ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавци... Сакън дупка...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавци... Сакън дупка...
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Въпрос към експертите по Скакавците!!! Отговорете с цитат
От последният Скакавец, който е след Сакън дупка до хижа Рибни езера (по картата на bg mount) през Драганица, Възела, Шишковица, Венеца и подсичане на Йосифица е около 11-12 км. Ако колата се остави над Кирилова поляна, т.е. Водната кула (слизането от х. Рибни езера до колата е около час) не могат ли да се направят пустите Скакавци за един ден, без да се спи горе?
И някой скоро ползвал ли е пътя с кола до там? Преди години с внимание и малко нерви се качваше нормална кола след Кирилова поляна до горе.
Чет Авг 06, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Преди 2-3 години го правихме това с един приятел, но от Тиха Рила. Но си спахме на високото, макар да имахме време да слезем до колата.
Чет Авг 06, 2015 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Преди 2-3 години го правихме това с един приятел, но от Тиха Рила. Но си спахме на високото, макар да имахме време да слезем до колата.


Мерси за отговора Croc ! Важното е, че има възможната сламчица да се пробва...Иначе от написаното за подходите към Скакавци бях загубил надежда, че е възможно без бивакуване...И все пак предполагам, че говорим за туристическо ходене, а не а ла Дизела и сродните му от форума...
Чет Авг 06, 2015 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Хмм, ами не е съвсем туристическо ходене, с по-бързичко темпо ще трябва Laughing е с доста водица като запас. То чара на това място е не просто да се мине а да се наслаждава човек на гледките, да се качва по всички връхчета...та за туй се прави със спане горе, за пълна наслада на сетивата по време на залез и изгрев...
Чет Авг 06, 2015 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Един познат, който ходи доста бързо, а и катери сериозно ми препоръчва следното

"Според мен най-лекият маршрут е: в 7:00 с колата да си на Тиха Рила, после от западната пътека за Рибни езера се прехвърляш на източната и поемаш към Водния връх за малко.
След това виждам 2 варианта:
- вървиш по северната страна на р. Маринковица и директно катериш Възела
- косиш на североизток и минаваш покрай Погледец и катериш Възела
(На Възела аз бих оставил всичко, защото следва доста качване-спускане-...)
После катериш до последния Скакавец, връщаш до Възела и по обратния път.
(На Възела можеш да избираш какво да правиш)

Всичко друго ми се струва по-време-отнемащо.
(Траверсът от Възела до Йосифица не е много лек за човек с раница. Да съм честен - съмнявам се че ще успея за един ден след Скаквците да изтраверсирам и Йосифица през Жандармите, Шишковица и Венеца)"

Чет Авг 06, 2015 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
МнениеПуснато на: Чет Авг 06, 2015 2:02 pm Заглавие:
Един познат, който ходи доста бързо, а и катери сериозно ми препоръчва следното

"Според мен най-лекият маршрут е: в 7:00 с колата да си на Тиха Рила, после от западната пътека за Рибни езера се прехвърляш на източната и поемаш към Водния връх за малко.
След това виждам 2 варианта:
- вървиш по северната страна на р. Маринковица и директно катериш Възела
- косиш на североизток и минаваш покрай Погледец и катериш Възела
(На Възела аз бих оставил всичко, защото следва доста качване-спускане-...)
После катериш до последния Скакавец, връщаш до Възела и по обратния път.
(На Възела можеш да избираш какво да правиш)

Всичко друго ми се струва по-време-отнемащо.
(Траверсът от Възела до Йосифица не е много лек за човек с раница. Да съм честен - съмнявам се че ще успея за един ден след Скаквците да изтраверсирам и Йосифица през Жандармите, Шишковица и Венеца)"


Напълно съм съгласен с твоя приятел и ние точно така направихме.
Само дето оставихме багажа някъде около най-южния скакавец. Преминаването на жандармите към Шишковица и Йосифица с раница никак не е приятно, а може даже и да е опасно и не виждам смисъл да се пъне човек. Най-лесно и безопасно ми се струва пак да си слезеш на Тиха Рила.
Не сме бягали, но не бива и да се мотае човек, няма време за мотане.

Цитат:
То чара на това място е не просто да се мине а да се наслаждава човек на гледките, да се качва по всички връхчета...та за туй се прави със спане горе, за пълна наслада на сетивата по време на залез и изгрев...

Точно затова си останахме да спим горе. Гледка и залез най-прекрасни.
Чет Авг 06, 2015 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Може би ще го пробваме седмицата 17-22.08 с lubitel с ранно тръгване от София пък не е речено да стане от първият път. Явно е важно да успееш да налучкаш верните пътеки около р. Маринковица и изкачването към Възела. Още повече, че не сме се мотали там никога... Confused А и предполагам яко клек около реката Very Happy ...
Чет Авг 06, 2015 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Хмм, ами не е съвсем туристическо ходене, с по-бързичко темпо ще трябва Laughing е с доста водица като запас. То чара на това място е не просто да се мине а да се наслаждава човек на гледките, да се качва по всички връхчета...та за туй се прави със спане горе, за пълна наслада на сетивата по време на залез и изгрев...


Митак написа:
....
Точно затова си останахме да спим горе. Гледка и залез най-прекрасни.

Е мое ли да сте толкова назадничави?
Са е модно да се тича горе. Idea
Насладата е друга в последно време - цифрите са важни по инженерному Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 06, 2015 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
irina написа:
Хмм, ами не е съвсем туристическо ходене, с по-бързичко темпо ще трябва Laughing е с доста водица като запас. То чара на това място е не просто да се мине а да се наслаждава човек на гледките, да се качва по всички връхчета...та за туй се прави със спане горе, за пълна наслада на сетивата по време на залез и изгрев...


Митак написа:
....
Точно затова си останахме да спим горе. Гледка и залез най-прекрасни.

Е мое ли да сте толкова назадничави?
Са е модно да се тича горе. Idea
Насладата е друга в последно време - цифрите са важни по инженерному Laughing


Абе ние не можем да тичаме. Само от страх, че жените ще ни тепат ако спим горе...Притесняват се да не ги сменим с мечката... Boxing
Чет Авг 06, 2015 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Тук май се е заформило нещо като "Скакавци"- Run . Очакваме списък на записалите се за участие и (евентуално) някакво отправно време за константа Laughing
Пон Авг 10, 2015 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marthin



Регистриран на: 27 Сеп 2014
Мнения: 57

Мнение Отговорете с цитат
Една от най-дивата и красива част на Рила да се мине на тичане , е прахосничество.
За мен, най-добрият вариант е оставянето на раниците преди качването на дъждомера, стигане до края без бързане и с много спиране за снимане, и гледане.
Връщането където може в по-голямата част подсичане. И накрая на деня като награда слизане към Песъкливото езеро+ баня. Very Happy
На другия ден следователно обратно към Тиха Рила, или минаване през Венеца и Йосифица.
Така за 2 дни без бързане може човек да се наслади на максимум.
Сря Авг 19, 2015 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
С кола може да се отиде до Тиха Рила, но внимателно, качват се даже и старички Фолксвачен Роло и Корса до там. Има и обособено нещо като паркинг всяка съб/ неделя от 3-5 коли на планинари пред сградата на горско или нещо друго е, жълто - оранжева , на самият пат .
Сря Авг 19, 2015 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Абе засилих се за Скаквците, т.е. взех отпуск от 17.08. ама прогнозите за тази седмица криви....Lubitel вика да не правим глупости...И почнах да тренирам на къщата, за да поддържам форма - цепене на дърва за зимата, чистене на комини с въже, гюле и четка, ходене по пкрив на къща на четири крака и оглед на керемидите...Smile И сега съм с лека мускулна треска без да съм стигнал 2 000 м...А за Скакавците ще чакаме време...Smile
Сря Авг 19, 2015 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера ги полазихме....










Нед Авг 30, 2015 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Общо взето ако ги броиш, Скакавците са поне 7 на брой (като отделно-обособени скали / безименни върхове).
Последния такъв е с височина около 2670m, точно над връх Пчелина. Аз ги минах преди 4-5 години ВСИЧКИ, но имаше хора, които се задоволиха с ДВАТА показани на повечето карти (Голям и Малък) и си мислеха че са минали всичките.
Реално тогава остават още ДВА + междинна остра скала(преди последния), която може да се обособи като трети.
Мога да приложа снимков материал довечера, защото в офиса нямам. Дано сте направили пълния траверс.

Поздрави, Шого.
Пон Авг 31, 2015 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov