ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 191, 192, 193  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: връх Ореляк - Среден Пирин Отговорете с цитат
ДИАНА написа:

Е, изкачихме се в събота на Ореляк, но ни орли, ни пирински гледки на повече от 100-200 метра.

Има за какво да съжаляваш, гледките са хубави. Не е Северен Пирин, но пък и Северен Пирин няма очарованието на Среден и Южен Wink
Моя съвет е да планираш връщане пак, при по-добри прогнози за времето, струва си да се върнеш дори няколко пъти там.
Вече има и възможност за кръгов маршрут в другата посока от Попови ливади - към Свещник, Ушите и Муторок, тази есен довършиха маркировката Митко Пирнарев и приятели Smile
За хижата всеки знае, че е една от най-гостоприемните изобщо в България, а не само в Пирин Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Дек 11, 2019 6:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Ех, Янице, качвала съм го Ореляка през август, в най-голямата жега през Сарп дере. То тогава пък една сянка няма горе. Laughing

Към Свещник не съм ходила да видя новата маркировка, но сигурно ще остане за пролет.
Хората, с които бях в събота ще са по този кръгов маршрут баш на 01.01., когато всички още спят. Laughing
Голяма работа сте свършили там доброволците по маркирането и разчистването! Планински Будители! Very Happy

Хижарката Ели не може да се нахвали от брат ти, но ние си го знаем.
Весели Празници! Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Дек 11, 2019 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JJJ_JSN



Регистриран на: 26 Сеп 2016
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Миналата година се качихме до Ореляка. Гледките са страхотни, но около кулата е отврат - шум от вентилатори, мирише на нафта...
Тази година направихме кръговия маршрут Свещник-Ушите-Муторок.
Пускам линк към албума, като на снимките съм наблегнал на отличната маркировка, направена от Митко и групата.
Много благодарности!

https://photos.google.com/share/AF1QipN1muE_oPetOXzIbuhMEfzvnxd463m8l9N3xxSpZeDzC3C-CqV4hb0Hc3jNDtABNw?key=Uzc5OWRsb3lGS2ttMVpvV0lxNkg5dXAtT2JFTzd3

На Митко благодарим за отличното посрещане миналата и тази година!
Надявам се догодина пак да се видим!
Сря Дек 11, 2019 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение с. Петрич-мест. Вран камък 09.12.19 с ivailo.hr и приятели Отговорете с цитат
В близост до с. Петрич се намира интересното скално образование именуващо се "Вран камък". В района има и други интересни скални обекти. Хубаво време, красиви обзорни панорами, получи се интересен преход.


"големият" "Вран камък"/от "малкия"/, на дясно вр. "Големият кумнак" и "Градище"/Калето/-древна крепост


обзорна панорама от "големия" камък


от "големия" към "малкия", в центъра "кота 1032", следваща цел, в далечината вр. "Сакарджа" ?


"Вран камък" от хребета към "кота 1032"


под "кота 1032" към безименен скалист връх/ 3 м./, на дясно вр. "Тепето"


"Вран камък" от вр. "Св.Никола", останки от крепост


около "кота 1032"
Пет Дек 13, 2019 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: с. Петрич-мест. Вран камък 09.12.19 с ivailo.hr и прияте Отговорете с цитат
Петър написа:
В близост до с. Петрич
...

Аааа - то било Петрѝч, първоначално помислих, че си разжалвал градо Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Дек 13, 2019 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Петър винаги ме впечатлява с някакви места за които ако не е той, незнам от къде ще чуя за тях.
Адаш, евала какви места знаеш.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Дек 13, 2019 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ДИАНА написа:
Ех, Янице, качвала съм го Ореляка през август, в най-голямата жега през Сарп дере. То тогава пък една сянка няма горе. Laughing

Мда, угодия няма Laughing Ту е лятото горещо, ту пък друго нещо Laughing

ДИАНА написа:
Ех, Янице, качвала съм го Ореляка през август, в най-голямата жега през Сарп дере. То тогава пък една сянка няма горе. Laughing
Весели Празници! Very Happy

Весели празници и на теб! Smile

peca написа:
Петър винаги ме впечатлява с някакви места за които ако не е той, незнам от къде ще чуя за тях.
Адаш, евала какви места знаеш.

Петър ми напомня с планинарската си ерудиция за Пелитко. Мисля си дали няма да е добре да помисли за систематизирането на тези познания в един пътеводител, както направи Пелитко.
Туристите много биха спечелили от това Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 14, 2019 4:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Разходихме се до вр.Равно Буче в Понор планина. Оставихме колата в с. Бракьовци.
Приятно ходене яваш-яваш за около 4-5 часа с 2 спирки за хапване и гледки, и качване и на 2те части на върха - лява и дясна.
Интересно беше, напролет гледките сигурно са още по-хубави с цъфналите дръвчета, долините, върховете и зеленината наоколо.
От коларския път в подножието на върха до самия връх нямаше пътека, малко трудно и стръмно беше качването.
Чуваха се изстрели от ловци.
Параклисът св. Петка - до него има бунар, барака с легло и постройка с легла.
Отдяно на параклиса има нещо като пътека, която излиза отново на коларския път, водещ до подножието на вр. Р. Буче.

Гледките от Средно и Дасно Р. Буче бяха много хубави.
На самият връх Равно Буче има чудесно място за палатка - тишина, спокойствие...

На терен има пътеки, които на нашата карта ги нямаше.

Ето откъде минахме.
https://photos.app.goo.gl/upmtfFZnywg5n9ES8


Последната промяна е направена от Alina на Нед Дек 15, 2019 9:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Дек 15, 2019 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:


peca написа:
Петър винаги ме впечатлява с някакви места за които ако не е той, незнам от къде ще чуя за тях.
Адаш, евала какви места знаеш.

Петър ми напомня с планинарската си ерудиция за Пелитко. Мисля си дали няма да е добре да помисли за систематизирането на тези познания в един пътеводител, както направи Пелитко.
Туристите много биха спечелили от това Smile

Още повече има и тракове до колкото знам Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Дек 15, 2019 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вчера, Бачковски манастир - Циганска бърчина и обратно.

Стената на Циганска бърчина:



Отсреща, Червената стена:



И към Анкина скала:



Е, вижда се и Стара планина Wink



А тук прасетата така бяха ровили, сякаш някой е хвърлил 20 гранати:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Дек 16, 2019 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Събота, от Ясеново до Исполин по Химитлийската пътека, на обратно отчасти по синята маркировка.
Още отначало си беше мъгливо:

След като подсякох Чифут направих първото объркване в мъглата. Успях обаче да хвана един слабо забележим коларски път , който ме изведе до черен път по който стигнах до жълтата маркировка. Там в мъглата за моя голяма радост изплуваха два Човешки силуета и заедно стигнахме дотук:

Увереността ми се възвърна. Реших да се спусна по черния път и да хвана синята маркировка преди чупката за Улуците. Мъглата си беше мъгла а аз почнах да съкращавам част от завоите като пердашех на моменти направо по тясна пътечка пресичаща пътя и стигнах дотук:

Ха, наляво, ха надясно, нагоре, надолу...мъгла. Загубих едната ръкавица и реших че трябва да се кротна малко. Пуснах компаса на телефона, хванах само на север и след 10 минути пак бях на черния път.
Настроението се възвърна като видях и първата синя марка. После Улуците и с равномерно темпо след 6 часа и 7 минути бях отново в Ясеново:

Още малко снимки тук:
https://photos.app.goo.gl/hHfnWPeV9J85sUmP6
Качил съм и Гугълската хронология и въпреки че е малко неточна се вижда къде съм се въртял като изоглавен.

ПП Това го пусна миналата сряда Мариана1000:

Цитат:
- Най-коварните места по нашите планини?
- Това е Стара планина, която е климатична граница и там времето може да се промени в рамките на 20 минути. Наистина най-големите трагедии в българския туризъм са станали в Стара планина. Виждал съм как времето се променя за 10 минути. И винаги съм твърдял, когато са ме питали, разбира се, че Стара планина, първо - не е за сам човек, независимо дали през лятото, или през зимата, и второ – тя е само за подготвени туристи.

Бях сам, през зимата,в мъгла и не напълно подготвен.

ППП Повече няма да правя така Smile
Пон Дек 16, 2019 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Много хубав маршрут,на мен ми е в списъка.Как стигна до Ясеново,с кола ли?И има ли транспорт,от Казанлък например?
Чет Дек 19, 2019 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
С кола от Павел баня. Имахме 2 дена фирмено парти и един колега бе така добър да ме закара в 8 сутринта до Ясеново и след като слязох дойде да ме прибере. От Павел баня няма транспорт до Ясеново/и таксита няма/, от Казанлък не знам какво е положението.
Пет Дек 20, 2019 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кир Спитама написа:

ППП Повече няма да правя така Smile

Не се заричай Laughing Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 21, 2019 6:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3293
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Южна Америка, Еквадор, Андите:

Връх Руку Пичинча 4696 м:



Връх Пасочоа 4200 м:



Връх Коразон 4790 м:



Връх Илиниза Норте 5126 м:





Езерото Килотоа 3900 м:



Вулкан Котопакси 5897 м:





Чимборасо 6263 м, най-високият връх, измерен от центъра на Земята:




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Пон Дек 23, 2019 4:20 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Дек 22, 2019 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 160, 161, 162 ... 191, 192, 193  Следваща
Страница 161 от 193

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov