ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
хехе, ще ми се да си взема отпуска още сега и да се забия някъде из горите, ако може и за месец, ама няма как да стане Smile. аз ще се присъединя най най рано петък късно вечерта, или събота рано сутринта /говоря за 19-20/
Вто Апр 09, 2013 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Joy, за къде имаш планове колега?
Вто Апр 09, 2013 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Аз предлагам, като за начало да почистим и маркираме пътя след горния край на сухото дере към Ришки проход, защото от там така или иначе се минава. А за пътеките до там съм за идеята на Стефан. Нека има на Голямата нива или преди нея табели, които да информират хората и всеки да избере пътя по който да мине - по билото, този който Мечо казва, че е по-кратък или този през беседките и водата.
Вто Апр 09, 2013 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
Аз предлагам, като за начало да почистим и маркираме пътя след горния край на сухото дере към Ришки проход, защото от там така или иначе се минава. А за пътеките до там съм за идеята на Стефан. Нека има на Голямата нива или преди нея табели, които да информират хората и всеки да избере пътя по който да мине - по билото, този който Мечо казва, че е по-кратък или този през беседките и водата.


Подкрепям идеята. Искам само нещо да уточня. Идеята за маршрут на Мечо не включва горният край на сухото дере. Поне аз така съм разбрал от това:
meco puh написа:

От Голямата нива вървим по синия трак до долния край на сухото дере (края на синия трак). От там пряко излизаме на 90 градусовия ъгъл на червения трак. От долния край на сухото дере до правия ъгъл е чисто.

Ето как го виждам това на картата:

1 е долният край на сухото дере, 3 е горният му край. С червено съм отбелязал предложението на Мечо. Със синьо е реален трак от Tito КЕ-2012. Ясно се вижда и пътя, който идва от Голямата нива и на серпентини се качва до високото т4. Разстоянията /ортопроекции т.е. без да се отчита денивелацията/ са: Предложението на Мечо 550 метра. Трака на Tito 1км. По серпентините 2.1км

Моята идея за това място е да не се прекарват никакви допълнителни трасета, а да се разчистят пътищата и да се поставят указателни табели по кръстовищата.
Вто Апр 09, 2013 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
ето трак на оная разходка дето ходихме септември с Мечо
http://ubuntuone.com/1oWKnc980ePDQA1ogkGibz
ако ще помогне за всеобщото изясняване Laughing

п.п.: ето и от събота, да помоля митака ако може да я наложи върху старите топокарти, че още не съм разбрал как се калибрират Smile
http://ubuntuone.com/5vg3FVNHWwKIXMLUvHI0uE
Вто Апр 09, 2013 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
ето трак на оная разходка дето ходихме септември с Мечо
http://ubuntuone.com/1oWKnc980ePDQA1ogkGibz
ако ще помогне за всеобщото изясняване Laughing

п.п.: ето и от събота, да помоля митака ако може да я наложи върху старите топокарти, че още не съм разбрал как се калибрират Smile
http://ubuntuone.com/5vg3FVNHWwKIXMLUvHI0uE

Само качвам това за да видят всички за какво става дума когато сте се качвали на 6-ти септември.
разстоянията и времената са изкачване 995 метра за 40 минути, слизаме 850 метра за 20 минути.


Хубаво е по разклоните да се сложат такива знаци, бали някой може да осигури?
"табела - с7":

Вто Апр 09, 2013 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
би трябвало някой да може, понеже ми се струва, че видях точно такъв знак след като се изкачи високото след онова дере в което влязохме за малко. също имаше заковани на места и бяло-червено-бяло пластмасови табелки /изглеждаха си като истински, не някакъв експеримент/
Вто Апр 09, 2013 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Ако става дума за предпочитания за маршрута, то аз клоня към варианта с билната пътека от разклонението, където спахме миналата година (т.нар. Голяма нива) до горния край на Сухото дере. Честно казано и тогава недоумявах кой се е наказал (a и не само себе си) да маркира "пътека" толкова детайлно и кога ли последно е минавано от там. Дори и на GPS картите там няма пътека. А и все пак за К-Е неписаното правило е, че всяко слизане от билото се наказва. Сега ако пак го минавам ще търся всякакви варианти да избегна тези серпентини.

По отношение на почистването мисля, че акцентът трябва да е върху участъка от горния край на Сухото дере до първото разклонение на пътя на юг след Байряка. Там беше най-големият погром и дърветата бяха предимно млади и жилави, но пък си мисля, че ще са по-податливи на резачка и тем подобна техника.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Апр 10, 2013 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение уточнение Отговорете с цитат
1. В четвъртък, на 18.04. рано-то стартирам от София заедно с двама или трима другари.

2. Мечо, теб те прихващам на разклона за село Риш. Ако пристигнеш преди нас, организираш си бивак и чакаш.

3. На фирма "Бургасволан" автобусът тръгва всеки ден в 7.30 ч. от Русе, а в 8.40 от Разград в посока Бургас през Ришкия проход. Това означава, че ще си на разклона около10.30- 10.45. Ще се постарая да се включа в тези параметри.

4. Даваме газ в посока запад и се изкачваме на билото./ Ако е рекъл Господ, Аллах или който и да е там горе, разполагащ с нашите предположения/.

5. Организираме си бивак на подходящо място в посока чешмата на Митко /цитирам: на не повече от километър от нея/ и започваме активни мероприятия в западна посока.

6. Съществува опция да сляза за да взема някой, който реши да дойде в петък вечер или събота сутрин, както и багаж на пътуващите от София или попътно. Последното ще рефлектира върху бивакуването на Мечо. Ще мина по южната магистрала.

7. До тогава да е уточнен акцентът върху бойните действия в посока единомислие, като се слуша Митко.

8. Самият Митко да носи агнето за чевермето в събота, защото какво ще правим толкова бира и вино след ракията без мезе, не знам.Wink

9. Това е положението, поръчано е хубаво време.
Сря Апр 10, 2013 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:

Хубаво е по разклоните да се сложат такива знаци, бали някой може да осигури?
"табела - с7":


Това не е от туристическата маркировка, нали, а някакви пътни знаци? Не разбрах откъде в София могат да се купят без предварителна поръчка и колко струват?

Като ходя в БТС мога да им поискам някакви табелки, давайте предложения какви. Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Апр 10, 2013 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
mikesli написа:

Хубаво е по разклоните да се сложат такива знаци, бали някой може да осигури?
"табела - с7":


Това не е от туристическата маркировка, нали, а някакви пътни знаци? Не разбрах откъде в София могат да се купят без предварителна поръчка и колко струват?

Като ходя в БТС мога да им поискам някакви табелки, давайте предложения какви. Question

на мен ми приличат на тези които слагат по знаците когато отклоняват в от едната лента на магистралата в другата докато тече ремонт Laughing
ако някой се сеща как точно се казва ако го има като авто-знак, ще попитам фирмите с които работим и се занимават с пътно строителство.
а я кажете - колко според вас трябва да струва една такава/подобна табелка? за да се търсят варианти които се вместват в цената, от сорта на "лепенки" върху пластмаса, отражателни дето ги лепят по камионите и подобни /има бяло/червени със сигурност/
Сря Апр 10, 2013 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:

ако някой се сеща как точно се казва ако го има като авто-знак, ще попитам фирмите с които работим и се занимават с пътно строителство.

Баш така се казва както го е написал Митко: C7 (табела с направляваща стрелка)

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Апр 10, 2013 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
joy_boy написа:

ако някой се сеща как точно се казва ако го има като авто-знак, ще попитам фирмите с които работим и се занимават с пътно строителство.

Баш така се казва както го е написал Митко: C7 (табела с направляваща стрелка)

ама кой да чете Smile. ще питам тез дни ако имам случай. готиното е, че вечер ако ходиш на челинк тея яко отразяват. има инякаква техника - слагат нещо в боята за пътна настилка и става светло-отразителна. трябва да разпитам, голям хит ще е светло-отразителна маркировка Smile
п.п.
znak-bg.com
че и варненски телефон. ако не забравя ще ги препитам и тях
Сря Апр 10, 2013 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение за указатлните табели Отговорете с цитат
Такива табелки има поставени покрай Бутора. Ако вървите по главното трасе - няма да ги видите, но ако се отклоните например за чешмата, такива табелки ви връщат на маршута. От там видях идеята и ми хареса.
Сря Апр 10, 2013 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Хора, аз ще почивам на 16, 17 и 18 със сигурност. Ако някои от вас могат да дойдат може да започнем от тогава.
Сря Апр 10, 2013 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 10 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov