ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нови модели обувки - първи впечатления
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Нови модели обувки - първи впечатления
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Новите серии на всички модели Милет изглеждат убийствено добри , на фона на това което разглеждах и пипах с ръце, на Ла спортива ,Скарпа и Доломит в България , които доста разочароват от разликата снимки с изпълнение на живо.
Нови материали, технологии, обработка и много екстри видях в сайта на Милет - цените даже са малко по-ниски, от цитираните по-горе марки . Някои ги има в маг. Алпи, ще ходя да им фърля едно очо и да си прогоня номер. Турист. обувки са ми голяма слабост Oops
Чет Окт 29, 2015 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление Саломон ми идват тесни.Точно от този модел мерих дори uk13, не са ми удобни..!Иначе,моделът наистина е много добър!
Вто Ное 03, 2015 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76, аз също съм близо до този бряг на реката Very Happy - 46, 2/3 , и досега в България не съм намерил нищо свястно да имат от раз освен Саломон .
В магазин Алпи имат над 10 модела Криспи и Милет над 47 номер, Криспи даже 49-ти. Има даже и намалени големи номера над 47 . За тия обувки, не се е чуло да са лоши. Аз утре също ще отида да видя новите версии на Милет ме заинтересуваха.
Вто Ное 03, 2015 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Ами,пиши утре какво има там!В сайта им май няма толкова много модели,освен това много дразнещо е,че цените им са без ДДС!
Вто Ное 03, 2015 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Ами,пиши утре какво има там!В сайта им май няма толкова много модели,освен това много дразнещо е,че цените им са без ДДС!
Вто Ное 03, 2015 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Днес отидох и разгледах новите модели обувки на Мие / така се произнасял Millet / и толкова ми харесаха, че веднага взех, и добре защото май беше единственият номер 46 2/3 , който ми заспа. Обувката е много- по различна от Ла Спортива и Доломит, които имат подобни специализирани модели, но те са по-леки, повече приличат на маратонки, на Ла спортива кожата и шевовете бяха много любителски направени. До Скарпа не стигнах, на вид са доста по-постни а и под 400 лв не падат даже и в чужбина, тук вносителят май винаги няма и номера. Само Саломон бих поръчал от чужбина, тъй като си знам номера, с по-сериозните обувки трябва да се внимава. Саломоните ми като общи обувки по нищо не отстъпват на такива от по-планински марки / освен че са на половин цена, по-удобни и по-здрави от тях /, тъй че не виждам причина да ги сменям.
Новите модели Милет веднага грабват с много прецизна изработка и шевове, кожата е импрегнирана, има и изцяло модели от новите технологии без кожа, като зимният Трайдънт. Бих казал, всеки който му предстои закупуване на обувки, да свери часовника и при Милет.
Обувката е с масивна твърда подметка, нов модел на Вибрам Мулаз, но над нея изведнъж става по-мека и като на пружинки, особено в петата. При цена в сайта на производителя , на зимен Трайдънт 200 евро, тук той е 440 лв, а моят модел от 180 евро - 343 лв , тъй че съотношението е добро точно за този модел, който купих . С отстъпка за членовете на клуба на....., цената стана много поносима и приятна, даже в сравнение с романските чепици. Гортексът е без прекъсване даже и върху езика на обувката, който е от същата кожа като основната част, не някаква мушама.
Избегнали са металните капси , които излизат или ръждясват / Гармонт /.
Въобще целият магазин е в нова стока на Милет . Капеха ми лигите какви якета са направили, раниците също са много добри, но имам неща за износване още.
Моделът е този :

Цвета се оказа много приятен, не пролетарско червено, а малиново локомотивско. На сайта са описани иновациите в тази обувка. Тъй като ги дават и до -5 С за лед и сняг , ще ги разтъпквам зимата на Витоша в сняг, без да трия грайфера. Съвместими са с котките, които имам.


Последната промяна е направена от аngel на Сря Ное 04, 2015 6:11 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Сря Ное 04, 2015 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Големи тупалки са,честито!
Сря Ное 04, 2015 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Големи тупалки са,честито!
Сря Ное 04, 2015 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, но бягай докато имат 47-8-9 номер Криспи, на примоция са и влизат в бюджета ти Laughing, цените са с вкл. ДДС на сайта, не знам откъде е това тълкуване че са без Имат и Милет , но все пак е нова стока гонят й цена явно.
Сря Ное 04, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В магазин Ратони спорт, Пловдив са заредили някои модели на Саломон. Quest 4D GTX UK11.5 (EU46 2/3) e с цена 199лв. Линк: http://ratonisport.com/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-salomon/
Сря Ное 04, 2015 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
В магазин Ратони спорт, Пловдив са заредили някои модели на Саломон. Quest 4D GTX UK11.5 (EU46 2/3) e с цена 199лв. Линк: http://ratonisport.com/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-salomon/

За Quest 4D GTX e много добра цена , дали не е за някой друг модел ? Ей този невзрачния Ескейп мид ЛТР, колкото е скромен- толкова е добър . Омръзнахме си вече, не знам кой кого ще скъса Cool
Сря Ное 04, 2015 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Цената 199лв е за Quest 4D GTX номер UK11.5 Имат няколко чифта само от този номер. Премерих ги лично и се уверих.
Сря Ное 04, 2015 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
Цената 199лв е за Quest 4D GTX номер UK11.5 Имат няколко чифта само от този номер. Премерих ги лично и се уверих.

Ако се колебаеш да вземеш - много добра универсална обувка е, става даже и за зимата за еднодневни ходения, ако се ходи без да се стои на едно място. Кожата им е здрава и много добре промазана, никъде нямат външен шев да се къса. Носят се да изтриване на подметката .
Тоз модел нормално е 399 лв . Има една уловка - това е старият модел, по-новият има една 2 в означението. И той вече е стар, Саломон сменят моделите си и по цял свят има големи намаления за да продадат наличните.
Сря Ное 04, 2015 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snm



Регистриран на: 28 Окт 2015
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Не се колебая - поръчах го от eBay.de преди седмица (около 215лв. с доставката). Изненадан съм, че в BG се появи на още по-ниска цена. Стария модел е но, както си добре си го описал е доста добър.
Сря Ное 04, 2015 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
snm написа:
Благодаря! Не се колебая - поръчах го от eBay.de преди седмица (около 215лв. с доставката). Изненадан съм, че в BG се появи на още по-ниска цена. Стария модел е но, както си добре си го описал е доста добър.

То по-добре стар и проверен модел, а този ще си изработи всеки лев, отколкото да те изненада някое Мазоло Very Happy Но по някой път и новото те грабва, а Милет каквото имам, не е мръднал един шев. Логото и на фирмата им е, че знаят какво правят за планинарите чрез опита си, пише на всеки етикет.
Може би цената на Саломон Куест е заради цвета, другите цветове са по-модерни, имат особено едно убитозелено добро, подметка , кожа, връзки, защитни капи е в един цвят, жена ми си взе Дискъвъри модела такъв, и също е много доволна.
Чет Ное 05, 2015 3:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov