ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Web базираната версия на BGMountains
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Web базираната версия на BGMountains
Автор Съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Offline Maps Отговорете с цитат
Ще обясня по-подробно как става работата с прогрмката, но първо да уточним. След като инсталирах "Bulgaria BGMountains Topo" изтеглена от http://www.kade.si получих следният имейл от фирмата разработчик на All-in-One OfflineMaps

"OfflineMaps map suggest
от:
Psyberia (contact@psyberia.net)
дата:
12.07.2015 13:08
до:
vikom_97@abv.bg

Thanks for your suggestion.
I've added this map to the community maps list. You can use it right now
(Maps menu -> Explore maps -> Add more maps -> "Bulgaria BGMountains Topo".
Best regards

---

hl: en
url:http://www.kade.si
email:vikom_97@abv.bg"

Това значи, че "за добро или зло" картата "Bulgaria BGMountains Topo" е качена в програмата заедно с множеството други карти. Молбата ми е направи нова инсталация и виж дали е включена в "available maps".
Проверих в подобна програма на същата фирма "Alpine Quest".


Нед Юли 19, 2015 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Ти явно работиш с платените варианти...!
Нед Юли 19, 2015 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Към момента не работя с платените варианти. "Alpine Quest" не ми харесва и ще я изтрия, просто я използвах да се ориентирам в нещата.Та молбата ми беше при нова инсталация на "All-in-One OfflineMaps" дали "Bulgaria BGMountains Topo" е налична в продуктите на Psyberia и при какъв режим. При мене в безплатната "OfflineMaps" фигурира BGM,става въпрос да не би да я ползвам "по право".
Пон Юли 20, 2015 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Значи,вчера я поръчвам,както си показал,сутринта получих мейл: These maps are already avaliable in the application!
Добре,намерих я ,разглеждах я и си мисля,че е запаметена!Сега отварям,няма я!Търся я в соmmunity,намирам я и ми дава ,че е инсталирана успешно!Демек,има я,ама сега като изляза от програмата,сякаш изчезва!
Пон Юли 20, 2015 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вече може да се каже, че топографската карта на България-web базираната услуга "kade.si" е налична за директно използване в offline и online режим в програмата All- in-One Offline Maps в безплатния и платен вариант.
Налична е също и в "AlpineQuest GPS Hiking", но може да се ползва само в платения вариант- 9.99. лв.
Това са две почти сходни програми с тази разлика,че "Offline Maps" може да се използува само за навигация/маркира текущо местоположение,нанасяне на характерни точки, изчертаване трасе, следене трак с "опашка",импорт на тракове съхранени в "Dropbox" и др., но не може да записва и експортира тракове. Последното + изброените неща е достъпно в "Alpine Quest".
Hristoa76,
Само предполагам защо се получават тези неща при тебе, изтрий програмата от Google play, рестартирай устройството и направи нова инсталация. Трябва BGM да се намира в Maps&Layers->Available maps.
Ще напиша нещо за работата на програмата, трябва ми малко време.
Само да вметна,не си заслужава закупуването на платения вариант на "Offline Maps".
Вто Юли 21, 2015 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
ivailo.hr написа:
На какъв период става обновяването на данните в тази версия на картата - 24 часа след качването им на сървъра?

Засега обновяване инициираме ръчно най-вече след по-съществени промени в настройките на рендъринга на растерните тайлове. След като постигнем достатъчно добър общ изглед на картата ще се погрижим и за по-често (автоматично) опресняване на тайлове, в които са се появили нови данни. Добре е опресняването да се ограничи именно само до такива тайлове, тъй като рендъринга, особено на по-детайлните слоеве, за пълната площ на картата е натоварваща и времеотнемаща операция (например изчисляването на 19-то ниво трае няколко денонощия на 8-процесорна машина).

От 00:00 ч EEST на 29.07.2015 g. oбновяването на данните в растерните тайлове вече ще се осъществява ежечасно (на всеки кръгъл час), като ще се изчисляват наново само онези от тях, в които евентуално са били направени промени. Обновлението отнема между 10 и 15 минути, така че на практика данни въведени например в 09:01 ч биха станали достъпни онлайн в растерните тайлове около 10:10-10:15 ч.
Сря Юли 29, 2015 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, да, забелязах, че дори промените от тази сутрин вече са в он-лайн картата. Wink
Сря Юли 29, 2015 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
И двата варианта на картата са супер, адмирации за труда, обаче поне за мене и в двата варианта има едно малко неудобство, маркираните и не маркираните туристически пътеки се появяват чак когато зуумнеш много и частта от картата която гледаш е прекалено малка и поне аз за да планирам или разуча маршрут няколко пъти трябва да приближа/отдалеча картата за да видя коя пътека къде води.Не знам при другите как е но поне при мене даже на 27 монитор не се вижда особено голяма част от района който разглеждам, и много по удобно би било поне основните пътеки да се виждат поне при 1000м "мащаб" а не чак при 200м както е в момента при уеб версията.
Нед Авг 23, 2015 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ще направим компромисни промени в тая посока, скоро.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Авг 23, 2015 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
Към момента не работя с платените варианти. "Alpine Quest" не ми харесва и ще я изтрия, просто я използвах да се ориентирам в нещата.Та молбата ми беше при нова инсталация на "All-in-One OfflineMaps" дали "Bulgaria BGMountains Topo" е налична в продуктите на Psyberia и при какъв режим. При мене в безплатната "OfflineMaps" фигурира BGM,става въпрос да не би да я ползвам "по право".

Като цяло от платените програми за туризъм най-добрата програма за мен е LocusMap даже си я купих и особено мога да кажа че за тези възможности които предлага то цената и е направо смешна в това отношение. Не съм съжалявал въобще че съм ги дал парите за нея. Успях да си вкарам в нея и БГМаунтинс онлайн варианта, само недостатъка е че свалянето на тайлове е ограничено до 10000 за 12 часа и така че за да сваля кеша например за Пирин ми трябваха 3-4 дни, докато например в Оруксмапс няма подобни ограничения.
Оруксмапс е даже доста добра безплатна алтернатива на посочените от теб програми. На Offline Maps ми хареса единствено че има голям набор от предварително заложени онлайн карти.
В Локус Мапс и Орукмапс същите онлайн източници трябва да се сложат допълнително ръчно, защото авторите им са решили преди време да ги премахнат като например Гугъл Мапс или Бинг, защото тези онлайн източници по принцип са забранени да се ползват от разни трети програми поне официално.
Нед Авг 23, 2015 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morro



Регистриран на: 06 Фев 2014
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, моля да ме светнете за какво офлайн-кеширане говорите?
Какви са му предимствата?
Аз на моя телефон имам Oruxmaps и съм си изтеглил BGMountains_CYR.img от http://bgmountains.org/bg/maps и си го ползвам офлайн.
Това не е ли същото?
Предварително се извинявам , ако въпросът ми е лаишки !
Вто Сеп 15, 2015 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това, което си направил, е да ползваш Гармин-версията в Орукс-а. Офлайн кеширането ти позволява да ползваш уеб-изгледа от www.kade.si, пак в Орукс. Кеширането ще рече, че има начин да се изтеглят картинките, съставляващи картата, локално в телефона ти. Орукса след това може да ги ползва без интернет-връзка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Сеп 15, 2015 3:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 15, 2015 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
morro



Регистриран на: 06 Фев 2014
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, много благодаря за бързия отговор и за инфото !
Вто Сеп 15, 2015 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Аз да питам: вчера изкаваме Вихрен,пуснал съм Оруксмапс,показва горе 2871 м.н.в.,всички знаем,колко пише на табелата!Същия номер се получи и на Ибър,Белмекен- разминаване около 10 м.!Защо се получава така?
Пон Сеп 21, 2015 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Аз да питам: вчера изкаваме Вихрен,пуснал съм Оруксмапс,показва горе 2871 м.н.в.,всички знаем,колко пише на табелата!Същия номер се получи и на Ибър,Белмекен- разминаване около 10 м.!Защо се получава така?

Има множество фактори, които оказват влияние върху точността на измерванията на уредите. Постижима е дори и точност до милиметри, но за това се изискват съответни средства и умения. На картата е отбелязана вярната височина, определена с такива средства. С GPS приемник в телефон или нисък клас GPSr грешка в определянето на позицията в рамките на десетина метра всъщност е доста добро постижение.
Пон Сеп 21, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 5 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov