ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БТС и Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
БТС и Ком-Емине
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз това питам?

Между другото и трите пъти като съм говорила с Йорданов, той беше изключително любезен и ми оказа съдействие. И табелки ми даде. Ако бях отишла след това отново, със сигурност щях да изкопча още нещо. Така че може, разбира се нещата няма да се променят лесно, но нищо хубаво не става изведнъж. Просто и на мен не ми се разправя, а това е грешка. Точно заради това свършихме работата в неделя вечерта и не ми остана време за плаж Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 01, 2015 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Каква носталгия, аз съм прекалено млада за да си спомням времената, когато БТС е било фактор, хижите са били пълни, в тях е имало от пиле мляко, а маркировката е била перфектна Laughing

Знам че си млада. И без вече БТС да е фактор хижите са пълни и маркировката може да стане достатъчно добра. Като има такива като теб ще стане работата. БТС може да няма вече но фактори в планинския туризъм има. Значи нещата ще се случат. Някак си. С най добри чувства. Лека нощ. Аз отивам да сънувам как прокарване задружно новата магистрала по Бяла река и Джендема към Ботев Laughing
Вто Сеп 01, 2015 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз не искам да съм краен като Димо, но:
Добрият вариант:
Човек, който сам не може да вземе някакво решение е ти се е зарадвал и е искал да подкрепи ентусиазна ти.

Лошият вариант:
Искал е да не го занимаваш с глупости и да те разкара по-бързо ти е хвърлил няколко табели(които и без това събират прах в склада), две- три мили думи и е продължил да си гледа глобалните проблеми.

Като са радетели защо не хванах членовете си (които плащат пенсионерска такса, вместо редовна), да ги организират, да им подсигурят прехрана и спане със същите такси да маркират някоя и друга пътека? Държавната субсидия да ходи за административни дейности.
Няма аз да им правя бюджета де.

Радвам ви се. Разбира се от мен не сте видели някаква помощ, но аз съм избрал къде да помагам. Моите сили са насочени на друго място.

Всъщност исках да кажа, че не е толкова сложно. БТС сами си го усложняват и за това не правят нищо по въпроса.

П.С. Димо побързайте, да сте готови до към Юли 2016-та.
Ща държа отговорен! Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 01, 2015 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:

Като са радетели защо не хванах членовете си (които плащат пенсионерска такса, вместо редовна), да ги организират, да им подсигурят прехрана и спане със същите такси да маркират някоя и друга пътека? Държавната субсидия да ходи за административни дейности.
Няма аз да им правя бюджета де.

Защото насила хубост не става. Наскоро си говорехме, че може негативното отношение към доброволческия труд да е последица от Ленинските съботници. Не си ги спомням и тях, но са ми разказвали за какво става въпрос. Та може би от тогава повечето хора гледат с отвращение на това да работят безплатно. И се предава на следващите поколения.
Не е основната причина в БТС, а в нежеланието на хората да работят. Нима туристическите дружества не могат също да организират?
Между другото хижарят на хижа Попови ливади, съвместно с този на хижа Малина искат да се оправи пътеката между двете хижи. Подсигуряват храна и спане, както и джип. Е, колко хора ще отидат? БТС ли пак ще е виновно?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 01, 2015 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
И това къде го има? Аз сега разбирам.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 01, 2015 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами като не ходиш по Е-4... Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 01, 2015 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ти заяждаш ли се? Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 01, 2015 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Някой има ли идея какво в крайна сметка стана с това:
Цитат:
Наливат 12 млн. лв. за легла от Ком до Емине
С близо 12 млн. лв. от ОП „Регионално развитие” ще бъдат потегнати близо 33 хижи, които се намират по билото на Стара планина. Проектите са на Българския туристически съюз и до средата на септември трябва да бъдат подадени за одобрение в Министерството на икономиката и туризма. Според Венцислав Удев, изп. секретар на съюза, маршрутът Ком-Емине по билото съвпада и с международния Е3. Ако искаме да развиваме международен туризъм, трябва да подобрим състоянието на хижите. Част от тях са в лошо състояние, покривите им текат, нямат електричество и липсват локални пречиствателни станции, показва анализът на БТС. Едновременно с ремонтите те ще бъдат снабдени с различни алтернативни източници на енергия, соларни панели или ветрени генератори, съобразени обаче с екологичното законодателство, обещават от БТС.

Натисни тук

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Сеп 01, 2015 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми какво да е станало налели са ги тези 12 мил. ама къде не е ясно.
Вто Сеп 01, 2015 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ники това е било 2011. За четири години нещата се амортизират. Догодина може пак да ги оправят - нали е част от международното Е3. Не бива да се излагаме пред чужденците.

Как мразя да бъда краен. И как ме карат зорлян да го правя. Яни казваш, че не трябва с лошо винаги да се подхожда с тях. Ама нали знаеш, че като откриеш такава тема убаво няма да видиш. Освен от някой по-зрял от нас турист, който помни другите времена.
Вто Сеп 01, 2015 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
На мен не ми е ясно дали проектът а) въобще е предложен и ако да б) дали е бил одобрен, и ако отново да в) как е реализиран. Та затова питам ...

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Сеп 01, 2015 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Почнах работа и нямам вече много време, но днес успях да ида до БТС. Много ме е яд, изобщо не ми съдействат да си защитавам тезата пред Димо Evil or Very Mad
Утре ще пиша, като звънна на още две места, че е свързано Smile

***

С две думи - Йорданов се е пенсионирал, няма назначен на негово място, вече никой не се занимава с маркировката, няма такъв отдел, никой нищо не знае и всеки се спасява поединично.
Ще действам по друга линия, но чак другата седмица, тази просто ми е физически невъзможно да насмогна Very Happy
Тъпа и упорита Twisted Evil

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Сеп 11, 2015 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Почнах работа и нямам вече много време, но днес успях да ида до БТС. Много ме е яд, изобщо не ми съдействат да си защитавам тезата пред Димо Evil or Very Mad
Утре ще пиша, като звънна на още две места, че е свързано Smile


Не разбрах каква теза имаш да защитаваш пред този Димо? ...............

Мезду другото тази седмица може би ще ме представят пред председателя на БТС тавариш Алексей Стоев. Ако се залюбим може и да излезе нещо. Аз съм отворен към новите запознанства. Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Rolling Eyes

Мисля си заедно с него да свършим една работа другия месец. С малко пари под сурдинка Wink
Пон Сеп 14, 2015 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Очевидно никаква Smile
Този Димо твърдеше, че БТС е мъртвец и надежда за съживяване няма. И докато се опитвах да го убедя, че не е така, той да вземе да се запознава с главата на трупа, че и залюбване, и даже работа ще вършат Laughing
Та останах без теза за защитаване Rolling Eyes

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 15, 2015 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Така те искам. Без доказателства е по-добре. Пък ако човека въпреки моите словоизлеяния по адрес на трупа вземе че все пак си заслужава да се запознаем мога и за вашето дело да опитам да изкрънкам малко помощ. Поне по една почетна значка Jumpy
Вто Сеп 15, 2015 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov