ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Айларипиииии,ЕЕЕхоооо

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Айларипиииии,ЕЕЕхоооо
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Айларипиииии,ЕЕЕхоооо Отговорете с цитат
Няма нищо писано по този повод, затова си позволявам да Ви обърна внимание, както на мен много фино но категорично, ми го казаха....
Беше г. 2004-6 някъде....съчетавайки една командировка в Банско с десерта - един прекрасен ярък ден свободен ден в планината, както Пирин го може, се бях качил на Дончови караули и си ми беше навик да викам с цяла гърло ЕЕЕЕхо... и така по 4-5 минути. Не знам защо, от родителите ми ли е останало, навик.....от други хора по планините ли....някой глупав филми ли.....виках си през 20-30 мин по върховете.
Качих се на Муратов и дълго време бях на върха.По едно време излязоха и двама планинари горе, по-млади момчета.Разговорихме се, били нещо по поддръжка на станциите на Мобилтел, единият имаше прогресираща травма на краката. Имена забравям бързо. По едно време единият се обърна към другия и към мен: Абе чухте ли един кретен как крещеше по планината ?! Егати идиотите , защо я правят тая простотия........Нищо не казах смеейки се, но това беше последното ми викане в планината.
Към тези, които викат и не се усещат, както и аз тогава . Защо наистина, спасявате ли някой, търсите ли се с изгубен приятел?Няма нужда. Животните преживяват голям стрес от тези агресивни викове и хорови крясъци, вие ако чувате рев на мечка непрекъснато до вас приятно ли ще ви е? Така го възприемат животните. Виждам много умрели пилета веднъж и едно орелче, говори се че шума и стреса е основната причина. Възрастните животни бягат да се крият, защото гнездата не са на много скрити места, и малките остават беззащитни.
Да са живи и здрави тия двамата, че така финтово ми показаха моята простотия......
Пет Юли 24, 2015 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да, това е някакъв комплекс за малоценност викането в планината. Да се афишираш, че си там, да привлечеш вниманието на другите посетители. Общо взето е популярно сред кашкавалите, дето инцидентно са там. Може да е защитна реакция на усещането колко сме малки горе.
По Олимп ако чуеш викане - гърци са. То за тва Зевс отдавна го нема там, избегал е - много шумно място го правят новите гърчоля.
Мен много ме дразни.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Юли 24, 2015 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov