ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ами не го е търсила мъжа където трябва в парка! Има ги едни с шлифери на алпинеума под Братската могила в Борисовата градина... Хем хич не крият мъжествеността си!

Спомням си, че когато бях студент в Габрово, в гората до болницата имаше един такъв. Оплакаха ми се и щях да го бия, но на мен не ми се показа. Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Дек 12, 2022 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3049

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:

Спомням си, че когато бях студент в Габрово, в гората до болницата имаше един такъв. Оплакаха ми се и щях да го бия, но на мен не ми се показа. Laughing

Не знам кога си бил студент там, но през 80-те години в същия тоя парк май се укриваше известно време един бандит, който народната милиция дълго преследваше. Накрая милиционерите го застреляха около Дряново.
Затова с лова на психопати трябва да се внимава - гониш ексхибиционист, пък от храста излезе въоръжен бандит и ти види сметката...
Пон Дек 12, 2022 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
mislesht написа:

Спомням си, че когато бях студент в Габрово, в гората до болницата имаше един такъв. Оплакаха ми се и щях да го бия, но на мен не ми се показа. Laughing

Не знам кога си бил студент там, но през 80-те години в същия тоя парк май се укриваше известно време един бандит, който народната милиция дълго преследваше. Накрая милиционерите го застреляха около Дряново.
Затова с лова на психопати трябва да се внимава - гониш ексхибиционист, пък от храста излезе въоръжен бандит и ти види сметката...


Eксхибиционистът го вади смъртоносен, викаш... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Дек 12, 2022 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
mislesht написа:

Спомням си, че когато бях студент в Габрово, в гората до болницата имаше един такъв. Оплакаха ми се и щях да го бия, но на мен не ми се показа. Laughing

Не знам кога си бил студент там, но през 80-те години в същия тоя парк май се укриваше известно време един бандит, който народната милиция дълго преследваше. Накрая милиционерите го застреляха около Дряново.
Затова с лова на психопати трябва да се внимава - гониш ексхибиционист, пък от храста излезе въоръжен бандит и ти види сметката...


Тогава, '85-'90.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 14, 2022 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Двама убийци причакват жертвата си в сянката на ъгъла, която обаче се бави повече от половин час. Единия се обръща към другия:
- Баси, тоя кво направи бе?
- Уф, не знам, човек. Само се моля да не му се е случило нещо лошо...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Нед Дек 18, 2022 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат

Bell End

I Erected A Statue For The Bell End Of The Year

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Дек 18, 2022 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Уроци по новия френски Отговорете с цитат
Гспожата на господин президента на Франция (президентшата, бихме казали преди проблемите, които разискваме) се е изказала по един твърде актуален в Европа и САЩ проблем: половете, джендърите и прочие първични полови белези и тяхното вербализиране в естествения език. Разбирам мъката ѝ, без да натъртвам за възрастта ѝ - тя е само девет години по-млада от мен, а аз съм на 78, та чувствам проблемите ѝ. Накратко, "министър" издава пола. А ако е жена? Бих добавил, и държи на това? Министърка напоследък звучи някак унизително! Кметица, журналистка, архитектка... каква обида! Особено нетърпимо ставало(ло) във Франция с местоименията. Както знаем всички франкофони, езикът им е "джендеросан", сиреч щеш - не щеш, изисква пол. "Той е красив младеж, който прелъстил..." и "Тя е красива девойка, съблазнила...". Няма отърване и в десет изречения по-нататък! Всичко продължава или в мъжки, или в женски род! Добре, англичаните са се отървали от тоя проблем, след като са уеднаквили пола и дори числото (почти напълно): "you". Кой си ти бе, да те ... "Мъж, жена или хермафродит?", както пише Ботев? Е, езикът ни продължава с тия едва забележими анатомични нюанси, кой го има онуй нещо и кой го няма. Та френците, значи, макар още да не са го прокарали във властимащата Френска академия, вече практикуват iel, средното между il (той) и elle (тя). Чудех се на български какво можем да направим, ами няма, да га (да я) таковам! В корена на проблема е, както разбирам, че някои важни съществителни и съответни прилагателни имат граматически род. Например министър. Мъжки род. Ами ако е без... хурка?... Значи министърка, всеки ще каже. Да, ама тя се засяга. Дори вече журналистки и учителки не щат да бъдат! Наистина не им разбирам капризите: хем искат да са наравно с мъжете в езика, хем не искат да са министърки, кметици, канцлерки и пр! И ко праим? Ами чакаме евроджендърската еволюция на езика! В това време такива като Дидо са спокойни, той ще си остане "то", ами ние, дето сме Сотиров, Калоян или някоя госпожа с "а" накрая, какво правим? Леле! Да бегаме, че ще ни кастрират! Cool

Сетих се! Ние за щастие си имаме средния род, та можем да минем с него. Дидо е то, Владо е то, Марето е то... Вече сме европейци, ей! Напред към Шенген!
Пон Дек 19, 2022 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3049

Мнение Фитнес за астралното тяло, гимнастика за аурата Отговорете с цитат

Вто Дек 20, 2022 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И този лек само за 35 лева? Че кое му плащаш? Razz
Вто Дек 20, 2022 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лелее, объркàх се с тия абсолютни стойности:
Цитат:
САЩ посочва, че Путин не е показал абсолютно нулеви признаци, че е готов да преговаря.

Абсолютно нулевите признаци са просто нулеви признаци. Ама Путин не ги е показал. А какво е показал? Ненулеви признаци? Май не това е искал да "посочи" САЩ. Ех, газетари!
Пет Дек 23, 2022 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
korso



Регистриран на: 27 Апр 2016
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютната нула е маалко по надолу от нормалната Very Happy
Пет Дек 23, 2022 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Верно! Ама там е температура, а тука са признаци. И "нулевите признаци" за живот няма нужда да са "абсолютни", т.е. -274, за да няма никакви признаци за живот. Омръзна ми да лепят паразитни думи и вместо "осем говеда" да пишат "осем броя говеда"!
Пет Дек 23, 2022 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение A birdwatcher's guide to 2023 Отговорете с цитат


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Дек 24, 2022 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1519
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
" Накратко, "министър" издава пола. А ако е жена?"

Министрия. Ако искат да откриват прилики с мистрия, ще твърдим, че издава твърд характер и готовност за работа в строителството. Rolling Eyes
Вто Яну 10, 2023 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А ако е по-дребна и стара, можем да ѝ викаме министринка. Very Happy
Вто Яну 10, 2023 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 156 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov