ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Възстановяват хижа"Планински извори"!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Възстановяват хижа"Планински извори"!
Автор Съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Както казах започне ли циганин да ме псува и куче да ме лае не е на добре и продължава дълго.
Недей ме обича добряк, как така - трай си - аз малоумен ли съм? Носете си мизериите тогава и се обичайте както си знаете.

Аз за вас съм сам човек. Вие се общете както си знаете, но си имате враг, не вдявате за какво ви говоря, пристрастени. По този начин сте заедно с мангали и кучета, които също са ми неприятели. Няма свобода за мене от зависими глупаци, а пък и да ме управлявали!

Аз ли ви потискам с величие или просто сте толко прости та си поставяте кегли за боулинг? Пикая на татковината ви - та думата е мъж в женски род! Какво творчество!

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Пон Май 27, 2013 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
MAYDAY....... MAYDAY....... MAYDAY.....

Планина Епсилон вика Самоков.......Планина Епсилон вика Самоков........

Ристоу-оу-оу-оу........., нАметни бЕлата манта и елА раздай дражетата, оти рЕзко избегА дисциплината у заведениету Tooth .......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Май 27, 2013 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Тука е мястото да кажа за зеолита от кърджали, който пречиства от токсини и поправя и черния дроб, та който има желание да се прочисти от дражета, алкохоли, тутуни и други знайни и незнайни другари може да се възползва. Изследвано е обстойно от бг докторка - това за уверение и успокоение. В уйкипедията пише как и колко. Усещам, че трябва да ви се дава яко, точно каквото ви трябва.
Колкото по-малко алкохолици по хижите - толкова по-леко. Но това е егоистично от моя страна - така след година ще мога да си говоря с някого.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Пон Май 27, 2013 1:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milenski



Регистриран на: 24 Фев 2011
Мнения: 36
Местожителство: В. Търново

Мнение Отговорете с цитат
С ГМО и висше образование, резултатът е този!
Пон Май 27, 2013 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Къде в цялата плещеница се изгуби хижа Планински извори. Ще се намери ли някой да напише за какво точно става дума ???
Вто Май 28, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично въобще не разбирам за какво става дума, но е добре все пак човек да не пуши всяка гъба или тревисто растение, което му попадне...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Май 28, 2013 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък не разбирам защо се определя като общо благо, след като явно този обор ще е подложен на неестествена експлоатация както и другите хижи. Това не е наша работа, нито собственост, а е на хижарите, на които посетителите се явяват гости. Глупаво и безразсъдно е да можем да виждаме над преките си началници. Години наред са затвърждавали отношение и други работи, нищо не показва, че това ще се промени. И така виждаме, че за всеки ъъъъъ ... вид има келепир. Ами безплатно трудещите се, явно ще го направят за себе си и пак ще се образува ъъъъъ ... борда на директорите. Или пък - простия ще взима пари и ще контролира дейността, а изоставената интелегенция ще има честта да работи за без пари, само и само да може да се изяви някъде. Конфликти много.

Няколко интересни мнения от в. Дневник:


"В Германия и Австрия абсолютно всички туристически маршрути са подсигурени с хижи. Условията не са хотелски, стаите стигат и до 20 легла, но е чисто и топло. Хижите са винаги пълни с хора, за които е важна планината, а не в колко звезди ще спят. Цените варират от 7-8 евро до 20-25 и значително намаление има, ако си член на туристически клуб. Страхотно впечатление правят многото семейства с деца на 5-6 години, които правят многодневни преходи. Няма я чалгарията, няма боклук, няма простотия като пред повечето по-големи наши хижи."

"Как ще е евтина нощувката, щом е 10-15 лева? Че това лято половината хотели работеха на толкова - двойна стая беше 20-30 лева, вкл. дори на Слънчев Бряг имаше по толкова, да не говорим за места като Приморско. Хем нови, хубави стаи, с мебели, собствена баня и т.н. Явно са на сметка.
За хижа повече от 5 лева си е скъпо."

"Проблемът не е дали е скъпо или не - тук има и субективна преценка.
Лошото е, че каквито и пари да изискват в хижите за нощувка, те почти никога не отговарят на предлаганите условия.
И естествено никой хижар не ти дава разписка за платеното. Нали се сещата как декларират, че 100 човека са посетили хижата през юни, а парите от останалите 200 си ги слагат в джоба..."

"Дневник, кажете нещо за собствеността на земята под хижите. Заради закона за горите питам. Земята под хижа Ехо кой я притежава? Ако е на парка, как така хижата е могла да се ремонтира, а от м-вото на земеделието твърдят, че щом не притежава земята един собственик на съоръжение, не може да го ремонтира? Или май нещо пак ни лъжат, за да си прокарат лобистките положения в закона? Така ли е или да?"

"нито бузинессът, нито държавата имат работа в планините... ако пенсюйнерското бтс... се обърне в модерна нонпрофит организация... с ясна идея кво и защо прави... ше знае и може... да се оправи и с хижите... и с много други занемарени планински хубости..."

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.

Последната промяна е направена от trix на Сря Май 29, 2013 11:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 28, 2013 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milenski



Регистриран на: 24 Фев 2011
Мнения: 36
Местожителство: В. Търново

Мнение Отговорете с цитат
Много си объркан, човек. И стиснат. На хижа съм готов да спя за 20-се и да пия бира за пет, само за да съществува. Къв Слънчев бряг, кви цигани. А в хижа в Алпите бутилка минерална вода е 12 швейцарски франка. Но иначе като говориш за пари извънземните ти говорят по-малко.
Сря Май 29, 2013 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
milenski написа:
Много си объркан, човек. И стиснат. На хижа съм готов да спя за 20-се и да пия бира за пет, само за да съществува. Къв Слънчев бряг, кви цигани. А в хижа в Алпите бутилка минерална вода е 12 швейцарски франка. Но иначе като говориш за пари извънземните ти говорят по-малко.


+1

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 29, 2013 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Купувам си карта на гръцко от книжарница за некви пари, излизам и усeщам че нещо ме правят на хахо, влизам в друга книжарница -същата карта с 30% по малко. Колко ти струва да си хахо?
Значи - трябва си свобода да не се възползваш от продукти и услуги от които нямаш нужда. И нещата трябва да струват толкова, колкото предлагат, както и да знаеш точно какво купуваш. Аз като си имам палатка и не спя по хижи, но боб и леща понякога ям.
А и каква е тази смешка - тоз обор да го държи сега коневъд? Циганите си гледат конете където си поискат. Да не би те да са и я дали?
Абсолютна непрозрачност за собствеността на хижите - къде е БТС? Казват, че е пенсионерска и без ясни идеи.
На сайта им има дори длъжност ръководител човешки ресурси.

А и като си голям мъж и всичко май ти е безплатно!

Като не ви харесва гледната ми точка, не и обръщайте внимание, аз няма да се боря да я налагам.

Има и други, като хижа Малина във врачанско - и тя е в лайна. И едно малко стадо.

Сорри, но понякога не ми се ходи на гости на определени места.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Сря Май 29, 2013 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Подобен възглед за порутената хижа Планински извори е - неуместен.

Чиято и да е собствеността, начина на придобиване, възстановяване и управление - все пак една работеща хижа е по-добре от една неработеща хижа.

Все пак за да успокоя будния ти и чувствителен дух - мога да вметна, че тая работа с въртенето на хижи не е като оная работа.
Т.е. - надали хората, дето са се хванали да възстановяват "Планински извори", знаят какво ги чака.

За пример ще дам заслон Орлово гнездо, разположен на близък "булевард". От големите реклами - рог на изобилието от бира, храна, омлети, цвърчащи кюфтета, фонтанчета и чуруликащи славейчета няма и помен. Заварихме един хижар, който попържаше стиснатия фалиращ собственик-бургазлия щото го оставил без пари, без хляб, без вода и без дърва в лютата зима.

Та - спри факсовете от космоса, мигновено ще ти се отпусне душицата ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 30, 2013 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
"Та - спри факсовете от космоса, мигновено ще ти се отпусне душицата ..."

Колко хубаво, че всеки може да си спомни за бита си и да си възстанови целите и задачите, които си е поставил. Тези, които е сметнал за верни и правилни.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Чет Май 30, 2013 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Абе, по тая хижа верно ли нещо е работено? Като минахме оттам преди седмица, поне външно не видях абсолютно нищо различно от лани. Отвън си беше същата мизерия, боклуците си бяха там... Само вратата беше вързана с тел. Не видях нито едно стъкло на прозорец, което ме кара да мисля, че и вътре едва ли е по-различно...
Сря Авг 07, 2013 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Изчистиха я, после май се изпокараха и това е.
Сря Авг 07, 2013 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
milenski написа:
Много си объркан, човек. И стиснат. На хижа съм готов да спя за 20-се и да пия бира за пет, само за да съществува. Къв Слънчев бряг, кви цигани. А в хижа в Алпите бутилка минерална вода е 12 швейцарски франка. Но иначе като говориш за пари извънземните ти говорят по-малко.


+1

+2
Чет Авг 08, 2013 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov