ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Някакви евтини обувки за зимни условия?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Някакви евтини обувки за зимни условия?
Автор Съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Аз попаднах на готини работни обувки ниски за пролетта и лятото на 34лв много се замислям дали не са по добри от безсмислено надутите маркови обувки

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Чет Яну 03, 2013 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Хм, преди 3 години, когато търсих да си купя такива обувки, имаше поне 2 склада в София, и в Пловдив имаше... Накрая си ги купих от магазин за работно облекло във Враца Cool Тия са се разрастнали доста, както изглежда... Все пак има достатъчно фирми в България, които ги внасят. Мислех, че Araukan-a вече не го продават, ама не, има си го: http://www.artra.sk/bg/artra-obubki/artra-obuv-work-safety , ARAUKAN 030940 6060 S3, бяха 35 лв тогава. Пак казвам, вече 3-та зима не мърдат, газил съм в какви ли не киши, локви, кал и сняг. Ако снегът не влезе отгоре, няма шанс да се намокри човек. Може би през шевовете би проникнала вода, ама съм ги мазал с гъша мас, с парафин и т.н. и не пропуска оттам.
Чет Яну 03, 2013 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди малко ходих в бриколажа, имат само един вид работни обувки - ниски.

Борисе, тоя араукан как е като удобност? Пробвал ли си да вървиш петнайсетина километра с него? И имат ли някаква подплата?
Чет Яну 03, 2013 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ - четох по ловджийските форуми за прохънтър, няма нито един, който да е доволен от тия обувки. Повечето казват, че още на първите ходения им се къса халка за връзките, не държат на никаква влага, съдират се за отрицателно време...
Чет Яну 03, 2013 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
За удобство - удобни са ми. Не са ми точно по крака, а малко по-широки и дълги, и това ги прави, как да кажа... нямам проблем да стоя дълго време с тях. Имат някаква подплата, от изкуствена материя. Избягвам да ги обувам 2 пъти с едни същи чорапи и не миришат, дори след 3 години. Прал съм ги 2 или 3 пъти досега, без никакви последствия за обувките. Ежедневието ми не изисква да ходя дълго време зимата, но миналата година веднъж се прибрах пеша от Враца до Челопек (около 12 км) в една снежна виелица и не помня да съм имал проблеми с краката или обувките... Другата седмица ще ги ползвам да се кача от Враца до водопада Скакля, казаха ми, че ще е около 4 часа отиване и връщане, и ще бъда с тях. Не че имам и избор де, просто нямам други обувкиSmile
Все си мисля, че за тая цена си заслужават. По-голям номер, 2 чифта шошони и малко разгазване - може и да свършат работа.
Чет Яну 03, 2013 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
стига да се намери от къде да се купят в София, че намирам само някаква пловдивска фирма, която е представител на тая марка. Много ли са твърди в началото?
Чет Яну 03, 2013 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Някакви евтини обувки за зимни условия? Отговорете с цитат
itilien написа:
Здравейте. Трябват ми някакви евтини обувки (в рамките на стотина лева примерно), които трябва да отговарят на следните условия:

Да са възможно по-топли (ще стоя с тях на едно място дълго време в студ)
Да са по възможност с дебела подметка с дълбок грайфер - ще се ходи по сняг
Да са колкото може по-кожени, за да мога да ги импрегнирам - може от време на време да се налага да газя в сняг.
Много е важно, да мога да ги премеря, защото трябва да ги пробвам с много дебели чорапи, даже с два чифта чорапи.

Няма да ходя по баира с тях, така че твърдостта на подметката не е важна. Не е важно и да са здрави - трябва да изкарат 2 седмици.
.


Защо не погледнеш продуктите на полската фирма LEMIGO ? Според мен отговарят на 100 % на твоите изисквания Wink . Изработени са от специална пяна( цяла отливка) и със сваляща се подплата тип "чорап", като за някои модели се продават и резервни подплати. Чифт ботуши тежи по-малко от 1 килограм . Имам модела Arctic Termo(подходящи до -50градуса) - едва ли може да се измисли по-топла обувка. Перфектни за газене на сняг, стоене върху лед, газене в река през зимата......Използвам ги за риболовните си излети. Ако си от София със сигурност можеш да ги премериш в магазините "Риболовен свят" - жк.Красно село, бул. Гоце Делчев № 43, бл. 78 тел. 958 24 09, или Младост 1А, бл. 553 (зад Billa, срещу Ruvex) тел. 875 51 86

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Чет Яну 03, 2013 9:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 03, 2013 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Честно казано, нямам спомен дали са ми били твърди в началото Oops Те не са твърди по принцип, нямат метални вложки, а горната им част е много приятно мека. Под "разгазване" имах предвид, че след като ще се ползват за такава отговорна работа и ще се разчита на тях, просто трябва да се походи, да се види как ти понасят... Аз моите в началото си ги купих, за да карам колелото през зимата с тях. После ми станаха ежедневни обувки Laughing
Чет Яну 03, 2013 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да поясня точно за какво ми трябват - през февруари отивам за 2 седмици да снимам по островите Лофотен в северните части на Норвегия. Температурите варират между -10 и +8, като средната за февруари миналата година е била около -1. С голямата раница ще разчитам на автостопа, но след като си установя палатката някъде ще ходя доста пеш в търсене на места за снимане. Вървенето ще е основно по шосетата в рамките на около 15 км дневно, обаче сто процента ще се отклонявам настрани да снимам - къде по бреговете, къде по разни поляни. Сняг не е ясно колко точно ще има, но обикновено не се задържа дебела снежна покривка. Понякога вали дъжд, понякога сняг, зависи от температурите. Ще се налага и да вися дълго време да чакам светлина, сияния и т.н.

Тия ботуши изглеждат добре за стоене и риболов, но за 15 км ходене няма ли да ми скапят краката? Аз си ги представям като гумени ботуши, които където се прегъват убиват. Сигурно и запарват при по-топло време.
Чет Яну 03, 2013 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Сега погледнах и тия, "полицейските", на Artra - също ми изглеждат подходящи за целта: http://www.artra.sk/bg/artra-obubki/artra-obuv-police Ама за цената нямам идея.
Друго, за което се сещам, са магазините за дрехи втора ръка. Там нерядко продават и обувки. Мъжките обикновено са огромни номера Laughing Често са кожени, здрави. Аз лично нямам скрупули да си купя обувки от такъв магазин и съм го правил неведнъж. Досега не съм хванал гъбички или някоя друга инфекция Laughing
Чет Яну 03, 2013 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
itilien написа:


Тия ботуши изглеждат добре за стоене и риболов, но за 15 км ходене няма ли да ми скапят краката? Аз си ги представям като гумени ботуши, които където се прегъват убиват. Сигурно и запарват при по-топло време.


За убиване и дума не може да става - пяната е много по-мека от гумата, а подплатата е дебела и напрактика не усещаш борда на ботушите. Вървял съм максимум 6 км с тях и то върху 30см сняг .Заради теглото си създават впечатление , че вървиш по чорапи. Върху асфалт нямам наблюдения как се държат. При топло време и преход 15 км краката ти ще заврят със сигурност- прекалено топли са.Затова се предлагат и резервни подплати . Но при кибичене на едно място дори и при минус 30 градуса краката ти ще са най- топлото място по теб Wink .Определено не са подходящи за каменист терен - силата им е върху сняг и лед, и не много висока физическа активност Wink . Най-добре иди в магазина и пробвай......Но за цена в рамките на 50-100лева няма как да намериш перфектното решение за зимна Норвегия Very Happy

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Чет Яну 03, 2013 10:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 03, 2013 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще ида още утре в младосткия магазин, че ми е отръки. Ти в големия студ с какви и колко чорапи ги носиш? Струва ли си да се обуват с два чифта чорапи, едните вълнени бабешки, или не? И тая материя вътрешната като се навлажни от изпотяване продължава ли да топли?

Tramp EVA 909 как ти се виждат?
Чет Яну 03, 2013 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Подплатата на трампа е от същата материя като на моите ботуши, но не се предлага резервна за тях. Нося ги с бабешки вълнени Laughing- уплътняват перфектно обема на подплатата( тип "овча кожа") и става "печка" . Абе погледни, премери, и сам ще се увериш стават или не за твоите цели.......Със сигурност дори влажен крака остава топъл поне до - 15 градуса - до толкова съм попадал в такава ситуация(въпросното 6 км вървене)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Чет Яну 03, 2013 11:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 03, 2013 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
A всъщност какви са им цените, на сайта няма
Чет Яну 03, 2013 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
itilien написа:
Dido_ - четох по ловджийските форуми за прохънтър, няма нито един, който да е доволен от тия обувки. Повечето казват, че още на първите ходения им се къса халка за връзките, не държат на никаква влага, съдират се за отрицателно време...


Ами не знам моето впечатление е хубаво аз не ги ползвам за лов а за ходене из планините и съм доволен ходил съм къде ли не с тях в заледен сняг съм ритал за да си правя стъпала

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Чет Яну 03, 2013 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov