ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
eTrex 10
0%
 0%  [ 0 ]
eTrex 20
42%
 42%  [ 12 ]
eTrex 30
57%
 57%  [ 16 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А когато сте с ръкавици как боравите с тъчскрийн, или си купувате от онези специалните с "петно" на пръста?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Юли 04, 2015 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Re: Etrex 25/35 Отговорете с цитат
Rincewind написа:

От линковете не виждам потвърждение, че In the Box има велосипедна стойка (ако това се има предвид под монтажно устройство).

И аз не видях потвърждение. Само в страницата на Гармин България го пише и си помислих, че го дават като подарък при покупката на апаратче Etrex.
Нарочно не коментирах какво са направили Гармин. И сега няма го направя. Само ще кажа, че съм съгласен с мненията дадени дадени до тук.
Съб Юли 04, 2015 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да отбележа само, че новите модели се казват eTrex® Touch 35 и eTrex® Touch 25.
Има също така ъпдейти на 30 и 20, които се казват eTrex® 30x и eTrex® 20x.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Юли 04, 2015 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че целта е новите Итрекси да заместят Дакотите.
Относно геокешинга нововъведенията не са ценни. Постоянно се появяват нови кутийки и се архивират стари. Само на територията на България, където това хоби не е много развито, след два месеца инфото в Гармините ще е безполезно. Гармин от много години се опитват да се намесят в играта. Хубавото е, че не успяват. Но напъните им имат и добра страна. Защото от Граундспийк се опитват да направят играта изцяло платена. Гармин забавят процеса. Smile
Нататък всичко ви е ясно, как ще се развива.(това за любопитните)

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юли 05, 2015 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Добър вечер! Имам един въпрос свързан с etrex 30. Разполагам с такъв прибор и съм инсталирал последната версия на BGMountains. Имам проблем с разглеждането на картата на места различни от въведения трак. Основните пътеки се виждат, но не мога да видя малките пътеки, които не са маркирани, а дори и по-големите пътища. Разгледах менютата и пробвах различни настройки, но не се получава. С по-стара версия на картата мисля, че нямах този проблем. Знае ли някой как бих могъл да виждам и обикновените пътеки от картата? Благодаря предварително.
Пет Юли 17, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vlsp написа:
Знае ли някой как бих могъл да виждам и обикновените пътеки от картата?

В eTrex30 с последната версия на BGMountains маркираните и немаркираните пътеки, както и участъците означени "без пътека", са видими в едни и същи нива на приближение. Кои ще бъдат тези нива зависи най-вече от избраната настройка в Setup --> Map --> Advanced Мap Setup --> Detail. Има 5 възможности:

-- Most: пътеките са видими при метрична скала 3 km или по-малко;
-- More: пътеките са видими при метрична скала 1.2 km или по-малко;
-- Normal (настройка по подразбиране): пътеките са видими при метрична скала 800 m или по-малко;
-- Less: пътеките са видими при метрична скала 300 m или по-малко;
-- Least: пътеките са видими при метрична скала 200 m или по-малко.
Пет Юли 17, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора, но за съжаление не мога да видя нито пътеки, нито улици в нито една от опциите. По принцип не е голям проблем, но днес например излязох от заредения трак и се движех по пътека, която по принцип я има в BGMountains, но не се показваше на GPS-a. Някакси е странно, а на телефона с по стара версия карта го няма този проблем.
Съб Юли 18, 2015 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Качи ако обичаш снимка на дисплея а ГПС-а. От обяснението не става съвсем ясно какво точно не се вижда.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 19, 2015 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Имам предивид разликата между http://dox.bg/files/dw?a=e176162258 и http://dox.bg/files/dw?a=207c91106d .Може и да е нормално да се вижда така, не знам. На телефона ми виждам всички пътища.
Вто Юли 21, 2015 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vlsp написа:
Имам предивид разликата между http://dox.bg/files/dw?a=e176162258 и http://dox.bg/files/dw?a=207c91106d .Може и да е нормално да се вижда така, не знам. На телефона ми виждам всички пътища.

Много интересно -- вижда се всъщност маркировката, но не и самата пътека... Не знам каква може да е причината, ясно е само че е нещо специфично за вашия уред, тъй като аз не успявам да възпроизведа този проблем с eTrex30. Едно от нещата, които ми хрумват е възможен конфликт с друга инсталирана карта на уреда. Би могло да пробвате (i) да деактивирате всички други карти освен BGMountains и да видите дали това би променило нещо и (ii) да оставите в паметта на GPSr-a само BGMountains. Ако в (i) или (ii) проблема изчезва, тогава с добавяне на други карти една по една бихте могли да откриете евентуално с коя точно е конфликта.

Друго, което би могло да има някакво значение, е версията на firmware-а на уреда, но ми се струва че това е малко вероятно.
Вто Юли 21, 2015 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм това наистина е феноменален изглед - идея нямам как може да се докара дотам.
Бих заложил както пише Ведрин на застъпващи се карти.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2015 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Не знам как се достигна до това, но е изнервящо, когато си на немаркирана пътека, извън трака, в кофти район. Фърмуеъра е 4.30, не съм слагал никога други карти и BGM е единствената в папка Garmin. Махнах от там gmapbmap.img и gmaptz.img, но няма промяна в изгледа. Уреда е в гаранция, но не мога да го заменя, тъй като той си работи. Ще се радвам ако се сетите нещо друго.
Вто Юли 21, 2015 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vlsp написа:
Не знам как се достигна до това, но е изнервящо, когато си на немаркирана пътека, извън трака, в кофти район. Фърмуеъра е 4.30, не съм слагал никога други карти и BGM е единствената в папка Garmin. Махнах от там gmapbmap.img и gmaptz.img, но няма промяна в изгледа. Уреда е в гаранция, но не мога да го заменя, тъй като той си работи. Ще се радвам ако се сетите нещо друго.

Може евентуално да пробвате пълен reset на уреда, като предварително си запишете другаде всички данни от него, които са ви нужни. Reset-а става като в изключено положение натиснете едновременно трите бутона Menu, Power и Toogle (joystick-a) и продължавате да ги държите натиснати до момента, в който уреда извади прозорец със запитването "Do you really want to erase all user data", на което отговаряте с "Yes". При следващото включване оставете уреда за по-продължително време неподвижен и с добра видимост към небето (първоначалното изтегляне на данни от сателитите може да отнеме няколко минути, повече от обичайното).
Вто Юли 21, 2015 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
vlsp написа:
Не знам как се достигна до това, но е изнервящо, когато си на немаркирана пътека, извън трака, в кофти район. Фърмуеъра е 4.30, не съм слагал никога други карти и BGM е единствената в папка Garmin. Махнах от там gmapbmap.img и gmaptz.img, но няма промяна в изгледа. Уреда е в гаранция, но не мога да го заменя, тъй като той си работи. Ще се радвам ако се сетите нещо друго.


Преди да ресетнеш настройките, направи една снимка на настройките на картата - това през карта, меню, сетъп мап, адванцед мап сетъп. В последното снимай всички опции.
Имам подозрения, че играейки си с AutoZoom, ZoomLevels за отделните обекти (примерно Off вместо Auto), Detail и др. можеш да осакатиш картата до горния и вид.

Друго, което се сещам, е да провериш да не ти е счупен IMG файла - т.е. да ре-даунлоаднеш имг-то от сайта и да го качиш наново във вътрешната памет.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2015 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Изтеглих отново картата от сайта, но това не помогна. Уреда не иска да се ресетне колкото и пъти да пробвам. Не стига до съобщение "Do you really want to erase all user data", а си зарежда основното меню. Мисля, че конфликта е с фърмуеъра...
Сря Юли 22, 2015 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 4 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov