ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов Блог за Тест на Планинска Екипировка
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Нов Блог за Тест на Планинска Екипировка
Автор Съобщение
niki_testa



Регистриран на: 29 Май 2010
Мнения: 30

Мнение Нов Блог за Тест на Планинска Екипировка Отговорете с цитат
MONTANE GEAR TEST
Ревюта на планинска екипировка

http://niki-testa.chaldakov.com
Вто Сеп 15, 2015 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Много чуждици бре, човеко!
Хиперлайтър, камел бак, хипероптимум ... хубаво, ама има дъх на нещо нередно. Но трябва да призная, блогът изглежда много професионален, защото виждам думички които не съм научил, а авторът е. Извод - знае повече от мен, не е кой да е Laughing
Хипернякой е.
Вто Сеп 15, 2015 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Това за някякви богаташи ли е писано специално? 10 000 лв за екипировка, верно ли?
Е, сигурно за някой швейцарец с 15 000 евро аванс е ок.
Вто Сеп 15, 2015 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_testa



Регистриран на: 29 Май 2010
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
Благодарение на моите спонсори съм имал възможност да тествам в последните 10 години екипировка на стойност над 100 000 лв от най-известните фирми на света като Haglofs, Black Diamond, Mammut, MCR, Berghaus, The North Face, Ortovox, La Sportiva, Millet, Scarpa, Montane и други... Сега искам да споделя своя опит с вас безплатно...

Цените са за нови стоки без отстъпки. Същите артикули могат да се купят на половин цена при сезонни намаления. Тогава общата сума ще е около 2500 евро. В цената е включен и професионален фотоапарат, който може да бъде заменен с любителски. Тогава сумата ще бъде около 1500 евро. Ако все още сумата е прекалено висока, може да закупите планинско оборудване на по-неизвестни фирми. Някои от тях са много качествени. Тогава цената ще е около 750 евро. Ако закупите цялото оборудване на старо, цената може да е около 400 евро Това е сума, която много хора, които наистина искат да са в планината, могат да си позволят.

Няма значение колко сте платили за Вашето оборудване, важното е да бъдете в планината!
Вто Сеп 15, 2015 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
niki_testa написа:
Благодарение на моите спонсори съм имал възможност да тествам в последните 10 години екипировка на стойност над 100 000 лв от най-известните фирми на света като Haglofs, Black Diamond, Mammut, MCR, Berghaus, The North Face, Ortovox, La Sportiva, Millet, Scarpa, Montane и други... Сега искам да споделя своя опит с вас безплатно...

Цените са за нови стоки без отстъпки. Същите артикули могат да се купят на половин цена при сезонни намаления. Тогава общата сума ще е около 2500 евро. В цената е включен и професионален фотоапарат, който може да бъде заменен с любителски. Тогава сумата ще бъде около 1500 евро. Ако все още сумата е прекалено висока, може да закупите планинско оборудване на по-неизвестни фирми. Някои от тях са много качествени. Тогава цената ще е около 750 евро. Ако закупите цялото оборудване на старо, цената може да е около 400 евро Това е сума, която много хора, които наистина искат да са в планината, могат да си позволят.

Няма значение колко сте платили за Вашето оборудване, важното е да бъдете в планината!


Това всичко добре, но защо говориш за себе си в трето лице ? Това дава доста комичен оттенък на сайта ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 16, 2015 8:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
niki_testa написа:

Цените са за нови стоки без отстъпки. Същите артикули могат да се купят на половин цена при сезонни намаления. Тогава общата сума ще е около 2500 евро. В цената е включен и професионален фотоапарат, който може да бъде заменен с любителски. Тогава сумата ще бъде около 1500 евро. Ако все още сумата е прекалено висока, може да закупите планинско оборудване на по-неизвестни фирми. Някои от тях са много качествени. Тогава цената ще е около 750 евро. Ако закупите цялото оборудване на старо, цената може да е около 400 евро Това е сума, която много хора, които наистина искат да са в планината, могат да си позволят.


А ако го закупите от 2 употреба ще ви легне 20-50 евро.Е,иска се късмет и постоянство(а понякога и нахалство) а освен това не се знае колко от мембраните ще "работят"ноо-за сиромаси хора е повече от добър вариант-личен опит и тестове на почти всички от изброените по-горе марки, без да имам сайт,блог и т.н... Very Happy
Сря Сеп 16, 2015 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Проби на неща на старо ще се радват на голям интерес. То има и друг здрав смисъл освен цените - като нови всички неща работят, различават се по разни дреболии, информация за които има навсякъде. Виж, за стари - няма.
Сря Сеп 16, 2015 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Това за трето лице и аз бях го питал преди време, но не отговори нещо. Ако някой друг му списва (да има такава дума) сайта, е приемливо иначе си е чиста проба скитцо, no offense please.

Аз не разбирам, каква е целта на сайта, така да се каже не схващам концепцията. Тестваш екипировка, организираш треккове, снимаш, кое по-точно? Или всичко на куп?

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Сря Сеп 16, 2015 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Проби на неща на старо ще се радват на голям интерес. То има и друг здрав смисъл освен цените - като нови всички неща работят, различават се по разни дреболии, информация за които има навсякъде. Виж, за стари - няма.

начи викайте ми fena_testa-правя блог и почваме Laughing
п.п.търся спонсори(и аз...) Confused
Сря Сеп 16, 2015 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
radi написа:
Проби на неща на старо ще се радват на голям интерес. То има и друг здрав смисъл освен цените - като нови всички неща работят, различават се по разни дреболии, информация за които има навсякъде. Виж, за стари - няма.

начи викайте ми fena_testa-правя блог и почваме Laughing
п.п.търся спонсори(и аз...) Confused

А знаеш ли колто тестери на свински пържоли с червено вино в планинска/хижна обстановка ще се намерят само от тоя форум/естествено без природосъобразнолюбителите/. Тоя направо ще остане без работа.
Сря Сеп 16, 2015 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Сайта е забавен иначе де. Погледнах го в детайли да разбера за какви 10К лева говорите. Сумите са доста хвърчащи, в списъка има бая странни моменти.

Колкото и да е невероятно -- сандвичите, четката и конците за зъби, сапуна, лепилото и кръпките, кинкалерията - фотото Оли Ом, очилата, часовник, бутилка за вода, GPS, отделно карта, геесема, монокъла Версаче - правят всичко 3410 евра от общо 5120. Ся, ясно е, че можем да ги свалим от 3410 на 200 примерно, карайки го със стар геесем с камера + гпс, цаки за 10 лева с УВ, паста Поморин за лев и двайсе, безплатно шише от Горна баня с вода за 8 часа. Можем също гигантически да надскочим 3410-те евра с канонче за 7000 евра, Ролекс за 12000, цаки Майбах като на Никола Груевски за 30000 евра и т.н.

Затова махаме излишъците. Останалите 1710 за същинската екипировка, намирам за завишени с поне 50%. Та колегата Stanev е прав - какъв е смисъла всъщност на целия сайт, щото всеки е виждал обувки, мембрана, щеки и челник?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 16, 2015 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Има хубави снимки ... иначе си е един странно комично-нарцистичен блог.

Абе шарен свят, а Ники Теста е един от по-крещящите цветове Wink
Сря Сеп 16, 2015 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
АПТЕЧКАТА ми направи впечатления .....кво ли съдържа за 100 еврака.
Сря Сеп 16, 2015 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
caffeine



Регистриран на: 21 Юли 2013
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
На мен също ми е интересно това, особено след като прочетох следното:

Цитат:
Аптечка – Лекарствата са скъпи и не можете да ги купите без рецепта. Носете всичко, което Ви препоръча личния лекар.


Smile
Сря Сеп 16, 2015 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
АПТЕЧКАТА ми направи впечатления .....кво ли съдържа за 100 еврака.


Амфети за пенкилер сигур.
Сря Сеп 16, 2015 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov