ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Премаркиране на Е-3 Ком-Емине - Зап. Стара планина-Свищиплаз
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Премаркиране на Е-3 Ком-Емине - Зап. Стара планина-Свищиплаз
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Премаркиране на Е-3 Ком-Емине - Зап. Стара планина-Свищиплаз Отговорете с цитат
В Западна Стара планина останаха за премаркиране следните отсечки от международен маршрут Е-3 Ком-Емине:

Петрохански проход - Тодорини кукли.
Хижа "Пробойница" - гара Лакатник - село Лакатник - хижа "Тръстеная".
Зла поляна - проход Витиня.

В Централна Стара планина останаха за премаркиране следните отсечки от международен маршрут Е-3 Ком-Емине:

Арабаконак - Етрополски проход - хижа "Чавдар".
Етрополски проход - връх Баба (билна пътека).
Хижа "Чавдар" - хижа "Мургана" - проход Кашана.
Проход Кашана - връх Свищиплаз - билна пътека - Косишки превал.
Връх Свищиплаз - хижа "Свищиплаз" - Косишки превал.

От връх Косица започва Национален парк "Централен Балкан", където грижата за маркирането има парка.


Предложението е събота и неделя - 07-08.11.2015 г. - да се премаркира някоя от посочените отсечки.

Хубавото е, че финансиране има (благодарение на Николай - Ком-Емине за 4 дена с колело).

Транспорт също има - до проходите са хубави асфалтови пътища, а и земните пътища стават за по-висока кола.

Разбира се, не е задължително да се маркира с боя от всички присъстващи. Разходката в пожълтялата есенна гора предлага хубави гледки и снимки. Задължително ще има лагерен огън и скара с месо и зеленчуци, а нощувките ще са по предпочитание - на хижа, в кола, в палатка или в спален чувал. Но това са вече подробности, които лесно ще бъдат уточнени.

Тази седмица аз лично бих хвърлил усилията за отсечката Арабаконак - Етрополски проход - хижа "Чавдар" - връх Баба.
Възможен е и варианта първия ден да се премаркира Витиня - Зла поляна, а втория - Арабаконак - Етрополски проход.
Някой следващ път - около хижа "Чавдар" или хижа "Пробойница" - гара Лакатник - село Лакатник - хижа "Тръстеная".

Очаквам предложения, мнения и препоръки.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Ное 03, 2015 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Agos



Регистриран на: 17 Авг 2014
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Премаркиране на Е-3 Ком-Емине - Зап. Стара планина-Свищи Отговорете с цитат
Здравейте! Включвам в маркирането се за двата дни. Има вероятност с мен да са още двама-трима души, но ще те са по-скоро за разходката Smile
Този вариант ми допада, макар че, който и да се избере ще участвам в дейноста.
stefan_iliev38 написа:




...Тази седмица аз лично бих хвърлил усилията за отсечката Арабаконак - Етрополски проход - хижа "Чавдар" - връх Баба.
Възможен е и варианта първия ден да се премаркира Витиня - Зла поляна, а втория - Арабаконак - Етрополски проход.....

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Ще пътувам от Пловдив, можем да ползваме колата ми за транспортна по време на маркирането.
В колко часа трябва да съм на мястото от което ще започнем, и какво да си нося за самото маркиране?
Сря Ное 04, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Уточняваме подробностите и до довечера ще пишем точно къде и кога.
Аз смятам, че трябва сега да се опитаме да направим каквото можем около Арабаконак - Чавдар, а отделно да идем за два дена, може би пролетта за Зла поляна - Арабаконак, кат отделим един ден само за разчистване покрай оградата на ДДС-то.
Имаме табелки, отново благодарение на Светльо.
Мислим как може да сложим табелка на отклонението от пътя преди фургона "20 метра през копривите". Ако някой има осъществими идеи - да казва.
Аз ще взема боя, разредител, четки, пирони.
Полезни са инструменти за рязане - трион, мачете (за рязане на клони и белене на кората), който има нека да вземе. Също да се има предвид, че боята цапа, скъпи и нови дрехи или не трябва да се носят, или трябва да се прежалят, колкото и да се внимава все ще капне някъде. Някои хора носят ръкавици - срещу тръните и да не се цапат.
За друго не се сещам, ако се сетя ще пиша.

Засега не е ясно къде ще се спи - на палатки или в хижата. Предпочитания?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 05, 2015 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Agos



Регистриран на: 17 Авг 2014
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Засега сме аз и един приятел,за спането по-скоро на хижата.
Чет Ное 05, 2015 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...кат отделим един ден само за разчистване покрай оградата на ДДС-то.


Даа, там си трябва чистене-вчера минах оттам (от изток на запад). Както пътеката си беше песен, малко се поотдалечих от оградата, че имаше храсталаци, и така изведнъж се озовах в един трънак. 20-30 мин се борих с него, докато изляза. GPS-а показваше че съм на пътеката, само дето такава нямаше Smile . Представям си какво е лятото!
На Арабаконак поне вода има.
Чет Ное 05, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значи ще се спи на хижата, и аз натам клоня, пък ако някой иска отвън, може да избира.
Стефан в момента разучава как и откъде ще можем да се качим най-лесно за да използваме Хондата донякъде, поне за багажа.
В събота няма да се придвижим бързо, защото може да се наложи да се отбиваме до магазин за последни покупки, че петъка е много натоварен ден. Може би чак към 11 часа да сме при Арабаконак или откъдето ще тръгваме нагоре.
Но последната дума има шофьорът, т.е. Стефан Smile

Имаме си и кол, отново благодарение на Светозар, за да сложим табелки на разклона при фургона, така че сега въпросът е как да закрепим кола, цимент ли ще караме, дупка ли ще пробиваме, не е ясно Laughing За три години се научихме да маркираме, сега ще откриваме топлата вода с коловете... луд умора няма Laughing

Планинец написа:

На Арабаконак поне вода има.

Къде? Това е нещо ново за мен. Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 05, 2015 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Вода Арабаконак Отговорете с цитат
Значи оттам, където КЕ пресича асфалта на прохода-тръгва се по асфалта в посока север. След около 200м от лявата страна -там е първото по-широко равно място-тръгва се по него ще видите една бяла кофа забита в земята-явно като маркер. Минава се покрай нея и се слиза малко в ляво и там има чешма с 2 чучура. Вчера пих вода от нея.
Чешмата не се вижда от пътя, но е на около 15-20 от него.
Пет Ное 06, 2015 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Непременно ще се намери и постави табелка към нея. Благодаря за информацията Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 06, 2015 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
42°46.217N,23°50.935E
Това е приблизително-на това място си личи че съм спирал.
Пет Ное 06, 2015 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да потегля към 8 часа от София и към 9 часа да сме на Арабаконак. Не е задължително да се спазва някакъв точно определен час за среща на прохода. Нека всеки дойде когато може и за колкото време желае.

Има доста за разучаване около прохода Арабаконак - земни пътища, чешмата, коловете от зимната маркировка - всичко това ми се искаше да го отбележа на GPS-а. Докато стане това и групите от Пловдив и от Златица ще пристигнат и заедно продължаваме към фургона с надпис "Е3 - 20 метра наляво през копривите", където трябва да забием металната тръба-кол и табелки - за пряката пътека и за обиколния път (за колоездачите например).

Мисля, че моята кола ще стигне поне до фургона. Не знам колата на Agos каква е. Ако е по-проходима, има възможност той да не ходи до Арабаконак, а направо по земния път от село Стъргел да стигне до фургона или до Етрополския проход. Ще държим връзка по телефоните (моите ги има в профила ми тук, но за всеки случай ето ги отново - Виваком - 0876 38 38 55 и М-Тел - 0885 320 415).

До вечерта имаме за задача да стигнем до хижа "Чавдар". Но може да се нощува и на Етрополския проход - в колите и около тях, ако колите стигнат до Етрополския проход, разбира се.

На другия ден - неделя - мисля да разучим и маркираме в посока Мургана и особено билната пътека между Етрополския проход и връх Баба. Но на място ще преценим и ще правим планове, като видим колко сме, какво е времето и какви са нагласите.

Ако някой има тежък чук за забиване на тръбата-кол с табелките - може да го донесе в колата, пък ще видим дали ще го използваме. Аз имам тежка брадва за целта, но ако ще се носи на ръка е по-неудобна от чука.

Засега това е от мен.

П. П. В събота сутринта може да има отбиване до магазин, но за храна! Wink



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Ное 06, 2015 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Присъединявам се!Уговорих се за транспорта.Приготвих матрияла за скарата!До утре!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пет Ное 06, 2015 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само да кажа, че разходите за материали и транспорт ще бъдат покрити от парите, събрани от Николай Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 06, 2015 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Agos



Регистриран на: 17 Авг 2014
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ние ще тръгнем от Пловдив към 8 часа,и около 10 часа очаквам да сме в района.
Пет Ное 06, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Как мина маркирането, до къде стигнахте? Намерихте ли чешмата на Арабаконак Smile
Пон Ное 09, 2015 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Е, то оставаше с такова подробно обяснение и ясни инструкции да не я намерим!

Намерихме я, разбира се, при това по тъмно. (Да, замръкнахме, колкото и странно да е това. Smile )

Ето снимки на чешмата и огромната дупка в оградата точно срещу нея - за да могат и животните да пият вода. Wink









П. П. Отчет за мероприятието - по-късно. Още не съм "проявил лентите".


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен![/img][/url]
Пон Ное 09, 2015 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov