се чудя сега за празника на рила на 2.08.дали да го кача с мен поне на кабинковия лифт и се чудя дали има кофти влияние голямата разлика в надморската височина. Ако някой може да ми даде съвет- благодаря предварително.
Пет Юли 31, 2009 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
Отговор на въпроса ти не мога да дам, нямам опит. Но има една тема за обсъждане на такива неща цък тука
Ще е хубаво да са на едно място такива обсъждания!

_________________
Пет Юли 31, 2009 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
evcheto7 , ако пазиш лапето да не го пече много слънцето нямя да имаш проблеми (децата нетрябва да прегряват).
Съобрази се все пак дали детето е болно или има незначителна хрема.
Ако се качвате с лифт и му вземеш подходящи дрехи смятам ,че няма място за притеснение.
Все пак няма да стоите на планина с лапето много дни нали?!?
За надморската височина не се притеснявай не е толкова високо за да е намалена концентрацията на кислород.

Успех!!! Smile

_________________
Sinanitsa
Пет Юли 31, 2009 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз моят син го качих на 8 месеца на школата Мальовица - 1870 м, където работих две години след това и той беше с нас. Когато се върнахме в София и трябваше да му правим изследвания за детската градина, лекарите се учудиха на високия хемоглобин който имаше детето. Когато им обясних, че сме живяли на високо всичко им стана ясно и до сега не е боледувал от нещо сериозно. Стоенето на височина може да е и полезно Very Happy Very Happy
Пет Юли 31, 2009 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Evcheto7, нашият син след 2 дена става на 10 месеца. Не искате ли да си направим бебешко-планинарска разходка някой път?
Вто Авг 04, 2009 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ipon_



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 9

Мнение Re: Дете под 1год. и планината? Отговорете с цитат
evcheto7 написа:
Здравейте на всички, Форумът ви е страхотен , но за първи път влизам в него.Може би и преди е писано по темата та ако може да ме упъите къде да намеря инфо или коментари за това как се отразява надм. височина на децата под 1 годинка. Синът ми е на 10 месеца, малко е сополив и много се чудя сега за празника на рила на 2.08.дали да го кача с мен поне на кабинковия лифт и се чудя дали има кофти влияние голямата разлика в надморската височина. Ако някой може да ми даде съвет- благодаря предварително.


Здравей,разбирам желанието и нетърпението ти да качиш детенце на лифта.Не мисля че има проблем аз лично качих сина на 1год и два месеца и беше доста интересно за него.виждал съм бебета на 3 месеца на вихрен ,еи това не мога да разбера обаче.Какво доказват родителите или нещо каляване ли е или да види гледката незнам.
Пет Авг 07, 2009 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Re: Дете под 1год. и планината? Отговорете с цитат
ipon_ написа:
.....виждал съм бебета на 3 месеца на вихрен ,еи това не мога да разбера обаче.
Какво доказват родителите или нещо каляване ли е или да види гледката незнам.


не бе човек, просто няма кой да го гледа Laughing
Пет Авг 07, 2009 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ipon_



Регистриран на: 27 Юли 2009
Мнения: 9

Мнение Re: Дете под 1год. и планината? Отговорете с цитат
albena Smile написа:
ipon_ написа:
.....виждал съм бебета на 3 месеца на вихрен ,еи това не мога да разбера обаче.
Какво доказват родителите или нещо каляване ли е или да види гледката незнам.


не бе човек, просто няма кой да го гледа Laughing


може да си права ,че няма кой да ги гледа.знае ли човек
тва недай боже да залитнат на каманяка с детенце после със сигорност ще се сетат поне 20 души които са могли да го погледат за 3 часа
Съб Авг 08, 2009 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shark



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет,

Малката между 7 месеца и годинка (миналото лято) със самарчето съм я качвал последователно на Черни Връх, Вихрен, Рилските езера и Ботев. Никъде нямаше проблем още повече че тя си спинкаше кротко през не малка част от пътя.

Така че ако не сте го направили вече моя съвет е да опитате (при добро време и стига да сте здрави разбира се). Най-малкото защото като гледам не само тази ами и следващите няколко години ще трябва да качваме без принцесата. Не за друго, просто повече от минута на едно място зверчето не може да стои, а вържа ли я на самара само ще ям здрав пердах. Very Happy

Поздрави!
Съб Авг 08, 2009 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov