ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Споделяне локация в реално време?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Споделяне локация в реално време?
Автор Съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Споделяне локация в реално време? Отговорете с цитат
Здравейте! Знае ли някой начин за онлайн споделяне на позицията? От Андроид към уеб браузър. Нещо подобно като сегашното проследяване на Дизела, но достъпно за ограничен кръг. Изключвам вариантите за намиране на изгубен телефон, който Гугъл предоставя (трябва да си разкрия паролата) и ръчно подаване на местонахождение по ел. поща.
Сря Авг 26, 2015 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
сателитен тракер SPOT -устройство, в което се използва революционна комбинация от надеждни сателитни съобщения и GPS технология.



Има четирите основни функции:
“Спасете ме” – чрез активиране на бутона '911/112' се уведомява центъра за спешна помощ обслужващ услугата, който уведомява службите за спешна помощ (бърза помощ, полицейски патрул, пожарна и др), взависимост от координатите от съобщението. Съобщение с точните координати се изпраща на всеки 5 минути, до като има захранване или се спре съобщението.
„Помощ от приятели” – чрез натискане на бутона “HELP” се уведомяват приятели или семейството за оказване на помощ. Изпраща се съобщение с точните координати, на всеки 5 минути, за един час или докато се спре съобщението.
„Добре съм” – чрез натискане на бутона “OK” се съобщава на близките и/или приятелите Ви, къде се намирате и че всичко е наред. Може да се изпращат съобщения до 10 прогромирани имейли.
„Проследяване на трака” – чрез тази функция се изпраща и записва местоположението ви, на всеки 10 минути за 24 часа, като близките могат да проследяват движението Ви в GoogleMaps.


Последната промяна е направена от t.hristov на Сря Авг 26, 2015 9:08 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Сря Авг 26, 2015 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря от името на собствениците на Гармин! Междувременно се разрових по обстойно в менюто на Орукс и се оказа, че програмата и това може да прави.
Всяко допълване на темата е добре дошло.
Сря Авг 26, 2015 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Що си мисля, че Спот-а не е на Гармин.
Отделно трябва да се спомене, че има и абонаментна такса, която не е малка.
Преди време гледах български вариант, който мисля, че работеше със Сим-карта. Сравнено с функциите на Спот трекера беше доста окастрен, но ти трябва само една Сим-карта, дори и предплатена.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Авг 26, 2015 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Поправих се, сателитния тракер SPOT не е на Гармин Smile Съжалявам ако съм подвел някой...
До 1-2 дена ще имам и по-подробна информация за GPS тракера на Loggator Smile
Към момента БГ Вносителя на Loggator е ангажиран с проявата на Кирил Николов и няма време за да ни даде повече инфо за техния софтуер и хардуер
Сря Авг 26, 2015 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Лошо няма. Нали за това е форум, да обсъждаме.
Аз от няколко години си мисля да се обзаведа, но таксата ми е висока, за нещо което мога да свърша и с обикновен телефон.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Авг 26, 2015 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov