ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
да не бързаме с рекордите-Бърза работа,два пъти работа!

Е, при тези условия според мен няма как да не направи рекорд.
Чет Юли 31, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ако не се контузи по някое зачукано място що да не го направи.
Знае си силите и едва ли ще се опитва да направи нещо за което мисли че е невъзможно.
Няма как да не види зор обаче.
Знам че най-бързото минаване е било за около седем дни, ама това е дет се вика на доверие щото доказателства няма как е минато.

Не е вярно за най-бързото минаване. Потърси минаването на Палакарчев. Даже нямал ни телефон, ни GPS.
Какво доказателство ще имаш сега"как е минато"? Very Happy

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юли 31, 2014 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
да не бързаме с рекордите-Бърза работа,два пъти работа!

що бе, да няма да го минава в двете посоки за 5 дни Very Happy
Чет Юли 31, 2014 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Тва е Ком-Емине колкото аз съм трамвай.
Ще тръгне и на всеки 30км. ще има пунктове,с него няма да носи нищо.
С него сигурно ще бягат в паралел адютанти на смени да му носят
шишенцето с водата и чадър над главата да не го прегори слънцето.
Вечер ще си спи на топличко и сухичко.Вечер у кемпера някоя самодива
ще му с билки раната върже,друга ще го пръсне с вода студена,
трета ще го в уста целуне бърже...
Поради немного официалния спортен характер ще се е набъкал и с
половината менделеева таблица,щото няма кой да проверява...
Медиите щели да предават наживо последния спринт преди морето.
Поредния опит да се профанизира и чалгизира планинарството.
За мене Ком-Емине е да си натовариш раничката с партакешите на гърбът и юруш.
Ядеш по хижите и квото си носиш.
Айде да те чакат едни ятаци примерно на средата на пътя на Добрила да свалят
ненужното и да ти донесът нещо което ти трябва.
Но повече от един-два пункта с ятаци по целия път са много.
Тоя човек ще може да си сменя обущата на всеки 30км с тия,които
са му най-удобни за съответния участък и няма да му се налага
другия чифт да го носи на гръб в раницата.
Няма да има нито една вечер в която да легне на мокро,да се чуди
как да си запали огън,да го повали малко дъжд,да му почука по канчето малко градушка...
Тва ако е планинарство-да ти пикам на планинарството.
И не знам що е тва целене в някакви времена!?Очаквам догодина
някой да го мине и с парапланер-така пак няма да се ползва мотор и всичко ще е честно.
Някой словоблудец ще донесе от 9дерета вода да обясни че и пеши-туристите и тях
ги духа вятъра и ги засилва,така че начинанието е честно и може да се счете за рекорд.
А със парапланер със сигурност може да се постигне време под 5дни.
Само че на мене това планинарство нещо не ми е интересно.
Затва обявявам награда за който мине първи Ком-Емине с дуруджак.

Бел.Ред. за невежите-"дуруджак"-обръч с колелета отстрани.
Слага се на бебето да се учи да ходи.Посъвременно му викат "проходилка". Twisted Evil

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Авг 01, 2014 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1221
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Много злобни коментари чета тук, за начинанието на Дизела. Още млако и ще помисля, че тези които ги пишат му завиждат за подкрепителните пунктове и бързината. Все пак, идеята му не е да го мине с много багаж, а да е на предела си... Знам, че всички тук сте планинари, и аз съм го минавал с раницата, но нашето и неговото са коренно различни мероприятия като цел. Обвинявате го, че няма да мизерства в дъжда и под открито небе, ама защо не се замислите, че докато бърза няма да има време да се огледа, да поснима и да се наслади на красотата на Балкана? Може би темата не е просто за този форум, ама не го корете момчето. За да си получи тази подкрепа от медии и спонсори, явно му вярват, явно са чели или чули за постиженията му в ориентирането, с които освен себе си, слави и страната ни. Завършвам с това - едно е да ходиш на Е3 за удоволствие, друго е да правиш рекорд. Спокойно, няма да развали Пътеката и да я комерсиализира с опита си, та да се превърне в 7те Рилски езера...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 01, 2014 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Балканджия, понякога се съгласявах с теб, въпреки упорството на другите.
Този път обаче четох и се смях. Беше ми много интересно четиво.
Съгласен съм с теб, на 102%.
Balkandjiq написа:

...Но повече от един-два пункта с ятаци по целия път са много.
Тоя човек ще може да си сменя обущата на всеки 30км с тия,които
са му най-удобни за съответния участък и няма да му се налага
другия чифт да го носи на гръб в раницата.
...

През 2013 година носих 700 км, три чифта обувки. Едни на краката, втори окачени на раницата отвън, а трети вътре (джапанки, които изхвърлих преди х.Пробойница).
Три чифта, защото през 2011 г. ми се скъсаха едните и в Котел ми донесоха други от Разград.
Balkandjiq написа:
...Няма да има нито една вечер в която да легне на мокро,да се чуди
как да си запали огън,да го повали малко дъжд,да му почука по канчето малко градушка...
Тва ако е планинарство-да ти пикам на планинарството...

На Шипка легнах сух, но като заваля, до сутринта се въргалях в локва в палатката.
Въпреки неизгодите беше ми хубаво, нали затова тръгнах.
А той...
А за "дураджака" (така се казва на турски), точно ти е обяснението за бебетата. Това е страхотен завършек на мнението ти.
Продължавай да ме разсмиваш, иначе денят ми е скучен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Авг 01, 2014 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1696
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Балканджия голЕм си. Very Happy Very Happy Very Happy Развесели ме.
Пет Авг 01, 2014 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Няма злоба,просто се губи чара на Балкана.Губи се усещането.Ако всички удобства са ти на една ръка разстояние,то тога похода става някакси кух откъм съдържание.
Ако не си срещнал някакви несгоди през деня,ако не си се поокалял-вечер като седнеш покрай огъня няма да ти е сладка ракията!Няма да можеш да си викаш след години кат се срещнеш пак със същата компания-"ей вие помните ли къде бяхме,какво правихме,какъв дъжд ни пра,ти как се изтърси там и там и цопна в реката,на тебе пък как ти се разпра обувката и нямаше други"...
Винаги ще си спомням един поход когато взех с мене един огромен чобански яморлук от шаяк от дедо ми.30-40кила.Отделно другия багаж.Едвам опрях до Залъмца.Тогава и разбрах че ние сегашните хора нямаме много общо със ония нявгъшните хора.Те са били от друго тесто.Много по-здрави,много по-корави.
Тоя момък,Дизела,бил изкачил пет първенеца за един ден.И кво му е останало от тях?И шест да бяха-и шест щеше да качи,сигурен съм в това.И кво от туй?Превърнал е върховете в цифрички,в някаква суха статистика.Кви спомени са му останали от това?Никакви...
Сега имаме много хора скитащи по планината,но нямаме балканджии.
Сега имаме по хиляди снимки от всеки поход,но нямаме от ония едновремешните,единичните чернобелите,пожълтелите,дето ти топлят душата,въпреки че вече нищо се не види на тях.
Сега имаме много походи,но малко спомени от тях.
Сега имаме много удобства,но на душата ни някакси не и е удобно.Щото уж сме в планината,уж сме там дето е безграничната свобода,пък всъщност сме ограничени.Щото утре в 19,34ч. трябва да си слезнал,да гониш влака,щото тогава и тогава задължително си на работа.
Сега носим много повече и по-хубаво ядене,пък не ни е толкоз сладко като нявга...
Сега ходим на много повече места,но все по-малко от тях ни впечатляват истински.Все по рядко откриваме от ония истинските места.Дето не можеш да обясниш с думи защо ти харесват.И за които единственото което можеш да кажеш е-"Един ден като като пукна-тук искам да ме погребът"...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Авг 01, 2014 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1696
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
+1
Пет Авг 01, 2014 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Много злобни коментари чета тук, за начинанието на Дизела. Още млако и ще помисля, че тези които ги пишат му завиждат за подкрепителните пунктове и бързината. Все пак, идеята му не е да го мине с много багаж, а да е на предела си...
Може би темата не е просто за този форум, ама не го корете момчето. За да си получи тази подкрепа от медии и спонсори, явно му вярват, явно са чели или чули за постиженията му в ориентирането, с които освен себе си, слави и страната ни.

Незнам какви ги е наговорил Балканджия, че поначало му прескачам откровенията, но бих могъл да се опитам да обясня за себе си какво имах предвид.

Та значи аз нямам нищо против Дизела, напротив, откровен фен съм му.
Самото начинание като идея да се популяризира планинското бягане като спорт е също чудесно.

Въпросът е, че работа е хубава, ама малко българска. Значи какво имаме - една голяма звезда, която върши непостижи чудеса - това е логото. За нас остава ръкопляскането. Не оспорвам, че за обикновен, нетрениран човек изминаването на подобен километраж и денивелация е просто абсурдно. Как стои въпроса при добре подготвен спортист обаче, не знаем. Затова ми се щеше изявата на Дизела да не е толкова стерилна.

Ето един пример: Обиколката на Монблан(Ultra-Trail du Mont-Blanc) в най-дългия си вариант е 166 км и 9600 метра положителна денивелация. Първите финишират за малко повече от 20 часа и половина.
Постижение на Дизела в изявата "Петте върха" е малко под 23 часа за 100 километра и под 7000 положителна денивелация. Разликата в числата е значителна. Дали има обективни причини за това и дали постижението на Дизела е достойно за международно признание - за съжаление няма как да разберем.
Пет Авг 01, 2014 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zarezan



Регистриран на: 24 Фев 2014
Мнения: 23
Местожителство: Опака

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Губи се духът на Ком Емине, но при подобни спортни постижения това е нормално.
Не си го слагам това на сърцето и не се ядосвам.
Иначе адмирирам(не се сетих за по-нормална дума) всяко върхово спортно постижение при което духът побеждава материята.Smile
В случая това няма да е съвсем така.
Убеден съм, че тези 120км на ден НЕ са лимитът на Дизела.
Длъжен е да опита и за по-малко време, но е решил да кара на сигурно и няма да рискува и това е което не ми харесва на мен лично.
Няма да има момент в който ще му е толкова трудно, че ще се бори със себе си дали да се откаже или да продължи.
Това което истински въодушевлява хората е когато човек победи страховете си и слабостите си, а в случая всичко предварително е премерено, претеглено... до най-малкия детайл и изненади поне от към физическата част, няма да има.


п.п.
Иване, Балканджията този път може да го прочетеш, особено последния коментар преди твоя.
Очевидно доктор Джекил е взел надмощие над мистър Хайд и макар, че написаното е в типично негов стил, няма как човек да не му цъкне един плюс.

Оставете си го да си "спортува" Дизела, а НИЕ да се любуваме на Балкана....
Пет Авг 01, 2014 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въпрос:
"Бихте ли споделили ако има график кога ,разбира се приблизително, спортистът ще премине покрай мемориалът под вр. Етрополска Баба."
Отговор:
"Fan Club - Kiril Nikolov - Disl Ще има GPS проследяване на придвижването на Дизела на живо в сайта му:disl.bg.Така ще можете да прецените по кое време ще бъде под вр.Етрополска Баба."
Въпросният сайт вече е активен. Както тук, така и при фен-клуба няма някаква по-подробна информация за начинанието, поне до този момент. Идеята за GPS проследяване е интересна и практически осъществима, но така даден отговор на конкретен въпрос ме кара да мисля, че няма график за движението по трасето, или няма желание за споделяне, възможно е това да стане в по-късен етап.
Нед Авг 03, 2014 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gaHu



Регистриран на: 04 Авг 2014
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Фен съм на Дизела. Ще наблюдавам с интерес , неговия пробег. Само да бях малкоо по свободен от работа... Wink
Пон Авг 04, 2014 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Споделям напълно мнението на Балканджията. Планината още малко и ще стане преди всичко декор за селфита за повечето хора. Не им пука какво изпитват, докато сам там (или са на другия край на света) а само ги интересува как да се покажат пред куцо, кьораво и сакато. Без мен..

Балканджията, само ще те поправя за парапланера. Ком-Емине още не е минаван по въздуха безмоторно. И това нека никой не си мисли, че е много лека задача. Напротив, невероятно трудно би било. Ако някой иска мога да разасня в детайли защо, но ще излезем от насочеността на форума.

Нямам нищо против Дизела (освен, че никога не бих карал дизелов автомобил Smile) но не виждам нищо планинарско в неговото начинание. Твърде стерилна и предвидима среда ще има около себе си. А може ли някой, който има фейсбук или нещо от сорта да го попита какво става, ако натиснат бури по билото?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 05, 2014 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Като човек който тича редовно планински утрамаратони вече повече от 10 години и преминал по трасето (преди няколко седмици, макар и ходом, сам и като обикновен турист), мога да ви гарантирам че преминаването за 5 дена, въпреки всичкия съпорт по пътя, ще е абсолютно върхово спортно постижение от световна класа - на мен лично ми е трудно да повярвам че може да стане, но се надявам да не съм прав. Предишният рекорд е от близо 6 дена от друг спортист който тогава е бил във върхова форма, пълен съпорт (не е носил нищо) и предполагам – световна класа, така че 20% подобрение ще е нещо много значително.

Също, не знам защо много хора си мислят че когато човек тича в планината не я вижда и усеща. Екстремните натоварвания отключват сетва които са недостъпни когато си свеж, отпочинал, спокоен и всичко ти е наред. Аз лично съм „усещал“ най-силно планината в бури, екстремни ситуации и/или когато съм бил на ръба на силите си (така стана и при преминаването ми по Ком-Емине преди няколко седмици). А панорамите и гледките сме ги виждали всички – и на снимки и когато ходим на излет с приятели.
Вто Авг 05, 2014 5:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 43, 44, 45  Следваща
Страница 3 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov