ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Малко офтопик, не препоръчвам инсталация на последната версия на Basecamp, има проблеми с рутирането (при мен, но и не само, ако съдя по реакциите в нета от мнозина други), принудих се да се върна на версия 4.2.5, не ми е правила никога никакви проблеми. Апропо, MapInstall си е част от инсталацията на самия Bsaecamp, вкл. в тази версия.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Май 04, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
captain Bertorelli



Регистриран на: 04 Май 2015
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
MapInstall съществува и като отделна програма:

https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3291

В моя случай MapInstall мисля е част от инсталацията на BaseCamp, но вероятно не е проблем да се инсталира и допълнително. Друг вариант е да се инсталира наново последната версия на BaseCamp (4.4.7 от 27 април 2015 г.) с надеждата покрай другото това да реши и проблема ви с MapInstall:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4435[/quote]

Получи се с допълнителната инсталация. Много благодаря за отзивчивостта.
Пон Май 04, 2015 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
horseman



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
А какви са разликите между ОФРМ и БГмаунтийнс или по-скоро нужни ли са и двете карти на устройството, ако имаш регистрирана ОФРМ карта? Виждам, че БГМаунтийнс е доста популярна не само във форума, сигурно има причини за това.

_________________
I want that star, I want it now
I want it all and I don't care how

Careful what you wish
Careful what you say
Careful what you wish, you may regret it
Careful what you wish, you just might get it
Вто Май 05, 2015 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Винаги е добре да имаш 2 карти.
На 60-ката имам лиценз за OFRM но винаги предпочитам БГМ за планина.
Естествено активираш или едната или другата.
Така поставен въпросът отговора е пределно яснен.
Виж ако той е дали трябва да купиш OFRM лиценз за планина ще стане полемика.
Аз не бих го направил!
Вто Май 05, 2015 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Хм ... Там, където BGMountains има "покритие", винаги гледам основно да използвам нея (макар най-често да правя съпоставки, дори ако щете от любопитство, с OFRM). Но тъй като това (засега) далеч не навсякъде е така, OFRM е незаменима и си струва всяка стотинка. Макар и да е платена, цената й е жълти стотинки на фона на средностатистическото планинарско оборудване. Отделно от това на телефона съм си качил 50-хилядните карти на Ведрин.
Изобщо по отношение на картите спазвам принципа на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече". Както казват шопите, картите "ни леб, ни вода сакат" и не е проблем да си накачиш, колкото можеш да си накачиш.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Май 05, 2015 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
...ще стане полемика...!


Знаех си ама няма! Very Happy
Инсталирай и двете и ще прецениш в движение към коя са предпочитанията ти.
И моите опредено са в полза на БГМ.
Като съм на 2 колела е точно обратно.
Вто Май 05, 2015 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kavas



Регистриран на: 28 Май 2015
Мнения: 30
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте , на някой да се е случвало при опит да зумне ( увеличи ) картата да GPS да не приема команда и да го връща в първоначалната позиция .Имам орегон 650 и вече няколко пъти го прави . Ако ви се е случвало как го " лекувате "?
Нед Юни 14, 2015 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Въпрос за BaseCamp Отговорете с цитат
Случаят е следният - имам инсталирана оригинална карта ORFM MAP, също и BaseCamp на компютъра. Включвам уреда заедно с компа и на екрана се появява картата, но липсва графиката на растителнастта. Също - вадя оригиналната карта и зареждам BGMOUNTAINS на GPS-a - BaseCamp не ми вади никаква карта.
Аз ли пропускам нещо или това са възможностите на използвания от мен софтуер - комерсиална разработка за генериране на икономически растеж? Evil or Very Mad

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Авг 05, 2015 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Въпрос за BaseCamp Отговорете с цитат
Whitestar написа:
Случаят е следният - имам инсталирана оригинална карта ORFM MAP, също и BaseCamp на компютъра. Включвам уреда заедно с компа и на екрана се появява картата, но липсва графиката на растителнастта. Също - вадя оригиналната карта и зареждам BGMOUNTAINS на GPS-a - BaseCamp не ми вади никаква карта.
Аз ли пропускам нещо или това са възможностите на използвания от мен софтуер - комерсиална разработка за генериране на икономически растеж? Evil or Very Mad

За BGMountains по-добрия вариант е картата да е инсталирана на компютъра вместо да бъде зареждана от уреда. USB интерфейса на Garmin e изключително бавен, поне на уредите, с които съм го пробвал, поради което допълнителната функционалност на BaseCamp да зарежда карти, инсталирани на уреда, има някакъв смисъл най-вече за карти, които се разпространяват само във вариант за ползване в уред.
Сря Авг 05, 2015 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
За BGMountains по-добрия вариант е картата да е инсталирана на компютъра вместо да бъде зареждана от уреда. USB интерфейса на Garmin e изключително бавен, поне на уредите, с които съм го пробвал, поради което допълнителната функционалност на BaseCamp да зарежда карти, инсталирани на уреда, има някакъв смисъл най-вече за карти, които се разпространяват само във вариант за ползване в уред.


Разбирам, значи няма начин да се инсталира картата в BaseCamp, освен базовата Global map 2.0 нито да се визуализира тази от уреда. Това никак не ми прилича на изкуствено ограничаване на програмката, но както и да е.
Чет Авг 06, 2015 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:
Цитат:
За BGMountains по-добрия вариант е картата да е инсталирана на компютъра вместо да бъде зареждана от уреда. USB интерфейса на Garmin e изключително бавен, поне на уредите, с които съм го пробвал, поради което допълнителната функционалност на BaseCamp да зарежда карти, инсталирани на уреда, има някакъв смисъл най-вече за карти, които се разпространяват само във вариант за ползване в уред.


Разбирам, значи няма начин да се инсталира картата в BaseCamp, освен базовата Global map 2.0 нито да се визуализира тази от уреда. Това никак не ми прилича на изкуствено ограничаване на програмката, но както и да е.


Ако имаш предвид BGMountains, разбира се че може да се инсталира в BaseCamp -- достатъчно е да се ползва инсталатора за MapSource/BaseCamp. По отношение на други карти -- има такива които са предвидени само за работа в уред, но това може да бъде заобиколено.
Чет Авг 06, 2015 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Цитат:
Цитат:
За BGMountains по-добрия вариант е картата да е инсталирана на компютъра вместо да бъде зареждана от уреда. USB интерфейса на Garmin e изключително бавен, поне на уредите, с които съм го пробвал, поради което допълнителната функционалност на BaseCamp да зарежда карти, инсталирани на уреда, има някакъв смисъл най-вече за карти, които се разпространяват само във вариант за ползване в уред.
Разбирам, значи няма начин да се инсталира картата в BaseCamp, освен базовата Global map 2.0 нито да се визуализира тази от уреда. Това никак не ми прилича на изкуствено ограничаване на програмката, но както и да е.
Ако имаш предвид BGMountains, разбира се че може да се инсталира в BaseCamp -- достатъчно е да се ползва инсталатора за MapSource/BaseCamp. По отношение на други карти -- има такива които са предвидени само за работа в уред, но това може да бъде заобиколено.


Пробвах и си работи, благодаря за помощта!
Пет Авг 07, 2015 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Понеже съм много бос пък и още нямам GPS-ако може някой да ми обясни простичко-като си купя GPS има ли смисъл да плащам и обновленията, или мога да ползвам карти като тези на бг маунтис и kade.si вместо това?
Да кажа, че ми трябва машинка за планината.

ПП За eTrex 30 става дума
Пон Окт 19, 2015 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
За нашите Планини BGMountains ти е напълно достатъчна.
BGMountains има версия за директен ъплоуд в приемника

http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-

OFRM Geotrade съдържа десетки хиляди километри офроуд отсечки, категоризирани по вида на превозното средство, което може да премине по тях, като за голяма част от тях е въведено и условно ниво на трудност на преминаване. За изобразяването им са използвани специфични пунктири с различен цвят и вид, в зависимост от категорията на отсечката.
Еднократна инсталация е 15лв, като в рамките на 3 месеца имаш едно безплатно обновяване.

http://shop.karta.bg/index.php?mod=product-view&articule_id=550
Вто Окт 20, 2015 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
За нашите Планини BGMountains ти е напълно достатъчна.
BGMountains има версия за директен ъплоуд в приемника

http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-

OFRM Geotrade съдържа десетки хиляди километри офроуд отсечки, категоризирани по вида на превозното средство, което може да премине по тях, като за голяма част от тях е въведено и условно ниво на трудност на преминаване. За изобразяването им са използвани специфични пунктири с различен цвят и вид, в зависимост от категорията на отсечката.
Еднократна инсталация е 15лв, като в рамките на 3 месеца имаш едно безплатно обновяване.

http://shop.karta.bg/index.php?mod=product-view&articule_id=550


Е, значи на първо време ще ползвам BGMountains. Croc
Вто Окт 20, 2015 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
Страница 10 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov