ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на съдове и комплекти за готвене
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на съдове и комплекти за готвене
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Баш са си по темата! Отговорете с цитат
Как несвързани, бе човек? Тук за канчета, онам за луди... При това са класика! Very Happy
Съб Авг 27, 2011 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ти така кажи че са за луди Very Happy ! То и без това ме гледат като извънземно като кажа че съм турист Smile па ако ме види някой познат че се чудя и за канче (хеле жена ми) ще стане яко смях. Laughing
Съб Авг 27, 2011 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Е ние поне сме двамата не си намираме махана Very Happy Very Happy Very Happy но като ни видят с раниците околните и ни гледат като извънземни
Съб Авг 27, 2011 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
cat, ти обиждаш ли се , когато те гледат като извънземен. Нима те са по-зле от нас? А защо да не си извънземен? Защо трябва да живея в тоя смок, в тая измамна среда, в тая всекидневна лъжа? Нима не усещаш, че в тая планета, в тая държава, в тоя град, всеки гледа да те сграбчи в своя скут, и когато те превърне в ненужен парцал, да те изхвърли на бунището. Ти гледал ли си тая наша земя, поне веднаж от 3000 - 4000 метра височина? Ако си гледал, вероятно ще се съгласиш да те нарекат извънземен. Наричат ме извънземен, не нормален, и още какъв ли не. Не опонирам, но казвам, че съм по-добре от тях, защото най-малко няколко дена в годината живея на чист въздух, като извънземен. Благодаря ти, ако си ме разбрал.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Авг 27, 2011 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Абе аз една мацка цицорана искам да държа в скута па ако може и още две за мезе па пак да ми викат луд! Laughing Laughing Laughing Проблеми с чистия въздух аз нямам у дома ама на работата имам та си наваксвам та и взимам в повече Crying or Very sad . Та какви канчета викахте Laughing Al vs Ti vs Fe изработка?
Съб Авг 27, 2011 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shisharko



Регистриран на: 23 Авг 2011
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
shisharko написа:
Тва джувотно е по леко от титана и същевременно почти със същата здравина...

Това как го измисли?Явно не си виждал, пипал, вдигал, носил или ползвал истински титанови съдове..
Не ме разбирайте погрешно.В никакъв случай не отричам алуминиевите и още повече стоманените, но да се сравняват с титановите, не е сериозно...


Ти сигурно разбираш от метали,технологията на производствоството и металознание предполагам или пък знаеш качествата на всяка една сплав на титана и алуминия по отделно?!То дори само като ги носиш,повдигаш и пипаш сигурно ги разбираш свойствата на металите Smile Просвети ни и нас не пипалите и не виждали този космически материал,о титаниеви гуру ! (за да не си измисляме и да не правим несериозни сравнения)
Прав си! Трябва да сме сериозни! Тези съдове са много важни и трябва да се отнасяме сериозно към въпроса!
Нед Сеп 04, 2011 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
shisharko написа:
joropc написа:
shisharko написа:
Тва джувотно е по леко от титана и същевременно почти със същата здравина...

Това как го измисли?Явно не си виждал, пипал, вдигал, носил или ползвал истински титанови съдове..
Не ме разбирайте погрешно.В никакъв случай не отричам алуминиевите и още повече стоманените, но да се сравняват с титановите, не е сериозно...


Ти сигурно разбираш от метали,технологията на производствоството и металознание предполагам или пък знаеш качествата на всяка една сплав на титана и алуминия по отделно?!То дори само като ги носиш,повдигаш и пипаш сигурно ги разбираш свойствата на металите Smile Просвети ни и нас не пипалите и не виждали този космически материал,о титаниеви гуру !

Шишарко, не е нужно да си "титаниев гуру" или инженер по технология на металите, за да проумееш някои очевАдни факти.Ето ти две еднакви като обем и конструкция канчета, едното е титаниево, другото от "анодизиран алуминий", който ти твърдиш, че бил по-лек от титана:
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2150 - титаниевото
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2148 - алуминиевото
Ако забелязваш, теглото на титаниевото е с около 60% по-малко от теглото на алуминиевото.За здравината,..... нищо няма да коментирам, защото на човек като теб, който не е виждал или ползвал нито едно от двете показани канчета, трудно може да се обясни нещо адекватно.Не изполвзай думички и понятия, от които нищо не разбираш, защото си меко казано смешен.
Тц, тц, тц,...аман от професори. Confused
Пон Сеп 12, 2011 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Спорът ви е интересен Laughing

Да налея известно количество бензин в огъня - плътността на титана е около 4.5 г/см3, на алуминия - 2.8 г/см3. Алуминиевите сплави може да са по-леки, примерно 6061 има плътност 2.7 г/см3.

Като статистика алуминия(сплав) е 60% по-лек от титана но пък титана е около 2 пъти по-здрав. Също така титана е лош топло и електропроводник. Всъщност топлопроводимостта на титана е около 10 пъти по-зле от тая на алуминия Cool

Та кое канче да изберем Question

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 12, 2011 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...

Огняре - това индийското за леФче. Very Happy
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Сеп 12, 2011 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Mнение с фоторевю :) Отговорете с цитат
Няма да давам съвети за това кое е по добро , а ще ви кажа аз кое предпочетох от двете канчета на Примус.
Алуминий срещу титан ? Естествено титан ... да ама не.
Взех си алуминиевото и съм много доволен от избора си.

Реалната височина е около 12 см. , на снимката изглежда малко повече.



Първото което не ми хареса в титановото е , че гумените протектори на дръжките не стигат до края им и колкото и да се внимава при хващането , винаги има риск да се изпита онова неприятно чувство което би те накарало бързо да си дръпнеш ръката.
При алуминиевото дръжките са покрити целите.


Второ - дръжката на капака при алуминиевото за разлика от титановото е направена така че да стои права когато е нужно , ( с нещо като пружина ) и при готвене може да се хваща спокойно без да се изпита гореспоменатото чувство Laughing


Трето - алуминиевото е с една идея по високо от титановото , което ми позволява да сложа вътре газовата бутилчица , лъжица , солница (комбинирана) и малка бутилчица с веро. При затварянето на капака под него не остава празно място и се избягва дрънкането на нещата вътре.

И четвърто - цената - 25лв. алуминий ~ 75лв. титан
Разлика от 50лв. ... си е разлика Laughing
Относно пиенето директно от алуминиево канче - аз си нося една пласмасова купичка (250 мл.) също на Примус (с нищожно тегло и изключително лесно почистване) за 4лв. и си пия от нея.
При пренасяне вътре ми стои котлончето.
Вто Сеп 13, 2011 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
Щом е Примус, всичко е добро и с гаранция за качество, така че каквото и да вземем, няма да сбъркаме. Wink

Бе не бих казал същото за запалките и челниците Laughing
Вто Сеп 13, 2011 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе тия на Примус са тефлонирани отвътре, няма директен контакт с материала. А и да има, не е никакъв проблем да се пие от алуминиеви съдове от време на време.

Мойто канче е пак на Примус, не знам какъв е материала. Горе капака е оформен като тавичка обаче, раздава го ем капак ем чиния Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 13, 2011 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
shisharko



Регистриран на: 23 Авг 2011
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
shisharko написа:
joropc написа:
shisharko написа:
Тва джувотно е по леко от титана и същевременно почти със същата здравина...

Това как го измисли?Явно не си виждал, пипал, вдигал, носил или ползвал истински титанови съдове..
Не ме разбирайте погрешно.В никакъв случай не отричам алуминиевите и още повече стоманените, но да се сравняват с титановите, не е сериозно...


Ти сигурно разбираш от метали,технологията на производствоството и металознание предполагам или пък знаеш качествата на всяка една сплав на титана и алуминия по отделно?!То дори само като ги носиш,повдигаш и пипаш сигурно ги разбираш свойствата на металите Smile Просвети ни и нас не пипалите и не виждали този космически материал,о титаниеви гуру !

Шишарко, не е нужно да си "титаниев гуру" или инженер по технология на металите, за да проумееш някои очевАдни факти.Ето ти две еднакви като обем и конструкция канчета, едното е титаниево, другото от "анодизиран алуминий", който ти твърдиш, че бил по-лек от титана:
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2150 - титаниевото
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=2148 - алуминиевото
Ако забелязваш, теглото на титаниевото е с около 60% по-малко от теглото на алуминиевото.За здравината,..... нищо няма да коментирам, защото на човек като теб, който не е виждал или ползвал нито едно от двете показани канчета, трудно може да се обясни нещо адекватно.Не изполвзай думички и понятия, от които нищо не разбираш, защото си меко казано смешен.
Тц, тц, тц,...аман от професори. Confused


Смешен е начина, по който реагираш особено след провокацията ми! На Primus ползвам това http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=298 Smile, а пък на MSR ползвам туй http://www.youtube.com/watch?v=HIpQD0r5TXQ доста неудобно e освен, че и дръжките нямат силиконово покритие та минах на Primus-aSmileкато за човек като мен Very Happy с газово котлонче Express stove http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=766 пак на Primus. Иначе за здравината на титана сравнена с анодизирания алуминий и въобще съотношението здравина/лекота на двата метала няма как да ме убедиш с някакви 5 реда от сайт за екипировка това е смешното. А и преди всичко забравяш и разликата в цената! Кой за 61 грама ще даде 50 лева отгоре ? Тука хората търсят възможно най-евтин вариант, ти им показваш некви канчета за по 75 лева .В космоса ли ще ходиш с тях? За такова нещо такива пари не си заслужават освен ако не си абсолютен маняк и всеки грам ти е важен Wink По-добре професори да има отколкото дървени философи и пенкелери Smile, но хайде да не се заяждаме ! Smile Тва с гуруто си беше чист бъзик, много на сериозно взимаш нещата!
Вто Сеп 13, 2011 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
dido написа:
...

Огняре - това индийското за леФче. Very Happy
Croc


аз за лев и пее'се взех едно такова... прее**л съм се здраво...
Вто Сеп 13, 2011 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Абе тия на Примус са тефлонирани отвътре, няма директен контакт с материала. А и да има, не е никакъв проблем да се пие от алуминиеви съдове от време на време.


Дидо имах предвид парещото чувство на устните при пиене на гореща напитка от алуминиево канче.
Докато събера смелост да пия и , айде той чая изстинал Very Happy
Чет Сеп 15, 2011 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov