Автор |
Съобщение |
Insight
Регистриран на: 25 Сеп 2014 Мнения: 122
|
|
|
|
|
|
...2 тайла вместо обичайните 4, но просто увеличени.... |
... и всъшност вижда точно това, което виждат потребителите с по-малки и нискорезолюционни екрани, без активиран овързуум .
... което е и точно идеята на овързуума.
|
|
|
Пет Юни 26, 2015 10:12 pm |
|
|
netman220
Регистриран на: 24 Яну 2014 Мнения: 147
|
|
|
|
Здравейте.
Съхраняването на точки и маршрути (от www.kade.si) вече става в GPX файл за по-голяма универсалност.
|
|
|
Пет Юни 26, 2015 10:28 pm |
|
|
icpart
Регистриран на: 02 Яну 2012 Мнения: 119 Местожителство: Варна |
|
|
|
|
|
Този оверзоом вероятно прави пикселен оверсемплинг на тайловете, примерно 2:1. Печалбите в този случай биха били доста съмнителни, доколкото на екрана ще виждаш примерно 2 тайла вместо обичайните 4, но просто увеличени. |
Точно това се получава наистина. Като сравних скриншотите които направих през телефона то реално като се разглежда и картата през уеббраузера на телефона ефекта е същия. Все едно е с overzoom и както казваш се виждат точно 2 тайлна например вместо 4. Просто браузера явно си наглася какво да покаже спрямо големината на диспеля която обикновено е пропорционална на dpi на екрана. Ако ми остане време утре може да си поиграя да видя как ще се вижда картата на таблета ми. Иска ми се даже да постна едно сравнение как ще се вижда картата на различните устройства които са с различни екрани например с няколко скриншота за нагледност.
|
|
|
Съб Юни 27, 2015 12:35 am |
|
|
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София |
|
|
|
На какъв период става обновяването на данните в тази версия на картата - 24 часа след качването им на сървъра?
|
|
|
Сря Юли 01, 2015 7:06 pm |
|
|
vedrin
Регистриран на: 25 Авг 2010 Мнения: 5787 Местожителство: 1116 m н.в. |
|
|
|
|
|
На какъв период става обновяването на данните в тази версия на картата - 24 часа след качването им на сървъра? |
Засега обновяване инициираме ръчно най-вече след по-съществени промени в настройките на рендъринга на растерните тайлове. След като постигнем достатъчно добър общ изглед на картата ще се погрижим и за по-често (автоматично) опресняване на тайлове, в които са се появили нови данни. Добре е опресняването да се ограничи именно само до такива тайлове, тъй като рендъринга, особено на по-детайлните слоеве, за пълната площ на картата е натоварваща и времеотнемаща операция (например изчисляването на 19-то ниво трае няколко денонощия на 8-процесорна машина).
|
|
|
Съб Юли 04, 2015 6:42 pm |
|
|
ifcho
Регистриран на: 21 Авг 2012 Мнения: 25
|
|
|
|
Благодаря ви за труда, който сте положили. Двете карти (BGM и Kade.si) са незаменим помощник.
Искам и да попитам, има ли възможност в уеб версията да има регулация на детайлността. В момента детайлите които ме интересуват (туристически пътечки най-вече) се появяват едва при ниво 16, при което пък има твърде малък обзор (дори и при 1980х1080 резолюция).
|
|
|
Вто Юли 07, 2015 12:32 pm |
|
|
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
|
|
|
|
По принцип има регулация на детайлността, но тя е статична - заложил съм я в изобразяването на картата без възможност за промяна от страна на потребителя.
Когато правих въпросната настройка, доста се колебаех за избора на нивото на превключване между височинен шейдър + малко ниво на детайли <-> полигонен шейдър с по-високо ниво на детайли. Избрах 16-то ниво, защото на 15-то изгледа стои доста претрупан.
_________________ Бутам след осмата бира |
|
|
Вто Юли 07, 2015 1:22 pm |
|
|
ifcho
Регистриран на: 21 Авг 2012 Мнения: 25
|
|
|
|
Благодаря за обяснението. Щом само аз се обаждам явно така е ок за повечето.
|
|
|
Сря Юли 08, 2015 9:06 am |
|
|
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
|
|
|
|
Не ти е безпочвено мнението все пак - както писах - и аз се колебах доста за нивото. Ако се съберат достатъчно много аргументирани мнения, може да променя изгледа.
_________________ Бутам след осмата бира |
|
|
Сря Юли 08, 2015 9:10 am |
|
|
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София |
|
|
|
Имената на местностите "застават" на мястото си при нива 16-19.
|
|
|
Сря Юли 08, 2015 11:09 am |
|
|
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
|
|
|
|
|
|
Имената на местностите "застават" на мястото си при нива 16-19. |
Това не го разбирам.
Разположението на всички надписи е динамично. Системата го смята според наличното пространство и според специфични настройки - къде и колко да се измести надписа, контрол на размера на шрифта.
Засега има един сериозен дефект само - надписите се отрязват по ръбовете на плочките. Ако включа настройката да не слага надписи по ръбовете, доста надписи и обекти ще изчезнат - особено в изгледите с по-дребен мащаб.
_________________ Бутам след осмата бира |
|
|
Сря Юли 08, 2015 11:19 am |
|
|
Whitestar
Регистриран на: 19 Ное 2013 Мнения: 522 Местожителство: Велико Търново |
|
|
|
Ако можеше да се дават имена на записаните точки и пътища щеше да е доста полезно, за топонимията при направа на карти и др.
|
|
|
Сря Юли 08, 2015 11:45 am |
|
|
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
|
|
|
Сря Юли 08, 2015 11:53 am |
|
|
Whitestar
Регистриран на: 19 Ное 2013 Мнения: 522 Местожителство: Велико Търново |
|
|
|
Имах в предвид, когато се отбелязват точки и се свалят в gpx формат от www.kade.si , но и така сайтът е страхотен!
|
|
|
Сря Юли 08, 2015 12:30 pm |
|
|
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
|
|
|
|
Аха, ясно - няма как да стане това - цъкате върху картинки просто.
_________________ Бутам след осмата бира |
|
|
Сря Юли 08, 2015 12:36 pm |
|
|
|