ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За фототехниката в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За фототехниката в планината
Автор Съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
За тези пари мисля, че си заслужава, поне на хартия изглежда доста добре. Не мога да намеря никакви рвюта в нета за този модел, но предполагам че машинката си струва. Вземи го тествай на място най-добре.
Съб Дек 15, 2012 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Днес съм решил да ходя да го тествам на място и после ще решавам. Smile

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Дек 16, 2012 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petar



Регистриран на: 08 Фев 2012
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
виж този http://www.technomarket.bg/products/09120903/canon-powershot-sx260hs-black много добри сапунерки до колкото ми е извесно. Разбира се най-добре го не го купувай от БГ тъй като тука цените винаги са много по-високи от реалните. Освен ако не си фен на гарнциите де Smile ето виж тази оферта:
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Canon-PowerShot-SX260-HS-Green-Digital-Camera-SX260HS-/150916310696?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item23235026a8
Пон Дек 17, 2012 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Нося апарат с 2 обектива в отделна чанта. За трети обектив място има само в раницата. Когато преценя, че няма да снимам много, прибирам цялата чанта най-отгоре в раницата. Когато мога да очаквам животни или има много динамична светлина апарата стои на врата. Във всеки случай, не съм почитател на безразборното снимане и смятам, че за хубавите снимки трябва да се помисли спокойно за композицията, светлината, филтрите и т.н. тъй че няма за къде да се бърза.

За документални снимки пак може спокойно да се спира, планината няма да избяга. Ако ходите с някой бързак обаче, там вече трябва да се разберете помежду си Smile
Нед Яну 06, 2013 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
promis написа:
Във всеки случай, не съм почитател на безразборното снимане и смятам, че за хубавите снимки трябва да се помисли спокойно за композицията, светлината, филтрите и т.н. тъй че няма за къде да се бърза.
За документални снимки пак може спокойно да се спира, планината няма да избяга. Ако ходите с някой бързак обаче, там вече трябва да се разберете помежду си

Хм, тук не си прав, но от друга страна подобна позиция е обяснима, ако възприемаш снимането като основен приоритет и причина за присъствието в планината.
Нед Яну 06, 2013 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
promis написа:
Във всеки случай, не съм почитател на безразборното снимане и смятам, че за хубавите снимки трябва да се помисли спокойно за композицията, светлината, филтрите и т.н. тъй че няма за къде да се бърза.
За документални снимки пак може спокойно да се спира, планината няма да избяга. Ако ходите с някой бързак обаче, там вече трябва да се разберете помежду си

Хм, тук не си прав, но от друга страна подобна позиция е обяснима, ако възприемаш снимането като основен приоритет и причина за присъствието в планината.


Не, това няма общо с планината. Като цяло не виждам смисъл човек да прави стотици снимки - първо няма кой да ги гледа всичките, второ от снимане не ти остава време да видиш това, което снимаш, камо ли да го усетиш и разбереш Smile
Сря Яну 09, 2013 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
promis написа:
...от снимане не ти остава време да видиш това, което снимаш, камо ли да го усетиш и разбереш Smile


Е това пък въобще не е вярно!

_________________
www.summitsweb.com
Сря Яну 09, 2013 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз отдавна се отказах от мераците да разнасям огледално-рефлексни камери при преходи.
Не защото ми пречи обемът, който се получава от поне няколкото обектива, които изнасям нагоре...
Просто е техника, която изисква внимание, трябва да се пази.

Никога няма да забравя една случка преди години, точно си бях купил D70s.
Отидохме до Триград и от там едно преходче до с.Ягодина.
Все още не бях купил хубава фотограгска чанта и ползвах един UNOMAT, в който до тогава си държах практиката и стъклата за нея.

По средата на пътя ни застигна някаква гръмотевична буря и най-силният порой, който ме е бил някога.

Не зная от какво ме беше страх тогава повече - да не ни шибне някоя мълния или за никона.
Накрая се съблякох и буквално легнах върху чантата с фотоапарата за да не го намокри.

Камерата оцеля но от тази случка и сега ми е влажно.
Телефона на жената тогава се удави, излишно е да казвам, че просто нямаше сухо място по нас.
От тогава на планина в мен не нося джажди, които трябва да пазя!!!

Нося в най-добрият случай някоя сапунерка а най-често цъкам с телефона.
Аз лично съм излязъл да вървя и да гледам а не да съкам хиляди кадри, които после дори аз да се затруднявам да прегледам!

Ако трябва да купувам камера за планина, то ще бъде или Pentax Optio WG-2 или Canon D20.

Пак казвам, че снимането в планината ми е най-малкият приоритет.
Пет Яну 11, 2013 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
То пробема с приводняването на техниката се решава с качественни раници/чанти за фотоехника със дъждобран Laughing Аз пък днес се сдобих със Sony Nex и два обектива, може би най смислената безогледална система с оглед на качеството и големината на матрицата, която ползват (APS-C формат). Просто ми омръзна да мъкна тежката техника. А и следващата година се очертава да нося на гърба си едни 10-15 кила живо тегло в лицето на сина ми Laughing Та следващата покупка ще да е бебешка раница Rolling Eyes
Пет Яну 11, 2013 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Браво, честито и само стойностни кадри! Smile

Аз не вярвам, че има чанта която не пропуска вода.
Както и няма 100% непропускащи обувки освен гумените ботуши? Smile
Пет Яну 11, 2013 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Мерси, мерси! Ами това за непропускащите, върти ми се в главата, че ги има, но са доста по скъпи от останалите. Виждал съм в нета специални алуминиеви куфари и боксове, които са така да се каже плаваеми, с най-високо ниво на защита. Личното ми мнение е че ако фоточантата е малка и има дъждобран това до голяма степен би я защитило при слаб до средно силен дъжд, но пак зависи колко време ще е изложена. ВИнаги е хубаво да имаме в раницата по един найлонов плик за всеки случай Smile
Пет Яну 11, 2013 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Stanev, би ли споделил точно кой модел и какви обективи си си взел, че и аз се замислям в тази посока - нещо по-малко с прилични възможности за пейзажна фотография и не по-скъпо от 2000 лв.
Пет Яну 11, 2013 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Ами днес Сони пуснаха нереални промоции на много апарати вкл. и нексове: https://www.facebook.com/SonyCenterBG Сигурно нещо е останало, но повечето бяха разграбени за часове. Аз взех Некс 3Ц със 18-55 + 16/2.8 палачинка. По принцип много харесвам Некс 6, но не ми се даваха толкова много пари в момента, пък и ДСЛР системата за сега ще я запазя, ще видим дали ще се харесаме с нексчето. Цените ги има в линка и просто са убийственни - до почти 70% отстъпка на някои модели!

За сега фоточантата...корекция чантенцето ми я усещам нереално лека, тяло + 2 обектива = теглото на един свъхширок за никоня Laughing , при все че матриците са еднакви като размер АПС-Ц (между другото Сони правят матриците за Никон), просто не е истина. Има преходници за никон, фокусира се лесно с ръчен фокус посредством т.нар. focus peeking. Въобще системата има страхотен потенциал за планинарските ни страсти, а и не само. Тепърва ще събирам впечатления Cool
Съб Яну 12, 2013 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение компактен фотоапарат Отговорете с цитат
дали може някакви конкретни характеристики в цифри да напишете ,колеги ,а не само препоръки за модели.
например за снимане в по-лошо време и по-малка светлина какво да се гледа в характеристиките ?
за стабилизиране на образа , за широкообективност какви са данните ?
модели много , но ако се знае диапазона на добрите характеристики ще е по-лесен избора
искам нещо хубаво за 450-500 лв. от компактните
Чет Фев 28, 2013 2:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Варианти има много. Най-важно е ти да си изясниш каква камера искаш. Компактна или компактна със сменяеми обективи. Питам защото в този ценови клас +100 лева отгоре (около 600лв.) можеш да си вземеш, както страхотни компактни апарати, така и много добри безогледални такива.

Ето няколко няколко предложения от моя страна:

1. Компактен апарат - Sony 690 / 250 лв. За цената си няма конкуренция, страхотна малка машинка. Страхотна картинка 10x оптичен zoom.
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10560&show=additional

2. Компактна камера висок клас - Olympus ZX1 / 600лв. Личният ми фаворит. Страхотна компактна камера!
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=8854&show=additional

3. Безогледалки

- Nikon J1 + 10-30/ 600лв.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403012001.html

- Olympus E-PM1 PEN mini (черен) + обектив Olympus ZD Micro 14-42mm F/3.5-5.6 II R MSC (черен) + чанта Olympus Pen Case Modern Small + карта Toshiba SDHC / 600лв.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012012.html
Чет Фев 28, 2013 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov