ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проклетия: Ершелит,Градс,Какис,Пецмарес,Дашльонит,Хекураве
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Предишната тема
Следващата тема
Проклетия: Ершелит,Градс,Какис,Пецмарес,Дашльонит,Хекураве
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за споделеното, прочетох с удоволствие.
Чет Окт 15, 2015 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
За друго става дума, но който иска да ме подсети със съобщение за повече. Свързано е с неразбиране или неуважение към традиционния албанския мироглед и ценности. По-точно - към балканския. Пък може да съм в грешка, разбира се.


Позволявам си да се намеся.
Не за да защитавам написаното от мен. Всеки има право на своя субективна, лична преценка дали харесва даден текст или не.
Пиша, тъй като става въпрос за обективни понятия като "традиционен албански мироглед и ценности".
В тази връзка питам на какво се базира оценката Ви за "неразбиране" и "неуважение". По-конкретно:
1. Колко пъти сте бил/а в Албания, Косово или в населените с албанци части на Македония и Черна гора?
2. Колко от тези пъти сте бил/а сам/а, за да се оправяте сам/а на терен?
3. Колко от тези пъти са били в естествени условия - вън от организирани екскурзии, автобуси, туристически обиколки, преводач и т.н.?
4. Колко от тези пъти са били в Проклетия или в по-широк план Северна Албания? Питам не за друго, а защото в тази част на Албания съществува специфична субкултура.
5. Какви книги, статии и тям подобни теоретични, народопсихологически, етнографски и прочее извори сте ползвал/а, за да формулирате какво представлява "традиционния албански мироглед и ценности"?
Ще се радвам на изчерпателни отговори.


Последната промяна е направена от Ivan`Dinkov на Чет Окт 15, 2015 4:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 15, 2015 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Много всеотдайно, искрено и красиво! Продължавай да ни радваш с разкази за такива приключения.
Чет Окт 15, 2015 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да изразя и аз мнение...авторът е единствен от тоя форум, които остава верен не само на своята(да,да-негова си е!) Проклетия а и на форума и писането и продължава да ни радва с пътеписите си!Адмирации за труда който полагаш-писането- може би се изпитва удовлетворение, но не е същото като ходенето...
..та така-не отказвайте човека от това-първото, а нас да лишавате от съпричастността и удоволствието с което го споделяме!
Чет Окт 15, 2015 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ivan`Dinkov написа:
radi написа:
За друго става дума, но който иска да ме подсети със съобщение за повече. Свързано е с неразбиране или неуважение към традиционния албанския мироглед и ценности. По-точно - към балканския. Пък може да съм в грешка, разбира се.


Позволявам си да се намеся.
Не за да защитавам написаното от мен. Всеки има право на своя субективна, лична преценка дали харесва даден текст или не.
Пиша, тъй като става въпрос за обективни понятия като "традиционен албански мироглед и ценности".
В тази връзка питам на какво се базира оценката Ви за "неразбиране" и "неуважение". По-конкретно:
1. Колко пъти сте бил/а в Албания, Косово или в населените с албанци части на Македония и Черна гора?
2. Колко от тези пъти сте бил/а сам/а, за да се оправяте сам/а на терен?
3. Колко от тези пъти са били в естествени условия - вън от организирани екскурзии, автобуси, туристически обиколки, преводач и т.н.?
4. Колко от тези пъти са били в Проклетия или в по-широк план Северна Албания? Питам не за друго, а защото в тази част на Албания съществува специфична субкултура.
5. Какви книги, статии и тям подобни теоретични, народопсихологически, етнографски и прочее извори сте ползвал/а, за да формулирате какво представлява "традиционния албански мироглед и ценности"?
Ще се радвам на изчерпателни отговори.

Бих добавил:
6.Коко пътеписа си написал?
7.(ако отгововорът е >0) Кога е бил последния?
Чет Окт 15, 2015 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
та така-не отказвайте човека от това-първото, а нас да лишавате от съпричастността и удоволствието с което го споделяме

Чет Окт 15, 2015 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Ivan`Dinkov написа:
radi написа:
.......
.....
Не му се връзвай, тоя обича да троли.
Благодаря за споделените емоции! Punk


Чет Окт 15, 2015 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Clap Clap Clap

Думите са излишни ...
Чет Окт 15, 2015 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Имах честта да получа продължение на историята в няколко реда всичко се нареди вече по превъзходен начин. Малко незаслужено, ако се вземе насериозно казаното че съм трол. Липсващото парченце е свързано с неизбежния, струва ми се, сблъсък със проникващото усещане за нещо родно и за у дома в Албания. Някакви инстинкти. Ей това разбрах от Иван, и съжалявам че не мога да го напиша разбираемо и нескандализиращо.
Който не е ходил, да отива. Че някои неща изчезват лека-полека всяка година. Освен забележителните камънаци от снимките по-горе, има и безброй по-идилични местенца, и реки, и снегове, забавни пътчета (като влакче на ужасите) и много още. Трябват много седмици за 1% от това нещо.
А "катун" е катун, ама в друг, благороден смисъл. Имало и такъв, както подозирах.
Пет Окт 16, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Имах честта да получа продължение на историята в няколко реда всичко се нареди вече по превъзходен начин. Малко незаслужено, ако се вземе насериозно казаното че съм трол. Липсващото парченце е свързано с неизбежния, струва ми се, сблъсък със проникващото усещане за нещо родно и за у дома в Албания. Някакви инстинкти. Ей това разбрах от Иван, и съжалявам че не мога да го напиша разбираемо и нескандализиращо.
Който не е ходил, да отива. Че някои неща изчезват лека-полека всяка година. Освен забележителните камънаци от снимките по-горе, има и безброй по-идилични местенца, и реки, и снегове, забавни пътчета (като влакче на ужасите) и много още. Трябват много седмици за 1% от това нещо.
А "катун" е катун, ама в друг, благороден смисъл. Имало и такъв, както подозирах.
Off Topic
Твоите коментари ще бъдат много по-убедителни ако споделяш във форума снимкови пътеписи.
За 6 години присъствие наоколо и над 500 поста аз не помня един фотопис, дори снимка.

ПП: Можеш да се постараеш да го напишеш по-разбираемо и нескандализиращо с повече думи, защото остава един горчив привкус в темата. От уважение към автора и потребителите на форума.

Ivan`Dinkov написа:
radi написа:
За друго става дума, но който иска да ме подсети със съобщение за повече. Свързано е с неразбиране или неуважение към традиционния албанския мироглед и ценности. По-точно - към балканския. Пък може да съм в грешка, разбира се.


Позволявам си да се намеся.
Не за да защитавам написаното от мен. Всеки има право на своя субективна, лична преценка дали харесва даден текст или не.
Пиша, тъй като става въпрос за обективни понятия като "традиционен албански мироглед и ценности".
В тази връзка питам на какво се базира оценката Ви за "неразбиране" и "неуважение". По-конкретно:
1. Колко пъти сте бил/а в Албания, Косово или в населените с албанци части на Македония и Черна гора?
2. Колко от тези пъти сте бил/а сам/а, за да се оправяте сам/а на терен?
3. Колко от тези пъти са били в естествени условия - вън от организирани екскурзии, автобуси, туристически обиколки, преводач и т.н.?
4. Колко от тези пъти са били в Проклетия или в по-широк план Северна Албания? Питам не за друго, а защото в тази част на Албания съществува специфична субкултура.
5. Какви книги, статии и тям подобни теоретични, народопсихологически, етнографски и прочее извори сте ползвал/а, за да формулирате какво представлява "традиционния албански мироглед и ценности"?
Ще се радвам на изчерпателни отговори.
Аз също чакам отговори. Rolling Eyes
След като има дискусия в темата, меко казано, не е нормално тя да се премества на лични съобщения. По стар български обичай - скрито, по маниер на ДС.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Окт 16, 2015 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Невероятно ... Останах без думи. Поздравления !

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Окт 21, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Чудесен пътепис!
С удоволствие го прочетох и разгледах снимките.
Подобни теми дават смисъл и стойност на форума.
Поздравления за автора!
Чет Дек 17, 2015 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Пет Дек 18, 2015 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mminkov



Регистриран на: 29 Дек 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Комплименти за написаното и за автора. Без да имам удоволствието да Ви познавам, смятам, че професионален писател едва ли би се справил по-добре от Вас. Удоволствие е да се чете пътеписа. Поздравления г-н Динков.
Чет Яну 14, 2016 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov