ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сайт за Ком-Емине

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Сайт за Ком-Емине
Автор Съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Сайт за Ком-Емине Отговорете с цитат
Здравейте планинари!

От известно време ми се върти една идея в главата да направя един специализиран сайт само за Ком-Емине. Регистрирах вече домейн и почнах да обмислям какво точно да включа. Искам да се обърна към вас за съдействие по този повод. Ако някои разполага с информация, съвети и идеии, които счита, че биха били полезни за другите читатели ще се радвам да ги споделите с мен, за да направим едно наистина полезно ръководство за Пътеката.

Благодаря Ви предварително!

_________________
Любимият ми връх Ком
Съб Окт 17, 2015 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, kom,
идеята не е нова, даже е обсъждана вече във форума, ако не си попадал на тази тема, ето тук можеш да я прегледаш:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=8465

За информация, съвети и идеи прочети раздела за Ком-Емине и посети следващата ни среща, на последната получих толкова много инфо, че още не мога да го осмисля Laughing

Ако те интересува нещо конкретно - питай, много хора в този форум имат солидни познания за Пътеката Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Окт 17, 2015 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Попадал съм на много ценна информация за Ком-Емине във форума. Мисля че, в темата която ми прати има наистина важни неща, които мога да използвам. Нужно ми е обаче и разрешение от авторите, за да мога да използвам информацията. Все пак това си е техен авторски труд.

_________________
Любимият ми връх Ком
Съб Окт 17, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодарности на zcezbpm, че ми предостави информация за водоизточниците по маршрута!

_________________
Любимият ми връх Ком
Нед Окт 18, 2015 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
kom написа:
Благодарности на zcezbpm, че ми предостави информация за водоизточниците по маршрута!


Поздрави за начинанието.

Да отбележа - данните ги систематизира Митко от Сливен (mikesli) - можеш да проследиш процеса от това мнение нататък в темата:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=50722#50722 .

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 19, 2015 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Всичко, което съм публикувал във форума може да се ползва!То затова съм го писал Smile Темата за Водата, действително аз я стартирах. Направих го след като минах по пътеката в сухата 2012 г. Тогава за пръв път ми се случи - да си пожелая: ракията, дето я нося вода да стане.
Иво /zcezbpm/ ползва данните ми докато ходеше по маршрута и в последствие ги обогати: с допълнителни водоизточници, отстраняване на неточности и ги набра в .gpx формат, за да може всеки лесно да си ги ползва с Гармин-а. Всъщност, той все още ми дължи няколко обещани бири ... ама това си е между нас. Дано се виждаме по планините, че гледам тук нещо се е проявил и са го баннали.
Пон Окт 19, 2015 8:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Всичко, което съм публикувал във форума може да се ползва!То затова съм го писал Smile Темата за Водата, действително аз я стартирах. Направих го след като минах по пътеката в сухата 2012 г. Тогава за пръв път ми се случи - да си пожелая: ракията, дето я нося вода да стане.
Иво /zcezbpm/ ползва данните ми докато ходеше по маршрута и в последствие ги обогати: с допълнителни водоизточници, отстраняване на неточности и ги набра в .gpx формат, за да може всеки лесно да си ги ползва с Гармин-а. Всъщност, той все още ми дължи няколко обещани бири ... ама това си е между нас. Дано се виждаме по планините, че гледам тук нещо се е проявил и са го баннали.


Благодаря mikesli!

_________________
Любимият ми връх Ком
Пон Окт 19, 2015 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По принцип каквато информация има в този форум за КЕ е плод на колективни усилия. Например Митко е използвал за основа трака на Тито, бяха споделили информация Мечо, Оги, Петър, Христо, Тошко, Планинар, Фена, Момчилов... не ми се преглежда сега темата, сигурно има и още. Така е и с другите теми. Така че от гледна точка на авторското право може би ще е по-лесно да се пише като източник Планинарския форум (planina.e-psylon.net), а не отделни хора. Доколкото познавам споменатите по-горе хора, едва ли ще имат нещо против.

Ком, информацията за водата не знам как смяташ да я използваш, но имай предвид, че не трябва да разчиташ на сведения само от едно минаване по определено време и от един източник. Например пресъхналата чешма при Сини рид, всъщност не е пресъхнала, а я спират от каптажа, който е малко над нея. Пускат я когато минава добитъка за да пие. Догодина може пак да си тече постоянно. 200 метра по-надолу има друга чешма, която тече постоянно и е отбелязана в BG Mountains. На място има и табелка към нея. Т.е. не е нужно да се влиза в селото.
Изобщо в момента най-актуалната информация ми се струва, че е в BG Mountains, особено в най-източната част, включително и последната отсечка след Поморийски проход, където са нанесени точно маркировките в района (състояние към края на август).

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Окт 19, 2015 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov