ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3049

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
... Могат не само да местят планина, могат да я заличат! Завинаги!

Ти да не си чел секретните доскоро оперативни планове за водене на съвременна Руско/съветско/-турска война? Че съм чувал някога едни истории за "преместване" на Стара планина "посредством" ядрени взривове и осигуряване на "оперативен простор" за ударни танкови групи... евентуална победа на които надали ще ни направи особено щастливи...
Пон Авг 24, 2020 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Whitestar написа:


И като стана дума за нашата мила Родина, Татковина се сетих и за онази поговорка прослувутата "Задружна дружина - планина повдига"! Хм! Ми вие колко преместени планини в БГ сте видели? Ми те то ти един сигурен признак, че не сме единна нация, изключая всички протести в Софето и на други места. Tooth Tooth Tooth


Според мен даваш лоша идея на власт(и пари) имащите! Wink Нямаш представа как парите подхранват въображението на примитивния човек. Могат не само да местят планина, могат да я заличат! Завинаги!


И аз като Vladoff не знам какво точно имаш в предвид, но от както ген. Мутафчийски остана без много работа не искам да задавам въпроси. Еволюционно погледнато планините у нас, младо нагънати и още повече, старо нагънати са на много повече години от нас хората. Антропологично погледнато въпросът стои на екзистенциално ниво, но от гледна точка не на непосредствените фактори, а от тази на продължителността на факторното влиание. Ако предположим, хипотетично, че природата, в нейния жизнен за човека смисъл е мъртва (нежива) или просто казано - не осъзнава нашето съществуване, бихме могли да предположим, че продължителността на факторното и влиание върху нас ще е константа в период клонящ към безкрайност. Или по друг начин казано - животът на хората би трябвало да е безкраен. НО! Тук идва едно голямо НО! Оказва се че не е така! Или, че факторите не са константа, а се менят и тяхната природа е изменчива (променлива величина), което явно скъсява периода клонящ към безкрайност, в познатите нам граници. Или кокто още Омуртаг е написал на своята каменна колона "......". И ТУК, СЕГА, към днешна дата, идва поне една малка част ото отговора или просто една стрелка уклончиво сочеща към ключа на този ребус ------ Това е въпросът: "Е ли жената човек, е ли като човека или е нещо по-различно?! Още повече щом си бръсне краката през лятото и след това зимата е такава каквато трябва да бъде?!" В този смисъл може да загатнем, че и ключа към единството на нацията е в отговорът на този въпрос, щом оказва влияние на природата! Ами не е ли именно жената отъждествявана с природата и различните нейни сезони?! Не е ли женствена природата и?! Т. е. - не като тази на мъжа! От ТУК у мен възниква и следващият ми въпрос, а именно -
mislesht написа:
Народно поверие:
Ако жените спрат да си бръснат краката през август, зимата ще е сурова. Cold


... Ами ако използват кола маска - тогава каква ще е зимата?!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Авг 24, 2020 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Архиепископа на ковидианците от четиринайстия ден на безпределната карантина в отчаянието от живота и константния път към мрака

Десетте Ковид заповеди или как се създава религиозен култ

1. Аз съм Ковид, Вирусът твой; да нямаш други микроорганизми освен мене.

2. Не се разболявай от никакви други болести или инфекции, които идват от бактерии от водата, гъбички от храната, други вируси от въздуха или земята, не ги лекувай и не ги мисли.

3. Слагай маската и не бръщолеви глупости за Ковида, твоя Вирус

4. Помни карантината, за да свикваш с нея! Един месец работи и изкарвай максимално средства, а другите три месеца са карантина на Ковида, твоят Вирус.

5. Почитай лекарите и политиците, за да бъдеш редовно лекуван и ваксиниран и ще живееш, колкото ти позволи Вирусът и докторите.

6. Не убивай, защото само Вирусът убива.

7. Не прави секс, не кашляй, не прегръщай и не целувай никого. Не дишай.

8. Не прави аутопсии, не задавай излишни въпроси и изпълнявай.

9. Не говори срещу политиците и лекарите.

10. Не пожелавай болницата на ближния си; не пожелавай докторката на ближния си, нито терапевта, ни санитарката, ни респиратора му, ни линейката му, ни теста му, ни маската му, ни ваксината му, ни антибиотика му, ни хидроксихлорохина му - нищо, което е на ближния ти.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 31, 2020 6:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:

... Ами ако използват кола маска - тогава каква ще е зимата?!


Тук авторът е кратък. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 31, 2020 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Whitestar написа:

... Ами ако използват кола маска - тогава каква ще е зимата?!


Тук авторът е кратък. Wink


Поради двойствения, изменчив и дори измамен характер на женската природа учените до сега не са дали еднозначен отговор на този въпрос. Въпреки това, ако използваме индуктивните методи на анализ и изходим от конкретиката на този фактически състав и характера на материалите, можем да кажем следното - Желязото, в случая стомана на бръснач, самобръсначка или друг женски уред е символично свързано с твърдостта и непреклонността на женската природа, от което може да направим извода, че зимата ще бъде сурова. Колата маска, съставена предимно от захари е мек материал, много по-нежен и предпочитан за целта и потребността на жената, от което съвременната наука изхожда, че зимата би била по-мека и по-добра за населението.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Сеп 02, 2020 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Останах впечатлен от този анализ, браво!
Сря Сеп 02, 2020 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1941

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Останах впечатлен от този анализ, браво!

стар виц на автомонтьори : Ръжда и жена тръгнат ли, спиране няма!
Наумят ли си нещо, няма спирачка.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Сеп 02, 2020 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Той

Протестирайте говеда
за наука и Просвета
Мене мама ме отгледа
да ви водя и ви светя

За къде без мен глупаци
с Путин кой ще се оправя
Аз разбирам всички знаци
и насън че и наяве

Мен Алена ми предрече
че до гроб ще управлявам
и че краят е далече
щом парички ви раздавам

Който слушка той ще папка
Няма дъно чекмеджето
Гейшев всеки ще опатка
Който дърпа ми черджето

А юпонците и делта
Знаят как властта да пазят
И законът е омерта
Непокорните ще газят

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 11, 2020 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Нося обеци, маска, очила и слушалки.
Ушите ми:
- Да ти носим и чантата, а? Disgust

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Сеп 12, 2020 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 567

Мнение Отговорете с цитат
След 65 дни протести в България премиерът на Япония подаде оставка.
Сря Сеп 16, 2020 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
С оглед предпазване от коронавируса, министерството предлага, след завръщане от училище всеки ученик да се изварява.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 17, 2020 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Само хабят спирта, по-добре да пият по една водка за дезинфекция, хем ще са весели.
Чет Сеп 17, 2020 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3293
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Иване и другите форумци, май оставих впечатление, че съм женомразец. Напротив, но има едно зло на социализама, което не е извадено на светло - като юноши получихме една идеалистична представа за отношенията жена - мъж, която несъзнателно се стремяхме да постигнем, и това ни нанесе страшни щети. През 90-те години двама случайно срещнати хора казаха 2 неща, които не веднага, но след 1-2 години разбах, че са основата за това какво става в реалният живот.
Един швед, живущ в БГ : Всяка жена има една малка проста изчислителна машинка в главата си и като види мъж / стига да не е обратна, или пълно хахо, говорим за нормални жени / тази машинка почва да смята - какво може да предложи този мъж, какво мога да спечеля / загубя / ако му пристана . Това въобще не са груби сметки на простакеси, това е генетично заложено в нормалната жена - да създаде сигурно и комфортно гнездо, дом , в което да отгледа своите деца / дали ще са доведени деца, направени от някой си, а мъжът до нея си мисли, че са негови, за нея няма значение/ и да живее добре по нейните разбирания. Не мъжът е важен, а това, което предлага. Любовта за жената е на съвсем друг план. Да, тя може да обича мъжа си, но съм виждал съпруги с по 2-3 любовника едновременно, а жените са искрени, обичат си ги всичките, обичат и мъжа си и държат на него.
Мъжът е по-глупав от жената, по-склонен на идеализации и себеотдаване. Манджата се претопля без той да се усети.
Един виден капиталист, за който работех още в началото на 90-те, на чашка така му казвам : Абе не ми върви с жените. Той: ти намери първо парите, после жените сами ще те намерят
Та като осъзнах тия прости правила, започнах веднага да разбирам какво вижда една жена в мен и колко ще продължи връзката - 1 нощ, 1 седмица, 1 месец, без да се разочаровам. Пуснах си машинка и аз в глупавата чутура.
Престанах да се тюхкам и да искам непременно, на всяка цена да съм с някоя жена. От кал да е , ама Марийка да е , както казва народа . Като става, става, като не става - пайдос кой откъде е.
Даже съм благодарен на всички жени, които ми отрязаха квитанциите , и на тези, на които аз ги отрязах, защото така намерих истинската жена за мен и тя истинският мъж за себе си. И много, много години освен че се обичаме, се и разбираме добре. Машинките ни горе-долу смятат и възприемат нещата по сходен начин.
...

Чет Сеп 17, 2020 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ВЕрно бе, много проста машинка! Отговорете с цитат
аngel написа:
........... има една малка проста изчислителна машинка............. Пуснах си машинка и аз в глупавата чутура. .............


Даже попрекъсва и попрескача отвреме навреме...
Чет Сеп 17, 2020 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
CV от времето на баба ми:
- Чий си, бе?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 18, 2020 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 130 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov