ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нестандартно до Ком
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Нестандартно до Ком
Автор Съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Нестандартно до Ком Отговорете с цитат
Нестандартно до Ком
Пон Юни 22, 2009 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
УАУ, супер ходене. До колкото знам обаче, глиганите не са много миролюбиви същества... Surprised Surprised
Вто Юни 23, 2009 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нападали ли са те?
Вто Юни 23, 2009 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре сте навлечени, горе студено ли беше или имаше много вятър?

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Юни 24, 2009 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Студено, студено, колко да беше студено Laughing – около 10 градуса. Обаче, си духаше както трябва – Балкана е това все пак.
Сря Юни 24, 2009 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
kaleeff написа:
УАУ, супер ходене. До колкото знам обаче, глиганите не са много миролюбиви същества... Surprised Surprised

Не знам дали глиганите са миролюбиви, но със сигурност не са агресивни. Нямам кой знае какъв опит, но от петте ми близки срещи с животинката последно време, мога да направя следното заключение:

Усетят ли човек, драсват да бягат. Това не е валидно, когато има бебета. Тогава застават на място и се втренчват се в туриста. В момента, когато малките се евакуират, всеки си поема по пътя.

Сега успях да направя тези снимки, благодарение на малките. Въпреки че не се виждат в тревата успях да зърна 4-5 бебета.


Последната промяна е направена от planinar на Сря Юни 24, 2009 7:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 24, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
За туристи не знам, ма като знам от ловджии какви историй съм чувал. Е, може да не е съвсем вярно. Но по-добре да не ги срещам Smile


Tonysd написа:
Нападали ли са те?


Явно не, щом съм тук
Сря Юни 24, 2009 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Eee Камене ти си направил цяла фотосесия на "твоите" глигани. Very Happy
Аз успях само една снимка да направя на "моите" глигани. Sad
Сря Юни 24, 2009 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
planinar написа:
Студено, студено, колко да беше студено Laughing – около 10 градуса. Обаче, си духаше както трябва – Балкана е това все пак.


знаем за вятърко в Балкана Laughing

а това за глиганите ме успокоява - все ме е страх да не срещна като съм сама с децата
Сря Юни 24, 2009 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Важно е да не се почувстват застрашени. Като ги усетиш е най-разумно да спреш и да ги изчакаш да минат. После всеки по своя път.

А за историите от ловджии - аз ако съм на мястото на глигана ще направя всичко визможно да им видя сметката. Това все пак е борба за живот.

@ kaleef:
Като не са те нападали как реши, че не са много миролюбиви същества?
Сря Юни 24, 2009 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Valio написа:
Eee Камене ти си направил цяла фотосесия на "твоите" глигани. Very Happy Sad

Да-а, доста време ми дадоха глиганите да ги наснимам. В момента, който се появи първият бяхме спрели, така че явно не ни видяха и започнаха да си рупат, заровили муцуни в тревата. За късмет, вятърът духаше така, че не ни и подушиха. По едно време един глиган ни фиксира, но явно реши, че не сме заплаха и продължи да се рови в тревата. Втори повтори процедурата, погледа ни и си продължи глиганските работи. Междувременно се появиха и бебетата. Най-накрая трети глиган се появи из гъсталака, потрети процедурата с фиксирането, но той реши, че има проблем и за секунди всички се изнизаха обратно в гъсталака. На последната симка животинките са леко размазани – това е от скоростта, с която се евакуираха.


Последната промяна е направена от planinar на Сря Юни 24, 2009 7:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 24, 2009 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много са интересни снимките на дивите прасета.
Наистина са ти "позирали " доста време. На какво растояние от тях се намирахте?!

_________________
Sinanitsa
Сря Юни 24, 2009 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
50-100 метра
Сря Юни 24, 2009 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Eli



Регистриран на: 05 Ное 2008
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Добре сте навлечени, горе студено ли беше или имаше много вятър?


Цецо, то горе как да е, силен вятър беше, но за кракто, ама през нощта да видиш студ...0 C и скреж, така както през деня бе 20 и няколко Laughing
Чет Юни 25, 2009 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Eli



Регистриран на: 05 Ное 2008
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
а, тея глигани така ни заплениха...такава пасторална картника.. да си пасат насред една окичена с мащерка, цветя и други билки полянка, че забравихме, че под върха, в най-гъстата хвойна, вдигнахме една изящна сърна...
Чет Юни 25, 2009 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov