ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велообиколка на Витоша или героизма на Puma CoolMax`03
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велообиколка на Витоша или героизма на Puma CoolMax`03
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Велообиколка на Витоша или героизма на Puma CoolMax`03 Отговорете с цитат
Начи първото ми туристическо посещение на Витоша го направих по-предния уикенд - 28.06, неделя и то на колело. То беше валежна велонеделя, но времето ми поля водичка и така на тази планина и тръгна по вода с мене, ама на педали Laughing

Миналата седмица с Емо си плювнахме тоз уикенд /4-5.07/ за 100-те км. на Витоша или велообикалката на същата. Тя е и официално ежегодно състезание, което тази година ще се проведе през Септември.
В четвъртък се разбрахме да я направим в събота. Обаче прогнозите бяха за по-хубаво време в неделя и ние се съобразихме с тях.
Номера беше да гласуваме първо и после - на педалите.

Речено-сторено.
В неделя аз открих изборния ден /в 06.10/ с вот за .... /влязоха моите в парламента де Very Happy /
07.10ч. същия ден се срещнахме с Емо на "колелото" в Симеоново - от там в колонка по една кола се качихме току-под гората и обиколната пътека.
От тук почна и големото врътене, което на моменти е адски приятно. Има участъци в които се бута, спуска, асфалт, гора, открито, в поле.... абе общо взето много разнообразно е трасето. Най-високата тачка е на 1343 м.н.в., а най-ниската - на 700м.н.в.

Първата почивка беше на първите 10 км. на една чешма над Бояна:


От тук следва доста разнообразно трасе - павета в горните части на Бояна-Княжево, спускане, бутане, катерене по асфалт до Тихия кът. Даже по едно време се отвори гледка към Люлин:


Така лека-полека стигнахме до над Владая. От там трасето до Кладница е вълшебно - ~10км. с 40 м. денивелация надоле, като се кара по пътека над водопровод, постлана с килим от борови иглички и тук-таме шума Cool ГООООУем кеф.
На места пътеката е доста панорамна:



Направихме и втория водопой по пътя тук:


В Кладница се отбихме в едно магазинче с маси отпред за дозареждане с енерджи - я спущих един сладолед:


От Кладница спускахме по едни Хасфалтирани пътища. След това по едни черни пътища стигнахме до яз. Студена:


Малко след това минахме през с. Боснек и поехме нагоре по асфалтиран път към с.Чуйпетлово. Голяма досада е този път. Удървиха ни се задниците по него. Единственото интересно нещо по пътя беше да видя къде е входа на пещерата Духлата, която по думите на Емо била най-интересната и автентична българска пещера.

След голям зор стигнахме в Чуйпетлово:


, където още на входа разбрахме защо се казва така селото, благодарение на този прекрасен гласовит юнак:


В това село му апнааме царски шкембе-чорба, боПППП, кюфтенца и кебапченца...
Поехме към най-високата точка от маршрута - местността Смильо. Тази част е изкачване, покрай много интересни каменни сипеи, но с много малки размери на камъните. Тука вече надуших роднио въздух и ми дойде пауър, демек станах джедай Laughing Смильо е кръстопът, като нашата пътека се кръстосва с европейския туристически маршрут Е4:


Последва много приятен даунхил /спускане/ до Ярлово. Направихме две-три снимки на центъра на селото с черквата и интересната чешма там:


Чешмите са интересни "атракции" по пътя - ето ни и на следващата - на Ярема:


Над Железница фанахме отново обиколната на Витоша, която в източната част на планината имам съмнение, че е правена пак над водопровод. Имаше много интересни местенца като това мосте:


Всеки, който се е качвал/слизал на/от Черни връх от/към Железница знае благоустроените полянки за пикник над селото - е ние минахме от там и продължихме по обиколната "магистрала", дето вече беше понатоварена от трафик с колеги туристи Very Happy . Свирках доста често, даже по едно време ми се схванаха джуките на фуния... Laughing Бъзикам се де - ама доста често подсвирквах.
Минахме над Бистрица, спуснахме се до симеоновските езера и след 11 часа и 30 минути бяхме до колите.
Последните 15-тина километри ги минахме на автопилот. Пътеката е перфектна за каране, ама умората и особено тази концентрирана в задните части си каза думата. Допълнително ни спираха кефа множеството хора по нея. Ама карай - планината естествено е на всички, стига да не са на ДВГ.

Ще попитате - "Какъв е тоя героизъм на Puma CoolMax`03?" Rolling Eyes
Ами малко преди боянската чешма усетих, че съм си забравил ръкавиците, а гриповете на дръжките на колелото ми са с едни пирамидки, дето при продължително каране довеждат до протриване и болка в дланите. Та въпросните резервни чорапи, които цял живот са ми служили и са газени, тъпкани и усмърдявани, ги превърнах в ръкавици и ръководеха 90% от карането ми него ден. Т.е. те управляваха живота ми в тези 10-тина часа. Какъв по-героичен завършек на съществувание?! Laughing Laughing Laughing :



Всички снимки - и моите и тези на Емо:
http://picasaweb.google.com/simchev/rlmbRG#

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юли 06, 2009 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ристе, кефиш с тия наколенки човек. Като някой рицар си! Cool

Бравос за обиколката. Добре сте повъртели педалите. Само така!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 06, 2009 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Svetelinka



Регистриран на: 06 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: BG

Мнение Отговорете с цитат
бравос, верно добре сте врътнали педалите

Speedy написа:
с тия наколенки човек. Като някой рицар си! Cool
risto_turisto написа:
станах джедай Laughing

а джедайският меч Duel у дома ли остана, веломаратонец

брей, брей, брей, гледам и невервам на очите си - таз шопска душа имала и писатeлска дарба ръкопляскания готино си го написал

за някои - чорапи без пръсти за ногите, за други - чорапи без пръсти - за ръцете
или другояче казано открийте прилико-разликите



и



_________________
"А ненужния спор оставете –
всичко вече доказал съм аз:
най-красиви са днес върховете,
недостигнати още от нас." Владимир Висоцки
Пон Юли 06, 2009 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
евалата за обиколката
изкефили сте се на мах Cool
какви усмивки имате доволни Smile

пс/ Светлинкееее, да ми запишеш снимките на едно СД плиииииис Smile
Пон Юли 06, 2009 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetelinka



Регистриран на: 06 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: BG

Мнение Отговорете с цитат
Фениксче, ЦД-то е реди ту гоу ту юр ПС

_________________
"А ненужния спор оставете –
всичко вече доказал съм аз:
най-красиви са днес върховете,
недостигнати още от нас." Владимир Висоцки
Пон Юли 06, 2009 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
благодарско Very Happy

отивам да чета приказки сега
Пон Юли 06, 2009 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Браво и от мен, колкото за хоризонталната пътека, която ти наричаш обиколна от Железница почти до Драгалевци е вярно, че е над водопровод, който е строен още преди втората световна война от германци и довежда водата от язовир Бели Искър до София и някой хора пият от нея и сега а не от големия Искърски язовир
Вто Юли 07, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Леле големи сте джедаи бе. Very Happy
Сухоежбина стана с планинското ходене последните няколко седмици Sad Гледам избива кой на колоездене, кой на риболовстване ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 07, 2009 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
А какво стана с велообиколката на Пирин, дето Емо я замисляше?

_________________
Вто Юли 07, 2009 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
... Билно ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 07, 2009 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
А какво стана с велообиколката на Пирин, дето Емо я замисляше?


Мда, Стара планина и тя чака. HarHar
Вто Юли 07, 2009 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
А какво стана с велообиколката на Пирин, дето Емо я замисляше?


Няма желаещи се оплака той - включително и аз нища. Абе тва е сериозна планина, тва 4 дена си е бъхтене на педали и то по Санданско - там се мре у полето от жега Laughing

Зевзецитееее - чекам ви и вас да си земете по едно читаво коло /особено Петре/ и викам дори на Пинд да му врътнеме едно кръгче август месец примерно Rolling Eyes Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 07, 2009 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
А, какъв Сандански велообиколката бе, БИЛНО викам аз Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 07, 2009 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
А, какъв Сандански велообиколката бе, БИЛНО викам аз Very Happy

Викай бе Дидо - викай, че да те чуеме - е така - "БИЛНООООО" Laughing Laughing Laughing

Баце - билното е ясно - без коло че го праиме, ама помисли за тоя маратон през вр. Пирин - ногу маратонска безводна ми се види работата. Абе ти тая година нещо на екстремизъм си го ударил? Rolling Eyes Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 07, 2009 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Не е безводна бе ти пък Smile Ше жабясаме от пиене на вода, особено ако завали нейде по върховете ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 07, 2009 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov