ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2013
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2013
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2013 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи момента да обявя провеждането на 11-то издание на похода!

Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо. Програмата е следната:

18-юли-2013 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
19-юли-2013 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 20-юли-2013 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Тази година х.Мазалат няма да е на разположение изцяло за участниците в похода, вече има направена резервация за 18-ти юли и за нас остават 40 места. Те ще се заемат по реда на пристигане на всеки един. Все още не се знае дали ще е готова за гости и новата къщичка, която от години се строи до хижата. Тъй като интереса към този поход е много голям и очаквам да се съберем доста хора, а възможностите за преспиване в хижата са ограничени, ще ви държа в течение какво е развитието по този въпрос. Възможни са промени свързани с тръгване на част от участниците от друга хижа, но за това по-късно.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" от 2003 год. досега може да намерите тук.

По-късно възнамерявам да пусна и анкета, но засега това е от мен, с нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 18-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!




Последната промяна е направена от Станислав на Вто Юли 02, 2013 8:00 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юни 12, 2013 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Там сме Cool
Сря Юни 12, 2013 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
tam sme Very Happy :,
Сря Юни 12, 2013 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Временно затворен маршрут Отговорете с цитат
Със Заповед на директора на Парковата администрация от 13 юни до извършване на необходимите възстановителни, укрепителни и рехабилитационни дейности, се спира ползването /преминаването/ по маршрут:

- хижа "Козя стена" - местност Беклемето и обратно (част от международен туристически маршрут Е3, Ком - Емине)

Посоченият маршрут (или част от него) е с висока степен на риск и преминаването му е лична отговорност на посетителите .

Със Заповедта можете да се запознаете тук:

Нямам идея, колко се е изровило през зимата. Голяма част от участниците в маратона минават по тъмно през този участък... Дали до 16.6 ще направят необходимите възстановителни, укрепителни и рехабилитационни дейности???
Чет Юни 13, 2013 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: Временно затворен маршрут Отговорете с цитат
Опа, проблем. Току-що в съседната тема пратих там семейство с дете (< 2 г) Shocked

mikesli написа:
Дали до 16.6 ще направят необходимите възстановителни, укрепителни и рехабилитационни дейности???

Цитат:
В срок до 16.06.2013 г. .... да организира поставянето на забранителни знаци за преустановяване ползването на маршрута

Не видях да са си поставили срок за "необходимите дейности"

Тази заповед е доста интересна. Там, където би могло да има проблем, винаги има алтернатива по билото/подсичаща пътека (зимен/летен вариант). Съмнявам се и двата да са непроходими. Какво ли се е случило?

Цитат:
…установено влошено състояние на инфраструктурата…

На база тези думи, вероятно проблема е с въжето и може да се мине по лятната пътека, ама знае ли човек. Трябва да се види на място.
Чет Юни 13, 2013 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам подозрения, че се касае за зимния маршрут по въжетата през върха. Добре е някой, който има път в този район да разучи как точно са нещата и да сподели.
Чет Юни 13, 2013 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Neno95



Регистриран на: 31 Май 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като тази година смятам да се пусна за пръв път бих искал да попитам с какви обувки е по-удачно да премина?
1. Високи туристически обувки (http://3.bp.blogspot.com/-1nqJk-CZXQs/T9pWbxQlB0I/AAAAAAAA7YI/xZzGiIf0z4o/s1600/IMG_9148.JPG)
2. Ниски обувки за планинско бягане (http://images.esellerpro.com/2270/I/517/72/lrgscaleG63903_F_B2CCat.jpg)
Чет Юни 20, 2013 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Neno95 написа:
Тъй като тази година смятам да се пусна за пръв път бих искал да попитам с какви обувки е по-удачно да премина?
1. Високи туристически обувки (http://3.bp.blogspot.com/-1nqJk-CZXQs/T9pWbxQlB0I/AAAAAAAA7YI/xZzGiIf0z4o/s1600/IMG_9148.JPG)
2. Ниски обувки за планинско бягане (http://images.esellerpro.com/2270/I/517/72/lrgscaleG63903_F_B2CCat.jpg)


Ако ще бягаш по трасето - с ниски (но не с ниските, които си показал), ако ще ходиш - с високите.

Ето ти една снимка на участник (dobber), който преимуществено бяга по трасето. Обърни внимание на обувките му (не на стойката ръкопляскания), с малко по-добър грайфер и по-стабилна конструкция са от тези, ниските, които си постнал:



Но най-важното е обувките да са проверени, удобни и добре разтъпкани. Ако сега ще си ги купуваш, походи с тях за да ги пробваш и да си сигурен, че няма да си вкараш автогол с някакви лоши и неудобни обувки.
Чет Юни 20, 2013 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pana



Регистриран на: 06 Май 2013
Мнения: 54

Мнение Мазалат Ехо Отговорете с цитат
Доста километри са . Но има участъци които според мен трябва да се минават в светлата част на деня.Като този от Костенурката до подстъпа на Купена от западната страна и съответно въртележката по билото между Козя стена и Ехо. Най-малкото разсейване може да доведе да фатални последици.Съгласен съм със състезателния характер на похода но безопасноста на хората и техния живот трябва да стоят винаги на първо място. Според мен за препоръчване е да се мине ако е нощем по лятата пътека от Х Левски до хДобрила. Тя избягва всички тези опасности.Тук в Пловдив навремето се организираше поход 100км за 24 часа от Пампорово до Пловдив по дяла Чернатица Той е абсолютно безопасен дори по билото има участъци които може да се пробягат. И аз имам желание за участие но въздраста вече не позволява затова от 30 юни ще проведем пет дневен от х Рай през вр.Ботев на изток и да посрещнем изгрева на слънцето на 1 юли на Ботев връх .Желая успех на всички участници.
Пет Юни 21, 2013 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Купена при всяко положение го минаваш по светло, аз съм била на него в 12.50. Козя - Ехо вече си по тъмно, освен ако не си от бегачите. Залеза ме хвана някъде след Беклемето, после по ред причини и другарска солидарност останахме на Козята /дълга история/ и не финиширахме, но пък това е последния етап - бавно и спокойно все ще се докопаш до Ехо.

Тая година 99% пропускам отново, ако нещо се оплеска с другите планове - ще дойда Razz

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 21, 2013 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Аз повече големи туристически обувки - няма да сложа (освен в лошо време и тн)

За жалост тази година ще пропусна прехода, защото жена ми е позабременяла. Догодина отново, а след 15 години ще идвам с двете чаветаSmile

Успех на всички участници, така ми се искаше да дойда и да си подобря времето от миналата година, ама има време за всичкоSmile Това е любимия ми преход за момента.
Пет Юни 21, 2013 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tskostov



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много ми допадна идеята за този поход! С голямо удоволствие ще се включа! Ако има други участници от Пловдив, ще се радвам да походим заедно до Мазалат! Smile И да попитам, проблеми за нощуване на палатки има ли?
Пет Юни 21, 2013 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Мазалат няма никакви проблеми с палаткуването. Само си помисли какво ще я правиш след това, защото да я мъкнеш по време на прехода не е оферта Wink
Пет Юни 21, 2013 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tskostov



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 46
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
На Мазалат няма никакви проблеми с палаткуването. Само си помисли какво ще я правиш след това, защото да я мъкнеш по време на прехода не е оферта Wink


То ясно, че не е много гот мъкненето, но пък аз нямам проблем с това... Ще го видим Smile А нещо по-специално за нощното ходене, освен светлинка? За да не бъда разбран погрешно - имам достатъчно опит в планинарството, но той се свежда основно до дневно ходене - през нощта не съм ходил все още и ми се иска да усетя тръпката и красотата на нощното небе по време на преход... Smile
Пет Юни 21, 2013 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре е да си с някой за нощното Smile
Пет Юни 21, 2013 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov