ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кучетата на Дендрариума
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Кучетата на Дендрариума
Автор Съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Що да ме мързи!?Писал съм го не само за тебе,а по принцип да го прочете всеки.Дори и един човек заради този пост да му светне лампичката че изхвърлянето на кучетата и пускането им свободно да хапят,серат и пикаят където им падне е голям проблем-пак ще е файда.Щото сега този проблем излиза единствено и само преди местни избори и после се замита и потулва.Бездомните кучета,свободно пуснатите домашни,неваксинираните,необезпаразитените кучета и котки са ФУНДАМЕНТАЛЕН проблем на цялата държава!Този проблем заедно с демографския срив и смъртността по пътищата трябва да са първите проблеми,които трябва да се решат за да можем да кажем че въобще имаме държава.Пред тях дори и лошата образователна система и корупцията бледнеят,щото тия последните поне не вземат в жертва човешки животи.
Не знам накъде отиваме като държава,но падението е безобразно...През 80те години България е последна в Европа по заболеваемост от кучешка тения.През 2007ма година 54% от всички случаи в Европа са в България.През последните 30години от "лошия" соц нямаше нито един случай на бяс при човека.В момента докато цяла Европа малко по малко е обявена за rabies free-зона(в повечето западноевропейски държави от 7-10-15години няма единичен случай дори и при животно,включително и при дивите животни и вируса се съхранява само в лаборатории),то при нас отново се появиха случаи на бяс при човека.При това говорим за бяс причинен от ухапване от кучета.В цяла Европа от поне 30години няма сигурно нито един случай на ухапан от куче и заболял.Имаше единични случаи(и то преди над 10години) заради наскоро пристигнали емигранти от Азия или Африка,заради ухапване от прилеп(при него е възможно да мине незабелязано ухапването)и при трансплантации,но не и от ухапване от куче.Накъде отиваме-към Сомалия ли,към Индия ли!?

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Фев 24, 2015 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
@Balkandjiq
Колкото и да пишеш, за съжаление има огромна маса от хора с буквално психично разстройство относно този проблем. Това не е само единично мнение в тази тема, то е повсеместно. И се множат като че ли с годините. Май е крайно време това да се класифицира като като конкретно заболяване.

Бих искал Esper да ми отговори конкретно на следните въпроси:

1. С какво нахапаните през годините деца (особено пък невръстните какива), някой от които и с фатален край за си заслужили това? Нали така твърдиш?
2. С какво заслужи Баба Гена буквално да и изядат краката ?https://nglas.wordpress.com/2009/07/02/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8/
А изяденият професор? http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1317636
3. Дай пример ако обичаш за цивилизована и развита държава, където по улиците има безстопанствени кучета?
4. Кажи ми и моята вина каква е била, когато докато си карам мотоциклет - по улицата, с каска, с изрядни документи, без превишена скорост, измежду паркираните коли се хвърли глутница кучета. Едва избегнах падане, но едно от тях се впи в крака ми и висейки на захапката си се поразходи докато успея да спра без да се пребия. Искаш ли да ти показвам белези?
Вто Фев 24, 2015 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Балканджията се завръща.................... не искам да се променяш
След 14.02.2015г.постовете ти бяха някак си премерени.............това сигурно е заради тортата на Яни.Ама сега вече си се връщаш Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Фев 25, 2015 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тая тема беше наясно накъде отива...
Не казвам, че подкрепям изхвърлянето на кучета.
Не казвам и че нахапаните деца са заслужили това.
Децата са друга тема.
Пет пари не давам дали трябва да бъда освидетелстван заради разбиранята на група хора (не казвам че не са прави).
Опитвам се да кажа, че един зрял човек де бива да има респект от куче!
И един зрял човек следва да насади това в съзнанието на едно дете.

Човекът е над кучето. Кучето не напада човек. Кучето и глутницата нападат ако има страх или паника в общият случай.
Не трябва да си непремнно супермен (балкан супермен, балканджия) за да не се плашиш от едно куче.
Още по-малко да го мразиш.

Аз също карам мортор.
Предпоследната ми тротоарна екзема беше именно заради селски пес.
Беше на 15 метра пред мен и минаваше през пътя.
Викам си "ще се изнесе" и не намалявам.
Да ма не... като бях на няколко метра от него се ошашави от звука може би - кой знае какво минава през главата на едно куче.
Легна на пътя и се сви на кълбо.
Просто ако бях минал през него направо нямаше да има никави проблеми.
Най-малкото с ендуро бях.

За мен да не сгазя нещо живо обаче е безусловен рефлекс... Няма как да стане.
Все едно да не сложа ръка под главата си ако падам на нея.
Или да пресичам път на пешеходна без да погледна има ли автомобили.
Па било то и на пешех0дна пътека.
И поне сме у европата и станаамо европейци, точно такива случаи - бол!

Та не го сгазих, само леко го пернах по задника явно, щото квикна.
Аз съответно се влачих десетина метра по паважа а паса дори довтаса да види кво става точно докато ставах.
И кво? Трябваше да му откъсам главата ли? Да го наритам?
Ся да мразя кучета вдън душа пради едно съдрано яке ли?

Казвам това последното щото карам от 5 години само мотор и въпреки това мразя клека а свободните кучета - не.
Немам нищо срещу освидетелстването ама някак не разбирам защо трябва да ненавижате нещо вместо да потърсите причината в себе си.
Чет Фев 26, 2015 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Кучета-стръвници Отговорете с цитат
Днес случайно срещнах стар познат от Института по ботаника на БАН, когото редовно питам за разни растения. От дума на дума той ми каза, че в последните снегове глутници бездомни кучета са изяли сърните, които са били интродуцирани на Витоша. Темите ни бяха много, а и на улицата, та се мятахме от една на друга. Той ме предупреди например да чакам нова зловеща офанзива на Цеко Минев за лифтове. Затова не успях да го разпитам за изядените сърни. Някои знае ли подробности? Разбира се, мога да ги науча и от него, но трябва специално да ходя до института му.
Сря Мар 11, 2015 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
...
Човекът е над кучето. Кучето не напада човек. Кучето и глутницата нападат ако има страх или паника в общият случай.
...

Не зная дали кучето напада човек, но кучета нападат!
Освен когато са в "страх и паника", бездомните кучета нападат и когато са гладни.
Може да има и други причини. Няма да ги търся. А бездомните кучета едва ли някога са нахранени.
Обикновено нападат по-слабите, деца, възрастни, болни и т.н.
Не пожелавам на никого да им попадне на мушката.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Мар 11, 2015 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
Е , определено не ми се е случвало да се разхождат бездомни кучета в Европа и Близкия изток ,поне където съм била съм сигурна . Тук в България е пълно . Последно като тръгвахме над с. Тъжа за х. Триглав 2 песа ( съвсем домашни ) застанаха на пътеката и яростно и злобно лаеха с голяма готовност да нападнат нас 4 ма , от долу стопанина викаше но без резултат , тези бяха готови да ни нахапят , доста сериозна беше ситуацията . Имам и друг спомен от една каракачанка над с. Лкатник , там как ни се размина не знам .
Не мразя кучетата , но те са опасни , за да се разхождат безстопанствено на свобода !
Сря Мар 11, 2015 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
свободните кучета

Такова понятие като "свободно куче" не може и няма как да има.Кучето е продукт на човешката цивилизация,то е продукт на човека.То е одомашнен вук,най-грубо казано.Ако някой слънчев ден по улиците на големите градове се понесат по някаква причина глутници вълци,то вярвам никой няма да е въодушевен от това явление.Twisted Evil Но понеже става дума за кучетата и е друго.И ако от някъде се чуе тънкия гласец на истината че е крайна време да им посъкратим бройката и мигом му отвръща един природозащитен вой от секви еколози,организициики,екоравновесия,четири,пет и шест лапи,хелзинкски комитети и прочие и прочие онанисти...
А май пропускаме нещо много важно-че покрай всичките изсмукани от пръстите грижи:
-за това дали ще се разсърдят негрите от Пипи Дългото Чорапче и педалите от Шекспир...
-за кривината на краставиците според евростандарта...
-за вредните емисии които отделя "патицата по пекински" и метана в кравешките пръдни...
-за щастливите кокошки,кучета и бронтозаври...
Та покрай тия "жизненоважни въпроси",които измъчват человеческий род-все си мисля че истинската грижа на човечеството трябва да е нещо по-друго...Истинската грижа на човечеството е човека!
Idea
Цитат:
Кучето и глутницата нападат ако има страх или паника в общият случай.

И така да е,кво от туй и тва кво ме топли!?
Днеска съм здрав,млад и прав,ама вечно ли ще бъда!?
И тва че съм сто кила здрав човек,кво значение има като преди 2години бях излезнал с 40градуса грип,дишам на акумулатори,тва на връх Нова Година да бера дрян за баницата и ме усети един сетер че едвам дишам(дето по принцип никога не ми се е зъбил други пъти)и едвам се оттървах с шутове да не ме ухапе...
Или кво викаш-да не боледуваме!?Ти сигурно си вечно здрав,нали!?
Преди 20години свалям на гръб една раница акумулатори от едни радиотелефони от Балкана...
Сигурно съм бил 50кила и 50кила съм носил на гърба.Едвам ходех.Веднага ме усети един рошав боклук в лозята и пак едвам успях да хвърля раницата та да го шутирам...
Друга до болка позната ситуация-видя ли бабичка или старец,особено да носи нещо видимо тежко или ръцете да са му заети с чувал на гърба и бездомно куче-99% сигурност скача срещу нея да я хапе,щото вижда че човека и натоварен и трудно ще се защити...
За ситните пальоши които вървят тихомълком след тебе и ненадейно ти късат крачола-да не говорим...Срещу това пък няма абсолютно никакво опазване.
За кучешките лайна-също.От цялата улица само пред дома има тревичка.Съответно-всеки ден рина поне 3-4лайна от кучета...Да не говоря че половината са от кучета развеждани със стопани.Води си Ганю кучето,види пред някой дом пясъчник или тревичка и поспре там да си облекчи звера нуждите...
Никой няма да се замисли че тая тревичка или тоя пясъчник са сложени за да идат децата да си играят там,а не за да си заведе кучето да се изсере там.В една тъпа Германия за толкоз години как не видях едно кучо лайно на улицата,баси!?
В сумати държави из европата съм бил,свободно скитащи кучета из никоя от тях не съм видял.В Румъния съм виждал две свине в едно село пуснати свободно,но дори и в Румъния не съм виждал безстопанствено куче...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Мар 26, 2015 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Някой си е загубил зелената рецепта тра-ла-ла
Чет Мар 26, 2015 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма да коментирам кучетата. Понеже Дендрариума ми е едно от местата, през които най-често слизам към Княжево, мога да кажа че досега не съм имал никакъв проблем. Вероятно причината е, че веднага след езерото отдясно завивам надясно по посока въжената градина. По този начин се избягва минаването през участъка с кучетата. Дано съм бил полезен на някого, а от друга страна и пътя е по-кратък и той излиза където се пресича автомобилния.
Нед Мар 29, 2015 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
amdimitrov написа:
Някой си е загубил зелената рецепта тра-ла-ла


Не мисля, че някой има нужда от рецепта.
Гледам кучета вече повече от 38 години, всякакви (в къща с двор).
Дядо ми навремето казваше - "На куче вяра да нямаш".
Хапан съм от мои кучета 4-5 пъти.
Миналият петък си говорим с приятел, който също като мен гледа кучета, та ми разправя за неговата каракачанка.
"Отидох - вика, сутринта, видя ме зарадва ми се, сложих и да яде, и като отидох след два часа посегна и ме ухапа по дясната ръка от вътрешната част, в областта на лакътя и после посегна към корема ми, но отскочих".
Показа ми белезите, има няколко шева.
Имам роднина, който лежа в болница, след като го нахапа каракачанката му, която е отгледал от бебе.
Между впрочем приятелят ми каза, че е гледал неговата от кученце на 20 дена.
Не знам как е в другите градове, но в Стара Загора тротоарите са пълни с кучешки екстременти.
До сега само един път ми се е случвало да видя човек, който като си свърши работата кучето му, слага найлоновата торбичка, прибира фекалиите, завива ги и ги хвърля в контейнер. Идеше ми да ида и да го поздравя човека.
Абсолютно споделям мнението на Балканджията за бездомните кучета и за кучетата пазачи.
Не знам изразилите мнение, колко са безопасни бездомните кучета и пр. дали въобще са гледали куче, но считам, че нехайното отношение на българите и в тази насока ни нарежда на опашката на света.


Последната промяна е направена от ieronimus на Пон Мар 30, 2015 8:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 30, 2015 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
amdimitrov написа:
Някой си е загубил зелената рецепта

Вероятно се опитваш да обясниш на околните че съм луд.Т.нар. "зелена рецепта" се ползва основно за опиати и сънотворни и то основно за препарати,които могат да бъдат интерес за наркоманите или водят до тежки зависимости.100пъти по-вероятно е да станеш "горд собственик" на подобна рецептурна бланка,ако имаш непоносими болки при рак,отколкото ако си луд. 99% от препаратите които се ползват за лечение на психичноболните си вървят на стандартна бяла бланка.Те и не представляват абсолютно никакъв интерес за наркоманите.

ieronimus написа:
"На куче вяра да нямаш".


100% верно твърдение.Както не можеш да знаеш какво ще му скимне на един човек след 5минути,така е и с кучетата.И човека-гледаш го весел,ухилен и след 10минути си смени настроението и да не си му пред очите...
Имам един приятел тук от града-кучето му го застреляха върху него докато буквално го ядеше...Слава Богу оживя човека.Преди го раздаваше местен плейбой,сега го е срам да се пусне лятото по къс ръкав.Ръце,гърди,корем-всичко му е в белези дето е яден.У тях съм ходил 100пъти-въпросното куче беше изключително благ ротвайлер,да съм го чул да джафне 2-3пъти въобще по нещо.
Кучето не е билжо бясно,ваксинирано е,почти и не излизаше извън къщата им.Посред бял ден оня излиза на двора и кучето скача срещу него и направо се цели да му прегризе гърлото...

Друг случай.Тъщата.Бяха купили някакво куче.Излиза на двора с един черпак в ръката да го носи някъде.И кучето веднага скача срещу нея и мъчи да и захапе гърлото.Добре че бил наблизо тъстът та със една сопа го е бутнал и после го беше застрелял.След 1-2години случайно тъстът беше разбрал че предния стопанин имал навика да го бие това куче с някакъв черпак и оттам се е озлобило така и кат види черпак откача.
Въобще-не може човек да знае какво има в главата на едно куче и защо докато ти се радва и върти опашката и току ти се озъби...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Пон Мар 30, 2015 1:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 30, 2015 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Много хора, които живеят в по-големите градове и нямат досег с домашни животни, явно са забравили, че животното не е като човека Smile. Хората по селата, които гледат животни имат съвсем различно и рационално отношение към тях. Мои кучета - немска овчарка и американски стафордширски териер са ми давили по памет 4 агнета, кокошки и пр. да не говоря. Говоря за гледани и обучавани кучета.
Дълга е темата и мога доста да напиша за безстопанствените кучета и пр. но който има желание ще си потърси и прочете.
По пътя от Смесите за Кадемлиите, преди две години имаше нещо, като каравана на овчари и стадо. Там са тръгвали срещу мен овчарски кучета, миналата година в село Мостово, на изхода от селото по пътеката за Кръстова гора ни напънаха две кучета, миналата година, месец май до гробищата на Враца, вървяхме за Околчица, отново ни нападнаха кучета, хвърляхме камъни и рязахме тояги - аз и приятел, убу, че сме селски момчета и знаем кво ни чака, като видяхме глутницата Smile. Като ги отминахме, питахме човек в района за кучетата, каза, че вече са хапали няколко човека, но не се вземат мерки. Случаи много, проблем има и с писане по форумите, надали ще бъде разрешен.
Пон Мар 30, 2015 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Абе то и жената не е като човека ама без нея - по-голямо зло е.
Аз понеже имам претенции да знам как е и със и без (кучета/жени) та без тях продължавам да твърдя, че е малко сиво... Laughing

Иначе как е във Витоша сега, още ли вилнее злото?
Съб Апр 11, 2015 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
absolute



Регистриран на: 18 Окт 2014
Мнения: 4

Мнение Re: Кучета-стръвници Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... в последните снегове глутници бездомни кучета са изяли сърните, които са били интродуцирани на Витоша...


Това не бих го повярвал, ако наскоро не бях станал свидетел на малък екшън над Драгалевци. Привечер си ходех по обиколната пътека, недалеко пред мен косо по баира я пресече един сръндак. След него шумкането продължи, викам си тоз пък с цялото стадо ли са слезли по ниското, ще ги изчакам да преминат да не ги наплаша... Но изскочи баш глутница 4-5 псета които си го гонеха нагоре. Почнах да крещя и да мятам камъни, въобще не се "респектираха"...
Не съм сигурен, но сякаш 1-2 от кучетата бяха с нашийници.

Имайте едно наум... дори по безобидните пътеки по ниското "вилнеят" кучета.
Сря Май 06, 2015 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov