ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рибарица - Вежен - Клисура
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Рибарица - Вежен - Клисура
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Рибарица - Вежен - Клисура Отговорете с цитат
След като през март имахме един не съвсем успешен опит да се качим (някои знаят), сега решихме да наваксаме.

Тръгване - 12.30 от София за Рибарица. Оказа се, че автобуса, който мислехме да ловим в 9 не вървял Evil or Very Mad Освен това някои лица ме върнаха в първи клас. Това, че един е повлякъл наргиле някак го преглътнах - той ще си го носи (пък и го употребихме всички вечерта). Обаче друг един герой цъфна със сак! Shocked Това вече ми дойде повече, ама... нищо не можех да направя. Почти го убедих поне на следващия ден да слезе обратно в Рибарица, а не с нас в Клисура, ама само почти...

В Рибарица бяхме в 3 и малко, там се замотахме още 30-40 минути, понеже чакахме още разни хора да дойдат с кола. В крайна сметка бяхме приблизително хиляда човека, по-точно 17. Пълна лудница.

До хижата хванахме по пътя, после по пътеката в гората и в 8.05 бяхме горе - около 4 часа ни трябваха.

Малко преди хижата:


Хижата и върха:



Горе беше пълна лудница. Хижата беше почти пълна, хижарите ни очакваха, имахме си маса в столовата... обаче лудницата и чалгата ни дойдоха малко в повече и не се заседяхме много вътре. Наистина беше хаос. Имаше група от туристическо дружество в Търговище (не съм сигурна, на следващия ден двама от нашите си тръгнаха с тях уж в посока Попово), имаше и още някакви хора. Яко джамбуре в столовата.

В неделя благополучно чак към 11 без нещо успяхме да тръгнем 15 човека към върха. В 12 и половина бяхме горе, качихме се по въжето. Не сме се моткали, има-няма 20тина-30 минути и тръгнахме - петима по лятната пътека обратно към хижата и после Рибарица (там оставиха колата), а другите 10 към Клисура. Вятъра по билото си беше студен и здраво ни одуха.

Снимката е лоша, но се виждат и х. Ехо и х. Козя стена







В посока Ботев, селото долу мисля че е Розино



И синьото и зеленото бяха нереални направо.







Маргаритки, бяха навсякъде. Цели поляни бяха побелели от тях.



Клисура



Свалихме се от върха за около 5 часа, в 17.20 бяхме вече на жп гарата в Клисура, в 18.10 във влака и след редица прекачвания - до Пирдоп с влака, от там до Долно Камарци БДЖ вози хората с автобус, от Камарци до София с едно лъскаво Дезиро, което взе че мина по северната дъга, кацнахме на Ц. Гара чак в 21.38...

Кремиковци



Още хиляди снимки:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=389403
Пон Юни 15, 2009 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Интересна е снимката на Карловското поле по дължина. Май трябва да се кача да поснимам точно от тази позиция. Надолу имало в едно дере и водопад за гледане, но трябва да проуча как се нацелва.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 15, 2009 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Много готини снимки. Е, последната не чак толкова, ама... Wink Тия от Балкана ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юни 15, 2009 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Gamina, разсмя ме ти с връщането в първи клас Laughing
Пон Юни 15, 2009 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Браво за преходчето! И вземи ги отучи твоите приятели да ходят със сакове и дънки на планина!!!
Пон Юни 15, 2009 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
rosen_talov написа:
Браво за преходчето! И вземи ги отучи твоите приятели да ходят със сакове и дънки на планина!!!


А познай кой беше тоя със сака - оня същия Evil or Very Mad Магаре абсолютно! Не знам как да го накарам да проумее, че така не става... Като му се развиках в автобуса на тръгване даже се обиди Evil or Very Mad

колкото до дънките - и аз понякога маам по дънки из Витоша Oops, но това със сака беше вече върха.
Пон Юни 15, 2009 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Ха-ха, сигурно негоавата майка беше звъннала предния път на 112...
Пон Юни 15, 2009 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Дам, същия този! Дето няма толкова здрави щеки, като за боя дето заслужава Laughing
Пон Юни 15, 2009 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Наргилето той ли го носеше?
Пон Юни 15, 2009 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не, друг един... ама той винаги си го влачи - наргилето и лап-топа. Обича си ги човека Wink
Пон Юни 15, 2009 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Има и по-тежки случаи бе, мойто лапе тръгна да се качва с химикалите и учебниците по математика на Шабран в Алиботуш. Добре, че го спрях навреме Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 15, 2009 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е-е, не. Поне сакът с колелца ли беше? Искаше ми се да видя снимка на металягата, докато драпа нагоре по металното въже, ама тактично не си го снимала Smile А наргилето с какъв пълнеж беше? Че гледам компанията се е развихрила вечерта в хижата Smile

А сега сериозно - в какво състояние е пътеката за Клисура?
Пон Юни 15, 2009 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ти щерката можеш да я спреш, ама на пораснал човек да му се налее акъл в главата е трудно. Освен да се съберем дружината и да му подарим една раница за рождения ден. Поне да сме сигурни че няма да дойде с куфар на колелца следващия път...

Tonysd - наргилето беше някво плодово май, направо ме спаси, понеже яко ми се припуши, нямах цигари и го нападнах много сериозно Laughing. Ние че се развихрихме, развихрихме се, но не можахме да догоним другите групи - много преди нас бяха заседнали Wink
Не знам човека-сак как е издрапал по въжето, че бях много напред, но явно се е справил... така де, все пак се свали цял до Клисура.

Пътеката е ОК, на две места - малко под билото и по-надолу вече към Клисура има чешми. Маркировка не видях лентова (въпреки, че се зверехме в един атлас на Централен балкан и той твърдеше, че била синя... ама не я видяхме). Слизахме по коловете. Приятно беше, не убйствено стръмно. Става Smile
Накрая, където се излиза на шосето е малко по-смахнато. Трябва да се нацели вярната пътечка, че другите водят в дерета разни. Ако идваш отгоре - точно над шосето (на има-няма 50-60 метра от него) пътеката се разклонява - там се хваща надясно. Иначе си се следят коловете, или поне останалия от тях бетон, че в ниското много ги няма. Ако се качваш от Клисура - няма проблем, няма как да се обърка.
Пон Юни 15, 2009 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Питах, защото точно по тази пътека не съм минавал (нещо, което предстои да се поправи). Вървял съм по двете съседни - Вежен -> Гара Копривщица (общо взето ясна, но доста безводна) и Ехо -> Клисура (в долната част беше кошмарно, много нападали иглолистни дървета, заради което я изоставих и слязох направо по сипеите).

Следващия път като ходиш в този район си помисли за хижа Бенковски - там няма да има компании с преднина Smile А от север има две пътеки - едната е по Костина, а другата се отделя от пътя за Вежен някъде около дървения портал НП Централен Балкан, който си снимала, но май вече не е позволено да се минава от там.
Пон Юни 15, 2009 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Мда, и на Бенковски ще се ходи, ако трябва по пътя Very Happy Някъде по черния път, над арката на парка имаше вдясно отбивка за Бенковски, дали не е това затворената? Сега не обърнах внимание, но може би я имам снимана от пролетта.

Мина ни през акъла и Копривщица, обаче точно ти беше споменал в другата тема, че е адска жега там и затова се отказахме. Достатъчно ни пече миналата неделя до Мургаш и обратно.

А тая пътека не знам каква е и на къде е... май е била пак към х. Вежен.. Намира се в гората, малко над пътя:



Я, някой е откъртил знака:


Пон Юни 15, 2009 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov