ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За два дни край в. Ботев

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
За два дни край в. Ботев
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение За два дни край в. Ботев Отговорете с цитат
Събота бях в лошо настроение, породено от неспирното обсъждане на предстоящите избори и реших да дам своя отрицателен вот за политиката с една екскурзия към Ботев. Така и направих, без предварително планиране и с намерението за лежерна разходка и правене на снимки. И така някъде в късния преди обед паркирах бойната си кола на безплатния паркинг под х.Плевен и поех на горе. Достигнах с пръхтене до х.Плевен, където се колебаех дали да не отседна, но срамът от трудното изкачване ме накара да продължа поне до з.Ботев. Времето бе ясно и хубаво за снимки, а на хижата и по пътеката имаше относително повече хора (явно вдъхновени от планината, а не от политиката). И така, разбира се без затруднения достигнах до заслона и след малка почивка и избор на легло поех към върха. Горе си бяха обичайните гледки, с леко разочарование, заради мъглата при околните хълмове, която правеше фотографските ми опити несполучливи. Това разбира се не попречи на настроението ми и след една бира на навия заслон се заприбирах към з.Ботев. Долу компанията беше добра, вечерях и си почивах, а по-късно нямаше чалга вечер, както ме бяха предупредили. На другия ден, рано сутринта се изкачих на в.Ботев за кафе и красива гледка, а след това се отправих към Дюза и Жълтец, където се и разходих. Имах намерение да стигна до пътеката от Топалица и да се върна по нея, но към Купените имаше гъста мъгла, която се разсейваше само на моменти и реших да се върна обратно по лятната пътека за Ботев до началото на екскурзията. И така след няколко часово ходене и кока-кола на х.Плевен се спуснах обратно при паркинга, където ме чакаше колата. Ето и снимките от проявата.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юли 12, 2021 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Супер. И аз тази седмица ходих 2 пъти, но така и не уцелих ясно време, а само мъгла. Даже първия ден ако не бях със зимни ръкавици и пухенка , щях да бера ядове. На слизане едвам удържах да не ме издуха вятъра.
Пон Юли 12, 2021 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Супер. И аз тази седмица ходих 2 пъти, но така и не уцелих ясно време, а само мъгла. Даже първия ден ако не бях със зимни ръкавици и пухенка , щях да бера ядове. На слизане едвам удържах да не ме издуха вятъра.


Проблеми със студ и вятър не съм имал, но за краткото време, в което ме пече слънце отново съм изгорял. Мъглата и облаците по-скоро ме пазеха, за сметка на хубавите кадри.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юли 12, 2021 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Браво
чудесно изпълнение!

малко изневеряваш на стила си ... (липсва ризата)

Croc
Пон Юли 12, 2021 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov