ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине за 4 дена с колело
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине за 4 дена с колело
Автор Съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Ком-Емине за 4 дена с колело Отговорете с цитат
Ком-Емине за под 4 дни с колело?

На 31 Август 2015 ще влезна в групата от хора които могат да кажат че са тръгнали по маршрута Ком-Емине. 4 дни по късно ще се опитам да се присъединя към групата която може да каже че е завършила Ком-Емине.

https://www.facebook.com/events/463625070475333/
Нед Авг 16, 2015 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Стара планина се пише Stara planina mountain на английски. Защо се срамуваш от езика си?
Нед Авг 16, 2015 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Къде видя езика му в Stara planina mountain? Смислово е преведено коректно. В околостаропланинските райони като решим да ходим по Стара планина все още викаме "Хайде на Балкана". Другите подробности около Балкан ги знаеш.

Николай, ами успех момче!
При вас не премина ли модата да се иска donate за различни лични проекти, тук почти отшумя?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 17, 2015 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Стара планина се пише Stara planina mountain на английски. Защо се срамуваш от езика си?

Balkan Mountains - From Wikipedia, the free encyclopedia

Николай - успех!
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Авг 17, 2015 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Стара планина се пише Stara planina mountain на английски. Защо се срамуваш от езика си?


Благодаря за поправката Wink
Живея в Сиятъл и събитието във феисбука е насочено повече за познатите и приятели тук в щатите много от които не знаят български, но обичат природата също като нас. Идеята ми е да събера средства за поддръжката и изчистването на Пътеката, и нарочно избрах англииския за колеги и познати от тук.

Затова слагам темата тук, както и в коло форума на български.

Уверявам те че не се срамувам от езика си Smile
Пон Авг 17, 2015 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
При вас не премина ли модата да се иска donate за различни лични проекти, тук почти отшумя?


Офф, програмист съм, интроверт, и си мисля че това тук със искането на пари ще е най трудната част от прехода ми Sad Живея на далеч от България и реших че това е един начин по които мога и аз да се присъединя в помощта към пътеката. Освен колоездене по 18 часа на ден, това е друг начин да излезя от моята 'comfort zone'

Парите не са за мен, а за групичката тук която неуморно организирва почиствания, боядисвания и маркировки.
Пон Авг 17, 2015 12:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Нищо лошо към добрите ти намерения. Просто ми е странно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 17, 2015 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Адаша е с добри намерения. Запознах се с него случайно под Ботев преди години.....Респект към това което прави. Със сигурност не се срамува от родния си език.
Пон Авг 17, 2015 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Николай беше предупреден, че тая работа ще се побългари. Ето че вместо пари, получава забележки Laughing
Човекът просто иска да направи това, което другите рекордьори не се сетиха - да помогне за поддръжката на Пътеката, за това са парите, а не да си купи билет до България и леща в хижа Ехо Wink
Викам с едната ръка да държим кутия с боя или трион, а с другата да стискаме палци преминаването му по Ком-Емине да е успешно

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 17, 2015 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
+1+1+1+1+1+
Пон Авг 17, 2015 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Re: Ком-Емине за 4 дена с колело Отговорете с цитат
Николай написа:
Ком-Емине за под 4 дни с колело?

На 31 Август 2015 ще влезна в групата от хора които могат да кажат че са тръгнали по маршрута Ком-Емине. 4 дни по късно ще се опитам да се присъединя към групата която може да каже че е завършила Ком-Емине.

https://www.facebook.com/events/463625070475333/


Би ли се представил, какъв опит имаш в планинското колездене, какви са предишните ти постижения, как стигна до цифрата 4-ри като дни, които ще ти стигнат за преминаването.

Как ще се следи придвижването ти?
Пон Авг 17, 2015 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Не те познавам и не знам дали имаш предишни постижения в сферата. Адмирации за мерака и хъса....но.... всички знаем, че миналата година Райко го направи за 5 дни и 12 часа. А Райко както всички знаем е киборг, той не е човек, той е машина. Ако не си правил маршрута поне няколко пъти с резултати близки до 6 дни, честно казано, не знам как ще успееш. На запад и изток се кара, но Централен Балкан е носене, на места спокойно можеш да си увържеш и и колелото на гръбчето, щото си се лази на 4 лапи. Rolling Eyes

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Вто Авг 18, 2015 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Ами от къде да започна. Габровец съм като Райко, даже познавам един друг Райко съседчето от Габрово Smile Ориентировач съм от 10 годишен.
В последните 6-7 години все по интересни взеха да ми стават ултра дистанциите. Независимо дали бягане, ориентиране или колоездене.

Доста опит имам в 24 часовите състезания по ориентиране (Rogaines) както и няколко многодневни адвенчър 'изтезания' така че знам какво е да не се спи.
В края на миналата година имах контузия и вместо бягане се насочих повече от обикновенно към колоездене в последните 7-8 месеца

Как съм достигнал до числото 4? Ами 5-1=4 Smile
На сериозно, преценка ми е базирана на следните неща:
От разговори със няколко ком еминеици минавали прехода на колело и състезавали се на коло маратона от 2012
От средни скорости на лесни и трудни трасета които съм карал тук.
От коментари колко части от прехода са носене / бутане.
От прекалено оптимистичната ми натура която си мисли че все още съм на 25 години
От примирението че където трявба да се бута и носи ще се бута и носи
От идеята която имам да събера някои лев за пътеката, и колкото по екстремно е начинанието но все в рамките на постижимото, може би по голям интерес и повече средства ще се съберат. ‘фъндраизинга' ми не е насочен дирекнто към вас ( форумниците тук могат директно да се свържат с доброволците и дарят пари, средства и време. Ако все пак желаете моля дарете през моя саит, всичко набрано ще отиде за поддръжка на пътеката в краина сметка пак при същите хора) Молбата за средства е насочена повече към приятели, познати и колеги от щатите както и българи които малко са чували за КЕ.

Не съм бил по пътеката с изключение на средния балкан от Бузлуджа до Ботев, Прочел съм почти всички пътеписи които съм намерил, но те са втора ръка информация. Дали ще ми е лесно??? Не, със сигурност ще е гърч. Но затова мъкна колело от щатите за да преживея тоя гърч по байрите в които съм израстнал, вместо да прекавам почивката си като ‘хамериканец’ по кафета и клубове.

Как ще се следи придвижването ти?
Взел съм SPOT3 сателитен GPS предавател и ще има следа в реално време 24/7. Всеки 5 или 10 минути ще записва и праща местоположението ми на саит и карта която ще побликувам като взема и настроя машинката.
Вто Авг 18, 2015 4:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравей съименнико
По принцип добрите мечти са добра идея.
Ама дет казва колегата вземи пробвай един път цялото да го видиш как е - щот по около 150 км\ден и над това е малко в сферата на висшата математекика и по-скоро в теория на вероятностите.
Айде от мен късмет.
Чет Авг 20, 2015 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Старта на прехода ми ще е на 26, сряда от 6:00 сутринта

Това е връзката за сателитното проследяване http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0oKxuiQ9OkhSxWqB3EZhyEtsaIBZ9DSYb

GPS следата на пътя които съм планирал е все още в обработка но ще я сложа тук скоро.
Нед Авг 23, 2015 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov