ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Принципен въпрос за софтшел

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Принципен въпрос за софтшел
Автор Съобщение
SobieskiVanilla



Регистриран на: 26 Май 2015
Мнения: 28

Мнение Принципен въпрос за софтшел Отговорете с цитат
Здравейте!
Засилих се да си купувам софтшел, и както обикновено в такива случаи - обърнах интернет, основно по отношение на водонепропускливост и дишаемост.
Двата показателя са ясни, препоръчителните стойности - също. Обаче се замислих за следното - водонепропускливостта би следвало да се влияе от натиск върху материята (тъй като в лабораторни условия е само якето) - това значи ли, че слагайки раница върху якето, водата, която се стича от раменете (дори и в лек дъждец), ще съм мокър? Защото мокрите презрамки натискат материята на якето, респ. оказват по-голямо налягане и от там - по-лесно проникване на вода? Същото е за дишаемостта - раница върху дрехата оказва ли негативно влияние. Подобен, на моята логика, коментар намерих тук http://www.360mag.bg/posts/41137
Питането може и да е глупаво, но не съм носил софтшел до момента и не зная как ще се държи в планината. Пък да тръгна и да съм мокър - лошо Smile

И конкретно питане за софт - http://tinyurl.com/nlzc9ka - това подходящо ли е? Обикновено съм в планината поне 3 уикенда в месеца (от март до октомври/ноември), височинен пояс над 1600 метра. Джиткам си по тениска и ако е студено - полар. До момента в дъжд ползвам найлоново яке върху дрехата и раницата, ама за нула време съм мокър от конденза.
Пък ако имате изпитан софт, може да споделите. Ценови диапазон докъм 150 парички, все трябва да има нещо грамотно в него.
Поздрави и благодарности!
Съб Авг 08, 2015 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov