ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сините водопади по река Пиздица - въпрос за маршрут
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Сините водопади по река Пиздица - въпрос за маршрут
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз май се отказах, като разбрах, че били твърде малки водопадите.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юли 23, 2015 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Със сигурност не са кой знае каква гледка, ама тръпката е, че това е изоставен туристически район. Отделно има няколко калета наблизо.
Чет Юли 23, 2015 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Krasen написа:
Преди два дни и аз се пробвах да стигна до водопадите на Пиздица. Само че плътно и директно следвайки реката срещу течението й отдолу, о Пещера нагоре.


Здравей,

поздравления за опита, но и ти си направил нещо наистина много трудно.

Ще чакаме падането на листата.

Иначе ако искате да се организираме няколкото желаещи да намерят тези водопади + да дооправят, където е нужно пътеката.
Пишете във форума.

На мен друго ми е любопитно. Как така имаше вода в реката? Миналите години през летата тя пресъхваше или някъде я хващат.
Как ти се стори дали си заслужаваше при наличното количество вода?

Поздрави!
Чет Юли 23, 2015 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Със сигурност не са кой знае каква гледка, ама тръпката е, че това е изоставен туристически район. Отделно има няколко калета наблизо.


Да де!

Аз и за езерата бях озадачен. Навремето по география бяхме учили само за Смолянските - свлащични езера.

Впоследствие разбрах за съществуването на Чаирските и накрая за тези 3 броя. Много ми е чудно дали са естествено формирани или е имала човешка намеса. Нищо не се знае за тях.
Чет Юли 23, 2015 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Малко встрани от темата. Някой запознат ли е с вулканичното минало на Баташка Планина?
Чет Юли 23, 2015 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
OpenMind написа:
Малко встрани от темата. Някой запознат ли е с вулканичното минало на Баташка Планина?


Ха, сега де! Това е нещо ново. Не бях чувал подобно нещо и ми стана интересно. Да видим дали някой ще се изкаже по въпроса, но е принципно по-добре да бъде в отделна тема, защото надали някой, който знае нещо по въпроса ще ти отговори тук.
Чет Юли 23, 2015 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ralica_peneva_



Регистриран на: 06 Май 2014
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
kikoleppard написа:
Иначе ако искате да се организираме няколкото желаещи да намерят тези водопади + да дооправят, където е нужно пътеката.
Пишете във форума.

Аз съм съгласна-можем да се включим с приятеля ми, стига да е събота или неделя.

_________________
"Хубава си, татковино,
име сладко, земя рай,
сърце младо и невинно
за теб трепка, та играй."
Чет Юли 23, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Усещам, че ще стане купона, но да изчакаме края на октомври или ноември.... Да паднат листата, една слана да смачка треволяците... Ще ви свирна Smile времето ще предразполага за огънче, наденичка, червено винце.... Разбрах колегата ще вземе храсторез, аз може брадвичка.... трионче.... - щи стане пътеката Smile
Чет Юли 23, 2015 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Пътеката Отговорете с цитат
И аз ще се включа с утъпкването на пътеката - с раницата съм към 90 кг Laughing
Чет Юли 23, 2015 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Krasen



Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 79
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kikoleppard написа:
Krasen написа:
Преди два дни и аз се пробвах да стигна до водопадите на Пиздица. Само че плътно и директно следвайки реката срещу течението й отдолу, о Пещера нагоре.


Здравей,

поздравления за опита, но и ти си направил нещо наистина много трудно.

Ще чакаме падането на листата.

Иначе ако искате да се организираме няколкото желаещи да намерят тези водопади + да дооправят, където е нужно пътеката.
Пишете във форума.

На мен друго ми е любопитно. Как така имаше вода в реката? Миналите години през летата тя пресъхваше или някъде я хващат.
Как ти се стори дали си заслужаваше при наличното количество вода?

Поздрави!


Здравей,

Аз не знаех, че водата по Пиздица изчезвала през лятото. Наистина имаше един каптаж, и още един остатък от някакво изоставено съоръжение, може би когато са функционирали преди, са взимали част от водата на реката и са я пренасочвали, но явно това е било доста отдавна.
Но сега си имаше съвсем нормално вода като за малка планинска река, даже на места си имаше и дълбоки вирчета.

Иначе аз явно ще изчакам оправянето на пътеката (жалко че няма да съм в България през късната есен, иначе с удоволствие бих участвал в разчистването), и догодина мисля да пробвам пак оттам докъдето стигнах- нагоре.

Поздрави!
Съб Юли 25, 2015 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Krasen



Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 79
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето и малко снимки от Пиздица:
Така изглежда реката най-долу, край Пещера:


Пиздица в ниската част на планината:



Тук вече се навлиза в тесния пролом под Киево кале и водопадите:



Така изглежда изоставената маркирана пътека към реката:



А това е стария изоставен каптаж, до който стига изоставената пътека, на самата река:


Оттук маркировката сочи нагоре по реката, тук вече пътека не видях, а само това:

Съб Юли 25, 2015 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Пътеката Отговорете с цитат
donzezi написа:
И аз ще се включа с утъпкването на пътеката - с раницата съм към 90 кг Laughing

Дон Цеци, аз пък и без раницата съм 90 кг, че и подминавам Smile, но понеже съм висок и не ми личат.
Ще се радвам да се видим заедно по този маршрут.

Между другото мога да проуча малко повече въпроса от туристическото дружество в Пещера. Даже ще дам бойна задача на кумеца.
Чет Юли 30, 2015 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Усещам, че ще стане купона, но да изчакаме края на октомври или ноември.... Да паднат листата, една слана да смачка треволяците... Ще ви свирна Smile времето ще предразполага за огънче, наденичка, червено винце.... Разбрах колегата ще вземе храсторез, аз може брадвичка.... трионче.... - щи стане пътеката Smile


Сега да си премерим техниката: Smile

Относно нея разполагам с:

1. Професионални овощарски ножици LOWE - 100 и 80 сантиметрови дръжки за клони до диаметър 4 см. - 2 броя. С тях ако знаете как вършея из дърветата.

2. Брадвички FISKARS - малка и голяма - 2 броя

3. Професионален овощарски трион BAHCO + един голям дърводелски отново BAHCO - 2 броя

4. Най-малката безнинова резачка HUSQVARNA - ако трябва, но не съм работил с нея Smile

5. HDD камера SONY

6. SLR цифрова камера Canon + каквито се сетите обективи и статив, но и с това не знам как се работи. Снимам само в автоматичен режим Smile

7. Сузуки Джимни дизелак, в което едва се побирам, но може поне до езерата да послужи за нещо.
Чет Юли 30, 2015 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Krasen



Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 79
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kikoleppard написа:



Относно необходимостта от помощ за прочистването на пътеката ако се засечем есента съм насреща. Ще си взема професионалните овощарски ножици с дълги дръжки(100 см) и до 4 см. клони мога да ги режа на бързи обороти, а брадви отново профи, имам колкото щеш.
.


Помните ли Пиздица? Ето, вече е есен, и вече района не е толкова гъст и заплетен. Май дойде време за разчистване на пътеката към водопадите. Very Happy
Наистина съжалявам, че не съм в България, да се включа и аз в разчистването, надявам се да не прозвучи все едно после догодина като се върна, да вървя "наготово" по пътеката която вие ще сте разчистили, но... Laughing
Съб Окт 24, 2015 4:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз писах на Тодор,

да видим дали ще направим нещо? Истината е, че все пак трябва да минат още поне 2 седмици да опадат листата. Минах преди седмица между Пещера и Брацигово, а реката едвам цъцъркаше.

Иначе смятам да ходим натам ще видим дали ще се организираме.

Поздрави!
Нед Окт 25, 2015 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov