ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ЦПШ - неприятности с агресивно куче

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
ЦПШ - неприятности с агресивно куче
Автор Съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение ЦПШ - неприятности с агресивно куче Отговорете с цитат
Здравейте,

Случаят е следният:
В делничен ден към 7 без нещо сутринта оставям автомобила на паркинга на ЦПШ и тръгвам през Меча Поляна. Изведнъж срещу мен се нахвърля голямо бяло куче. Случката се развива на около 50 м. от т.нар. Чайна. Не искам да описвам стресът, виковете и въобще цялата гадост. Бях сам на средата на поляната срещу очевидно обучено безжалостно животно, което освен че ме напада, блокира и достъпът до планината.

Върнах се на ЦПШ, беше заключено. След сериозният стрес, изкочи нов проблем - отпадане на планирания преход. Хотелът над ЦПШ, също както и Ален Мак, бяха заключени. От мрежата намерих телефон на ЦПШ, обадих се и обясних ситуацията - отвързано агресивно куче, след малко от там излезе човек, на когото животното се подчини.

След тази случка за мен собствениците на Чайната са ПРЕСТЪПНИЦИ, които съзнателно не са обезопасили животното. Съзнателно спират достъпа до планината. Бях сам, а ако с мен бяха децата ми?

За съжаление, долните примати в тази държава вече са мнозинство и те задават правилата. И веселбата. Безнаказано и с долен присмех към нас.

_________________
Never Stop Exploring
Съб Окт 31, 2015 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам става въпрос за бялото куче, което обикновено стои завързано малко зад чайната?
Съб Окт 31, 2015 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кучето на Чайната не е бяло, а жълто и обикновено е вързано, никога не го пускат да бяга свободно. Не бъди толкова убеден, че нарочно са го оставили така - може да се е отвързало и като няма никой да го види....
Съжалявам за провалената ти разходка и най-вече ти съчувствам за стреса.
От друга страна ако е било тяхното, ще е по-добре, защото с тях човек може да се разбере и това да не се повтори, но ако е ничие и хората работещи в района от време на време го хранят от съжаление, тогава ще е проблем.
Начо ти си добър човек...аз щях да му приложа нещо и нямаше да ми развали разходката...

_________________
Всичко е възможно.
Съб Окт 31, 2015 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
И точно за това в планината ВИНАГИ С НОЖ! Дори вече в София ходя с малък флипер, след като налитаха разни ,,много добри" домашни песове на детето. Между другото на Цпш се стресирах миналата седмица, защото тия локални дебили бяха пуснали стадо коне на паша и в тъмницата почнаха да тичат и цвилят от страх.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Съб Окт 31, 2015 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нещо много ги е изплашило кончетата...То това стадо не знам на кой е, но и миналата година го беше зарязал в района между Йончевото и р.Мальовица и до началото на зимата не ги беше прибрал....Толкова омърлушени изглеждаха кончетата миналата година в храстите до влека...
Спрейовете не вършат ли работа, че си хванал ножа?

_________________
Всичко е възможно.
Съб Окт 31, 2015 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: ЦПШ - неприятности с агресивно куче Отговорете с цитат
natchobg написа:

Бях сам на средата на поляната срещу очевидно обучено безжалостно животно, което освен че ме напада, блокира и достъпът до планината...

Не знам дали става въпрос за белия помияр, който обикновено се върти там. Чак се учудвам, то е толкова страхливо, че дори да му тропнеш и се напикава, а по принцип даже предпочита да стои далеч от хора, явно често го маризят здраво.
Извинявай за тъпия въпрос, ама поляната е доста широка, толкоз ли не можеш да заобиколиш песа? Инак силно се съмнявам, че това е било обучен пес/а такива не са много и по обясними причини се държат под ключ, главно за служебни цели на " някои служби "/, щото ако е било така, не ти щеше да пишеш, а теб щяха да те пишат по вестниците. При среща с такъв звер е нужно просто да не издаваш с поведението си, че те е страх. Аз обикновено тръгвам бавно, но решително към такива наглеци и ако не избягат, което става в 99% от случаите, просто го пребивам със сечивото или щеката, а ако нямам, първо хвърлям камъни - гледаш да го уцелиш по носа - там много боли и направо стават неадекватни, или просто с шутове, ако е било твърде глупаво да се опитва да ме приближи с цел хапане. Доколкото знам, само песовете против диверсанти са донякъде обучени да преодоляват също така обучени хора. В останалите случаи човекът, ако знае какво прави, по начало трябва да е безспорният победител. А и обучен пес, здраво наритан в носа, при опит да хапе, би трябвало да изпадне в нокдаун още с първото точно попадение.
Все пак те имат само една уста, а ние - две ръци и два крака, но най-паче - глава, която по начало трябва да координира действията на преждеописаните органи.
Следващият път пробвай да изглеждаш малко по-смел, силно се съмнявам, че изобщо ще те доближи. И си спомни мъдростта - пес дето лае, не хапе. Смисълът на лая е да се извести някой, който да свърши работата, за която на лаещия не му стига кураж....
Към оня с ножа - гражданинът да не е по съвместителство и диверсант? Чувал съм, че им отнема месеци докато се научат на реално противодействие с нож на нападащи служебни кучета... Поне веднъж случвало ли му се е да заколи нападнал го пес. Не се заяждам, само питам, ей така, да сподели преживяването... Мен многократно са ме нападали, но само помияри - бил съм ги с шутове, с камъни, пръчки, някои май съм и пращал при свети Петра, не си спомням вече как тъй стана, ама като че ли стана. Въпреки всичко, все още не съм сварвал да заколя пес и ми е интересно как става, лесно ли е или много бяга, как му уцелва гръкляна, ползва ли помощници-държачи като при прасето или преди това го омаломощава с тичане/гонене...
Нед Ное 01, 2015 2:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Принципно винаги ходя сред природата с ножка, но вида и модела зависи според случаят. Това че имам колекция от ножове само ми помага да избера правилният модел за конкретният преход или разходка. Защо може би ще попитате? Ами причините са много > да си резна нещо за хапване, самозащита срещу кучета и т.н. Аз също нямам проблеми с кучетата, никога не ме е било страх, защото няма как да ме е страх срещу четирикрак бозайник който лае. И на мен ми се е случвало да ги ритам, замерям с камъни и деркам от време на време като доближат повече (Това с носа съм напълно съгласен с теб, дори важи за повечето бозайници).

Това което написах с конете > Стресна ме защото слизах от хижа Мальовица в пълен мрак а на поляната на ЦПШ имаше сигурно 15-20 коня и в тъмното от челника няколко се стреснаха от мен и започнаха да тичат в галоп. Сега от чифтокопитно, което е няколко пъти по голямо от мен и не ме вижда си ме е шубе, щото му трябва да мине веднъж през мен и съм до там Laughing

Колкото до спрея и това си нося, на Sabre Red, но е стандартен Very Happy

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Нед Ное 01, 2015 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
, никога не го пускат да бяга свободно.

пускат го пускат го-сяка вечер...гледат да е като поумалее туристопотокаWinkверно че шефа уж гледа отдалеч,но все пак успя да уплаши едни деца пред ЦПШ-то
Пон Ное 02, 2015 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov