ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ако смартфонът премине в енергоспестяващ режим на работа може да изключи GPS приемника си или да го включва само от време на време. Начертаното на примерната снимка изглежда като точки от следата, в които приемника е бил включен. Точките са свързани с прави линии помежду им (поради липса на повече данни). В зависимост от модела на смартфона и версията на Android може да има различни начини за поддържане на GPS функционалността постоянно включена.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Апр 09, 2022 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Модела на телефона е Poco F3 с андройд 12. Ще може ли да ми кажете как да направя GPS функционалността постояно включена? Сега го направих да се стартира автоматично приложението, но не знам тази настройка дали ще върши работа, че все пак кога си чертая трак ми е пуснато приложението постоянно и не го спирам.
Съб Апр 09, 2022 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Опитът ми със смартфони е много, много беден. Преди години под Андроид 4.4 за подобни цели използвах приложението GPS Status, страничен ефект от работата на което бе, че държеше приемника постоянно включен, освен че показваше полезни данни. Вероятно днес има и по-щадящи начини да бъде постигнат подобен ефект.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Апр 09, 2022 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
kaspar_kz написа:
Модела на телефона е Poco F3 с андройд 12. Ще може ли да ми кажете как да направя GPS функционалността постояно включена? Сега го направих да се стартира автоматично приложението, но не знам тази настройка дали ще върши работа, че все пак кога си чертая трак ми е пуснато приложението постоянно и не го спирам.


Моят опит. Когато записвам трак, макар и с 'угаснал' екран на смартфона, Орукс записва постоянно - според настройките които са му зададени относно записа на следа. В 'обикновен' режим, при изгасен акран , заспива.

От настройките на Андроида, съм го изключил от всякакъв контрол..
Нед Апр 10, 2022 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
kaspar_kz написа:
Здравейте. От няколко месеца имам проблем с orux-а и не знам вече направо се побърквам. Кога записвам трак с orux maps с инсталирана карта на BGmountains ходя по маркираната пътека, а то ми чертае едни линии които нямат нищо общо с действителността. Прикачвам снимка да видите за какво става дума.


Здрасти, преди време и аз бях така. Махнах приложението от енергоспестяващите режими, както са ти и казали, и всичко се оправи Smile
Нед Апр 10, 2022 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 255
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kaspar_kz написа:
Модела на телефона е Poco F3 с андройд 12. Ще може ли да ми кажете как да направя GPS функционалността постояно включена? Сега го направих да се стартира автоматично приложението, но не знам тази настройка дали ще върши работа, че все пак кога си чертая трак ми е пуснато приложението постоянно и не го спирам.


Почти всички възможни причини и решенията им ще намериш в това мнение.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=141642#141642
Нед Апр 10, 2022 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Оправих го горе долу ама май си има и проблем самия GPS модул, че изпробвах го и ми дава, че съм минавал върху блокове или пък през частни имоти на 5-6 метра от улицата по която вървях Smile


Вто Апр 12, 2022 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение GPS модул на Xiaomi Poco F3 Отговорете с цитат
@kaspar_kz
По спецификация въпросното устройство има "силен" GPS-"dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC", т.е. работи на честотите L1 и L5 + всички съзвездия.
За градска среда и по-конкретно по тесни улички и междублокови пространства показаната следа е нормална, виж как се държи на извънградски терен.
За тестване работата на GPS модулът може да използваш малка, но полезна апликация: " GPSTest " на " barbeauDev ". Показва всички видими и използвани от устройството сателити, както и реалната точността на GPS спрямо фиксирана точка.
Вто Апр 12, 2022 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Re: GPS модул на Xiaomi Poco F3 Отговорете с цитат
Петър написа:
@kaspar_kz
По спецификация въпросното устройство има "силен" GPS-"dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC", т.е. работи на честотите L1 и L5 + всички съзвездия.
За градска среда и по-конкретно по тесни улички и междублокови пространства показаната следа е нормална, виж как се държи на извънградски терен.
За тестване работата на GPS модулът може да използваш малка, но полезна апликация: " GPSTest " на " barbeauDev ". Показва всички видими и използвани от устройството сателити, както и реалната точността на GPS спрямо фиксирана точка.


И аз си мислех, че защото съм в града и затова не ме хваща точно, но явно не е от това. Днес обиколих около подножитето на връх Хаджи Димитър и пак доста отклонения. На отиване и връщане съм вървял по един и същи път дори съм си стъпвал върху следите си Smile Явно просто това приложение или от самия GPS модул дава отклонение. С приложението GPS test ми дава, че имам точност +- 5 метра


Сря Апр 13, 2022 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Модулът е едно, антената друго...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 13, 2022 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение GPSTest Отговорете с цитат
За тази апликация става въпрос, търси я точно както съм я изписал!

OruxMaps си е читава програма и няма отношение към ситуацията. Не давай картинки, запиши цял трак и дай да го видим.
Сря Апр 13, 2022 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1221
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: GPS модул на Xiaomi Poco F3 Отговорете с цитат
kaspar_kz написа:
Петър написа:
@kaspar_kz
По спецификация въпросното устройство има "силен" GPS-"dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC", т.е. работи на честотите L1 и L5 + всички съзвездия.
За градска среда и по-конкретно по тесни улички и междублокови пространства показаната следа е нормална, виж как се държи на извънградски терен.
За тестване работата на GPS модулът може да използваш малка, но полезна апликация: " GPSTest " на " barbeauDev ". Показва всички видими и използвани от устройството сателити, както и реалната точността на GPS спрямо фиксирана точка.


И аз си мислех, че защото съм в града и затова не ме хваща точно, но явно не е от това. Днес обиколих около подножитето на връх Хаджи Димитър и пак доста отклонения. На отиване и връщане съм вървял по един и същи път дори съм си стъпвал върху следите си Smile Явно просто това приложение или от самия GPS модул дава отклонение. С приложението GPS test ми дава, че имам точност +- 5 метра



Какво стана колега? Има ли развитие. От средата на миналата седмица и моя Орукс сдаде багажа. До преди това по едни и същи трасета за тичане, колело или разходка записваше траковете с еднаква точност, сега ме мята с десетки метри извън пътеката. Не приемам, че е от терена, много пъти съм ходил там и е било ок. Днес скандалното е, че като си гледам статистиката ми дава макс скорост 41.3км/ч, а аз все пак подтичвах ПЕША. Набрана височина 660м... по шътеката на В100 от Рударци до малко след Мърчаево и обратно няма как... Загубена 2035м Smile Максимална височина 994м.н.в. (почти съм склонен да е около тази) но минимална -353 няма как Smile
Настроено е приложението да не пести батерия, ГПС е постоянно включен. Не съм пипал нищо по настройките последните две седмици, първата беше супер, втората щета.
Да не са заглушили путинистите някой сателит ей!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Апр 20, 2022 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Re: GPS модул на Xiaomi Poco F3 Отговорете с цитат
packo packov написа:
Да не са заглушили путинистите някой сателит ей!

Не някой, а няколко сателита.
Още в началото на войната започнаха проблеми с автомобилните фабрични навигации, които са вързани към американската спътникова система GPS.
Почти всички актуални андроидни телефони са основно на руската спътникова система ГЛОНАСС, защото плащат по-ниска такса, отколкото искат американците. Това, че производителите цитират всички спътникови системи, у нас андроидните телефони работят основно на ГЛОНАСС.
По време на войната в Украйна може да очакваме американци и руснаци да намаляват силата на сигнала за граждански нужди на спътниковите системи за позициониране, защото дават приоритет на военните честоти. Знаете, че американските спътници за позициониране са над 30-годишни и е нормално да се пести енергия с цел да се пренасочи за военни нужди. По време на война се пускат допълнителни военни честоти, които искат допълнителна мощност. Тук сме в планинарски форум и би трябвало да избягваме военни коментари, защото не се знае в каква посока ще се разпали дискусията. В началото на своя мандат Тръмп беше намалил силата на сигнала за граждански нужди над територията в Европа. Сега имаме отново същия проблем.
Сря Апр 20, 2022 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Re: GPS модул на Xiaomi Poco F3 Отговорете с цитат
Любомир Илиев написа:
packo packov написа:
Да не са заглушили путинистите някой сателит ей!

Не някой, а няколко сателита.
Още в началото на войната започнаха проблеми с автомобилните фабрични навигации, които са вързани към американската спътникова система GPS.
Почти всички актуални андроидни телефони са основно на руската спътникова система ГЛОНАСС, защото плащат по-ниска такса, отколкото искат американците. Това, че производителите цитират всички спътникови системи, у нас андроидните телефони работят основно на ГЛОНАСС.
По време на войната в Украйна може да очакваме американци и руснаци да намаляват силата на сигнала за граждански нужди на спътниковите системи за позициониране, защото дават приоритет на военните честоти. Знаете, че американските спътници за позициониране са над 30-годишни и е нормално да се пести енергия с цел да се пренасочи за военни нужди. По време на война се пускат допълнителни военни честоти, които искат допълнителна мощност. Тук сме в планинарски форум и би трябвало да избягваме военни коментари, защото не се знае в каква посока ще се разпали дискусията. В началото на своя мандат Тръмп беше намалил силата на сигнала за граждански нужди над територията в Европа. Сега имаме отново същия проблем.


Ти се шегуваш Very Happy
Като се намали силата на сигнала, какво се случва според тебе?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 20, 2022 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1221
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Аз на шега го казах. Сигналът газов котлон ли е, че да го усилваш или намаляваш?
Ех защо не си довърших магистратурата...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Апр 20, 2022 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Страница 19 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov