ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нови модели обувки - първи впечатления
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Нови модели обувки - първи впечатления
Автор Съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
https://sportenden.com/Garmont-Sticky-Roc-Snr-51-69604

Тези си взех аз,пише uk12,5 eu47,5!Дори са ми лееко широки отзад,но мен това даже ме радва!В неделя ги пробвах над хижа " Добра вода",навъртяхме около 12 км.,нито ми убиха,нито мазоли.Засега съм доволен...
Вто Ное 17, 2015 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Добро понадение! Леки, без капси на връзките / оплакват се че Гармонт ръждясвали / гортекс ! , и добра цена .Мен би ме притеснила малко подметката - това е много тясно специализана подметка без грайфер в голяма зона за стъпки в скала, използувана от алпинисти, за леки обувки с които да достигнат основата на стена за катерене и там да ги събуят, което е загатнато и в наименованието на обувката - тя е за скално катерене. Но щом са удобни и за ходене , значи всичко е О.К.
Владов е спец по тези видове обувки, може и той да даде мнение. Милета който взех е с подобна характеристика, но мен това ми беше целта. И аз бих ги взел такива Гармонти начаса , но имам подобни кецове - 2 Саломон и 1 Адидас, който чукан даже е и с цял гумен борд.
Сря Ное 18, 2015 7:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Нямам непосредсвен поглед върху горните гармонди, но не мисля, че това е обувка за скално катерене. По-скоро това трябва да е мека и удобна, като маратонка. Това се потвърждава и от отзива, че при първо носене не е убила, което е изключено при катерачните обуща, които са създадени за да убиват. Съдя и по подметката - това не е катерачен тип грайфер. Имах гармонд, с който ходех по вихренската стена

виждам, че моят модел е модифициран и ето актуалния им вид сега:

Това е идеално нещо за катерене на Вихрен, но много твърдо и грубо за ходене дори от Бъндерица до Вихрен. Започва да убива, като се подуят краката и в крайна сметка ги подарих на нуждаещи се.


Последната промяна е направена от vladofff на Сря Ное 18, 2015 1:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Ное 18, 2015 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми беше ясно,че са за камъняци,но аз пък нямам такива...Имам един приятел с Мерел,много подобна подметка-ами навсякъде ходи с тях.Относно гортекса,имам адидас,но отгоре е с mesh и " дишането" е по- добро...Тези са целите от велур,няма как да "дишат" по същия начин...
Сря Ное 18, 2015 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
На мен ми беше ясно,че са за камъняци,но аз пък нямам такива...Имам един приятел с Мерел,много подобна подметка-ами навсякъде ходи с тях.Относно гортекса,имам адидас,но отгоре е с mesh и " дишането" е по- добро...Тези са целите от велур,няма как да "дишат" по същия начин...

Не мисля, че твоите са за камъняци, би трябвало да са меки и доста удобни, дълго и със здраве да си ги ползваш, по принцип ги правят добре и дългоустойчиви.
Сря Ное 18, 2015 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
От тези няма номер,иначе ми харесват повече...Не мога само да си обясня,защо правят връзките толкова до долу..
Сря Ное 18, 2015 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
От тези няма номер,иначе ми харесват повече...Не мога само да си обясня,защо правят връзките толкова до долу..

то е ясно защо - за да се стягат като еспадрила и да не се измятат пръстите като стъпваш на малки прагчета/катерене/.
Виж докъде са връзките:

Въпреки това, не мисля че твоите са са катерачни, еспадрилоподобни са, но би трябвало да са доста меки - има сега такава мода да се пускат такива хибридни модели.
Ако не си ги взел за катерачни, тези които имаш са в пъти по-добрия избор.


Последната промяна е направена от vladofff на Сря Ное 18, 2015 1:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 18, 2015 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
От тези няма номер,иначе ми харесват повече...Не мога само да си обясня,защо правят връзките толкова до долу..
Сря Ное 18, 2015 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми беше ясно,че са за камъняци,но аз пък нямам такива...Имам един приятел с Мерел,много подобна подметка-ами навсякъде ходи с тях.Относно гортекса,имам адидас,но отгоре е с mesh и " дишането" е по- добро...Тези са целите от велур,няма как да "дишат" по същия начин...
Сря Ное 18, 2015 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Ясно..Аз мисля да си ги поносвам и в градска среда..Другите са ми с една яка пометка винтергрип- с тях не мога да карам колата..А с гармонта пробвах,няма проблем.. Very Happy А и аз съм аматьор- турист,На ден не мога да мина повече от 15км...
Сря Ное 18, 2015 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
От тези няма номер,иначе ми харесват повече...Не мога само да си обясня,защо правят връзките толкова до долу..

Не бива да се подвеждаш по външния вид. Обикновено най-удобните често имат неугледен вид/ергономия/, а тези с хубавия дизайн, обикновено са доста неудобни. Има значение обаче дали ги вземаш за да ходиш в планината на модно ревю /навремето гъзарите ходеха с пластмасови обувки в столовата на х.Плевен, но се шубелисваха да ходят с тях из Джендема/, или за да ти служат "по работа".
Сря Ное 18, 2015 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff много точно е дал за обувките - ако са ти удобни, Hristoa значи са О.К. и са голямо попадение - хем имат и защита отстрани. В Ю туб после видях след като изразих опасение да не са твърди, има за твоят модел сгъват го направо като сандвич на две в подметката и после го разгъват, значи са меки .
Бих допълнил само за Гортекса , имам опит с много обувки С и БЕЗ - нищо че обувката ти е велур, каквото и да е гортекса е важен не само за защита от вода - колкото може , толкова , но независимо на колко години е съм установил че обувките с гортекс не запарват и не вмирисват краката.
Като пример за нуждата от Гортекс при нови обувки както е темата , давам пример Off Topic имам едни Адидас, странен модел -



цяло парче кожа сигурно е 2.5 мм - 6+ много здрава, омръзнали са ми отдавна , вижда се на снимката не ги поддържам никак , лъснали са се само от панталона , по 3 месеца карат без боя нищо им няма , гумен борд отвсякъде много тънък но не е мръднал 10 години и пази от влага, много удачни медни капси за връзките ..... Дотук добре, обаче средната подметка куца - излязоха скоро някакви пирончета даже, и най-лошото - запарва страшно. Зимата само ходя в прашни складове и други гадни места с тях, за планина изпотяват крака отвътре, и стане ли сянка и студ - става лошо. Сигурно им се събират 800 дни носене - не се късат упорити, даже и белези нямат по кожата като се лъсне.
Сря Ное 18, 2015 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
имам едни Адидас, странен модел

Същите, но чисти половинки, а не по-височки като тези по-горе, имам и аз. Не си спомням преди колко години ги купих -- сигурно са вече над 10. Нося ги почти ежедневно къде ли не и мога да потвърдя че са най-здравите обувки, които някога съм имал, при това без никаква особена грижа за тях. А като ги купувах не ми беше това идеята, ама нейсе. Наистина твърде много спарват, но иначе скромно си вършат работата, при това неочаквано добре.
Сря Ное 18, 2015 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Не бива да се подвеждаш по външния вид. Обикновено най-удобните често имат неугледен вид/ергономия/, а тези с хубавия дизайн, обикновено са доста неудобни.


аз много съм съгласен с това. миналата есен си зехме няколко чифта от тея обущета, юношеските номера щото са ни малки краката /говоря за цялото семейство/...
е, няма такова сечение - цена обувка, тея отбълскват дори водоотблъскващия спрей
а краката ми след пет часа газене от карлово-плевен миналия февруари бяха сухи на плевен
отдеве лятото чорапите ми на смесито / накиснахме си краката в реката/ след един безумен кадемлия от към хижа триглав, миришеха на мащерка.
имаме четери чифта и чакам кога ще почнат да се късат/разлепят. а мойте ги нося доста и като ежедневка в по-студените сезони.


http://sports.mymall.bg/products/Gelert-Leather-Junior-Walking-Boots-%28094017%252d09401703%29.html
Сря Ное 18, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov