ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Автор Съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
С един приятел ще сме от север и ако имаме късмет с времето маршрута ни ще е следния:
Ранно тръгване от паркинга на х. Плевен-хижата-пътеката която извежда малко след Костенурката-траверса-х. Амбарица.
Връщането ще е :х. Амбарица-х.Яворова лъка-х.Плевен-паркинга и от там Русе.
Ако има мераклии за този вариант нека пишат на ЛС. Very Happy




Николай,аз този маршрут ,нали знаеш ,че със затворени очи го минавам Wink Wink Wink Ако искаш ,мога даже да ви водя Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Сеп 23, 2013 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Така е наистина, беше със затворени очи.Живот и здраве ще се видим на Амбарица. Very Happy Croc


Последната промяна е направена от НИКОЛАЙ Т. на Пон Сеп 23, 2013 10:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 23, 2013 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
От север (черни осъм) - двама.
Засега с неизвестна вероятност!?
Други вероятности - от юг двама, от север - сам.
Предполагам, не разполагам.
Пон Сеп 23, 2013 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Предлагам който идва от юг и ще се качваме през х.Хубавец да определим част и място на тръгване.



Това не е лошо и почти всички го знаем .Това е кадър на Живота от първата среща.
Вто Сеп 24, 2013 7:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Недялко Маринов



Регистриран на: 18 Мар 2013
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Като се замисля маршрута Карлово - х. Амбарица през Купена ще е голям екшън. Гара Карлово е на около 350 м. н.в. , х. Хубавец - 970м.н.в. , вр. Голям Купен - 2169 м.н.в. а х.Амбарица на 1500м.н.в. И все пак мисля да го пробвам. Пишете ме и мен,сам. Винаги ми е било приятно да отдъхвам след такава умора на чаша размисли сред природата.
Вто Сеп 24, 2013 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Може би 2-ма-от юг-Карлово-х.Хубавец-рида Хубавеца-Платнешки ярове/ако има време-Купена,ако не-на другия ден/-и на купона дъра-бъра
Вто Сеп 24, 2013 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Събирането от юг при хубаво време ще стане от Сопот -х.Добрила (4-5 часа) или от Карлово -х.Хубавец (7-8 часа). Това е тежък и продължителен преход, като по него могат да преминат само хора имащи опит в планината. Задължително е да се сформира група. Нека карловци да предложат водач на групата от х.Хубавец. Часът на тръгването от юг ще бъде оповестен 1 седмица преди срещата.
Обръщам внимание на всички участници от юг, че преминаването през билото при лоши атмосферни условия е рисковано и може да има фатални последици. Това са екстремни условия (ураганен вятър събарящ хора), които може да се появят при фиксирани дати за преход.
Нека всеки, който реши да участва в срещата направи трезва преценка на собствените си физически възможности и прецени каква екипировка ще ползва в планината. Всички участници в срещата трябва да имат опит при преходи в планината, а не да използват това мероприятие като първо прохождане. Това не е разходка в парка и планината има своите рискове.
Като алтернативен маршрут от юг при лошо време ще се ползва прохода Кърнаре-Троян (45км). След което с.Орешак- с.Черни осъм –м.Смесите. Пътят до м.Смесите е перфектен асвалт.
За колегите от София препоръчвам качването от Север.

Ето и актуалната прогноза за Троян за 19-20 октомври 2013г
http://www.accuweather.com/en/bg/troyan/43885/october-weather/43885?monyr=10/1/2013

Бъдете здрави и нека времето да е с нас!
Вто Сеп 24, 2013 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:

-----
Обръщам внимание на всички участници ....
------

Хубаво е някой да попреземява тези свободни духове на планинарите, мен обаче този назидателен тон ми е малко в повече. От друга страна имам няколко чисто технически въпроса-забележки:
1. Защо маршрута от Сопот да е по-лек? При малко вятър лифта едва ли ще работи и пак стигаме до 7+ часа. Не зная как е състоянието на пътеката през Стенето, но ако и тя не може да се ползва ... за по-напряко ще се минава през върха Laughing
2. Никой не говори за пътеката през вр. Сакарица. Аз не съм минавал от там и бих предпочел да видя нови места. Ако може колегите от Карлово или други с опит да дадат актуално инфо.
3. Алтернативата Троян-Кърнаре при лошо време е затворена.
4. Може някой да реши и дойде от съвсем друго място. Например качване в петък вечерта на х.Левски или х.Равнец или х.Рай а на другия ден траверсче и банкет ....
Вто Сеп 24, 2013 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката през Стенето е - става, но е на границата да стане опасна за преминаване (ако иде реч за маркираната със синя боя Нешковци-Дерменкая). По тази пътека обаче до Амбарица е твърде много пътя.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 24, 2013 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
krasy написа:

-----
Обръщам внимание на всички участници ....
------

Хубаво е някой да попреземява тези свободни духове на планинарите, мен обаче този назидателен тон ми е малко в повече. От друга страна имам няколко чисто технически въпроса-забележки:
1. Защо маршрута от Сопот да е по-лек? При малко вятър лифта едва ли ще работи и пак стигаме до 7+ часа. Не зная как е състоянието на пътеката през Стенето, но ако и тя не може да се ползва ... за по-напряко ще се минава през върха Laughing
2. Никой не говори за пътеката през вр. Сакарица. Аз не съм минавал от там и бих предпочел да видя нови места. Ако може колегите от Карлово или други с опит да дадат актуално инфо.
3. Алтернативата Троян-Кърнаре при лошо време е затворена.
4. Може някой да реши и дойде от съвсем друго място. Например качване в петък вечерта на х.Левски или х.Равнец или х.Рай а на другия ден траверсче и банкет ....



То при хубаво време и сама бих отишла.Ала при лошо какво траверсче ..SmileSmileSmileSmile Ми не е ли такаConfused Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Сеп 24, 2013 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
krasy написа:

-----
Обръщам внимание на всички участници ....
------

, мен обаче този назидателен тон ми е малко в повече.

2. Никой не говори за пътеката през вр. Сакарица.

Напълно подкрепям
Пътеката е ок само около самия връх Сакарица е пообрасла и трудно се следва.После идват даже и колове Very Happy
Вто Сеп 24, 2013 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Пътеката през Стенето е - става, но е на границата да стане опасна за преминаване (ако иде реч за маркираната със синя боя Нешковци-Дерменкая). По тази пътека обаче до Амбарица е твърде много пътя.

Извинявам се, не съм уточнил....
Става дума за пътеката между Добрила и Амбарица, която минава на запад от вр.Амбарица
Вто Сеп 24, 2013 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Стига де, човека за добро го казва не иска да обиди никой и не се усъмнява в способностите на никой.Усмихнете се и дано повече хора се съберат на срещата да е весело купончето и хубаво времето.
Вто Сеп 24, 2013 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danin94



Регистриран на: 15 Сеп 2012
Мнения: 251
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
dido написа:
Пътеката през Стенето е - става, но е на границата да стане опасна за преминаване (ако иде реч за маркираната със синя боя Нешковци-Дерменкая). По тази пътека обаче до Амбарица е твърде много пътя.

Извинявам се, не съм уточнил....
Става дума за пътеката между Добрила и Амбарица, която минава на запад от вр.Амбарица


Е това вече е друга бира.... пътеката през Стенето няма нищо общо с пътеката Добрила-Амбарица от западна страна , е ако искате да направите каньонинг от Киселицата , през малкия и големия казан да стигнете до ждрелото на Куманица и през Комитския кордел през Дългата ратлина край Дупката и през Хармана да засечете пътеката от Добрила....ОК от мен имате една квадратна бутилка Черно отлежало ...
мога да ви подпомогна с визуална инфо. ако има мераклии
Вто Сеп 24, 2013 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
danin94 написа:
mikesli написа:
dido написа:
Пътеката през Стенето е - става, но е на границата да стане опасна за преминаване (ако иде реч за маркираната със синя боя Нешковци-Дерменкая). По тази пътека обаче до Амбарица е твърде много пътя.

Извинявам се, не съм уточнил....
Става дума за пътеката между Добрила и Амбарица, която минава на запад от вр.Амбарица


Е това вече е друга бира.... пътеката през Стенето няма нищо общо с пътеката Добрила-Амбарица от западна страна , е ако искате да направите каньонинг от Киселицата , през малкия и големия казан да стигнете до ждрелото на Куманица и през Комитския кордел през Дългата ратлина край Дупката и през Хармана да засечете пътеката от Добрила....ОК от мен имате една квадратна бутилка Черно отлежало ...
мога да ви подпомогна с визуална инфо. ако има мераклии

Според мен Митко говори просто за маркираната (в жълто,май)лятна пътека Добрила-Амбарица обикаляйки върха първо от запад а после-от север докато излезе на Дебели(или Дълги беше Rolling Eyes )рид
Вто Сеп 24, 2013 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 5 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov