ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на фотоапарат
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Избор на фотоапарат
Автор Съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Избор на фотоапарат Отговорете с цитат
Здравейте! Забелязах, че доста хора във форума разбират от фотография и реших да попитам туй-онуй. Старата сапунерка е на ръба на оцеляването и идват мисли за смяна. Въпросът ми е за бюджет от 500-600 лева дали си струва да се купува базов огледално-рефлексен фотоапарат или е по-разумно една по-скъпа сапунерка. Подчертавам, че главно ще се снимат пейзажи из планините, другото което е, че съм абсолютно начинаещ и не знам дали ще се справя с DSLR фотоапарат. Поздрави! Smile
Пон Ное 23, 2015 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Сякаш е по-добре да пазариш едно СОНИ А5000. Базов ДСЛР с китов обектив дава доста мизерни резултати.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 23, 2015 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Сякаш е по-добре да пазариш едно СОНИ А5000. Базов ДСЛР с китов обектив дава доста мизерни резултати.


Точно. Освен че качествен 24 мегапикселов Канон е 5-6000 лв , без още 12 000 после за обективи все едно си взел нищо. Отделна раница за тях 5-6 килограма, голям статив още - всичко това го нося на гърба си освен нормалната раница , ако съпровождам моя любител -фотограф. Човека, който внася Сони, бяхме един път на море заедно и като видя как се мъчиме, каза че Сони вече имат малък фотоапарат, който върши почти същата работа.
Пон Ное 23, 2015 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
А това сони как снима с базовия обектив? Трябва ли да го ъпгрейдвам?
Пон Ное 23, 2015 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз снимам с Никон .
Имам и обективи .
Тежки са - голямо мъкнене пада.
За вашите цели - безогледален апарат със сменяема оптика .
Тези на Sony , Fujifilm,Nikon или Canon почти се доближават до качеството на DSLR апаратите.
Малки са с китов обектив 15-55 мм да речем , но са доста скъпички.

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Пон Ное 23, 2015 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Това снима непретенциозно фотоапаратче Панасоник Люмикс DMC -FZ 18, струваше 700 лв през 2007 година, сега сигурно е наполовина ако въобще се произвежда, пенсионираха го и ми го дадоха на мен, долу двете снимки са от него :





Това е Канон 5Д Марк 2, 25 пъти по- скъп с всички обективи . Тежината на фотото ти определя къде можеш да отидеш, а не къде искаш ти Shocked , 2 снимки :





Дали си заслужава ?
За Канона, трябва да се ходи и на курсове, и то доста задълбочени. Това се установи в последствие, но времето е малко и нещата си се движат на самотек, затова и снимките може да не са добри. Не можеш да използуваш капацитета на такъв фотоапарат, ако не си доста добър професионалист, което не взехме предвид преди покупката на Канона.
Сега ако аз трябва да решавам, никога не бих взел фотоапарат повече от 500 - 700 грама , и никакви сменяеми обективи. Взимайки такова огромно чудо , отиваш не на планина, а на няколкочасови излети за снимане. Не ми се мисли в дъжд, мъгла или буря как се сменят обективи - тогава фотоапарата просто не може да се използува. При всяко навлажняване вътре, което ще се получи при смяна на обектив, се ходи на сервиз, който е доста скъп.
Още повече, това се отнася за хора които не разбират от фотография като мен и теб, щом задаваш този въпрос Very Happy Вземи си нещо по - семпло и евтино. Канона все пак не е мой, само наблюдавам резултата от неговото присъствие.
Вто Ное 24, 2015 2:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател от 2007 нещата толкова се промениха, че мнението ти е по скоро за архив Very Happy

Напълно подкрепям Дидо за безогледалката на Сони алфа 5000/5100. Аз снимам с две системи и малкото сони е винаги с мен в планината. Wink

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Вто Ное 24, 2015 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Stanev написа:
Наблюдател от 2007 нещата толкова се промениха, че мнението ти е по скоро за архив Very Happy


Smile Дали си прочел целият пост ? Smile Канонът 5Д Марк 2 е модел от 2012 год в България поне, и продължава да е от топ фотоапаратите в света , повечето професионални фотографи ако ги питаш биха желали да имат точно такъв, ако могат да си го позволят / аз не мога, ползувам го само /. Сред него излезе само 6Д, почти същият.
Опитах се да кажа, как една "пенсионирана хамсийка Панасоник" от 2007 година върши почти същата работа, поне за мен, а с остатъка от парите си взимаш една нова кола.


Последната промяна е направена от аngel на Вто Ное 24, 2015 6:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 24, 2015 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако ще си купувате Sony A5000, прочетете ревюта и мнения за китовия обектив 16-50mm OSS, с който се продава обикновено. Мненията не са особено ласкави.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 24, 2015 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
От интерес, пуснах го в нета , не е паднала много цената : Canon EOS 5D Mark II Full Frame DSLR Camera. Но си е за профи фотограф, аз почти не мога да му използувам възможностите. Повече го играя носач на раницата с тялото и обективите, статива Laughing
Вто Ное 24, 2015 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Stanev написа:
Наблюдател от 2007 нещата толкова се промениха, че мнението ти е по скоро за архив Very Happy


Smile Дали си прочел целият пост ? Smile Канонът 5Д Марк 2 е модел от 2012 год в България поне, и продължава да е от топ фотоапаратите в света , повечето професионални фотографи ако ги питаш биха желали да имат точно такъв, ако могат да си го позволят / аз не мога, ползувам го само /. Сред него излезе само 6Д, почти същият.
Опитах се да кажа, как една "пенсионирана хамсийка Панасоник" от 2007 година върши почти същата работа, поне за мен, а с остатъка от парите си взимаш една нова кола.


Наблюдател, да отбележа, че примерите далеч не показват нито какво може Марко-то, нито колко е зле Пана-лайката. За последната мога да кажа, че дава прилични като за неразбиращ резултати в ярък ден и плачевни дори за неразбиращ, при ниска осветеност. Маркото от своя страна е също толкова безполезен с различен от Л-серия обектив. Та нещата не са никак ин-и-ян във фотографската техника ...

Относно абсолютното качество на изображението: Никога не бих сменил фулфрейм-машина с хай-енд обектив(и) пред каквато и да е друга комбинация, няма място за коментар просто. Всичко друго надолу е добре-осъзнат компромис. За мене СОНИ-то (давам 5000 заради ценовото ограничение) е добър избор заради следните неща: 1. Ниско тегло. 2. Добър сензор, в крак с ДСЛР-ските рязани на Канон/Никон. 3. Относително прилично като ергономия тяло (все пак доста по-сложни контроли спрямо системата ми на Канон). 4. Добро впечатление за крайното изображение от кадри, които съм виждал наоколо.

Такава машинка (а6000+) възнамерявам да си пазаря за снимане в планината, главно когато ходя в не-добри светлинни условия, натоварен, зимата със ските. Това въобще в случаите когато светлината и въздуха не струват мъкненето на големокалибрената техника, или теглото се явява съществено ограничение. Паднат ли влагите надолу, избора е само един - куче влачи рейс с цанонския фулфрейм и тежките обективи.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 24, 2015 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Като стана дума за безогледални апарати дайте някакво мнение за Olympus Pen. Нещо ми е като фикс идея за идеалния фотоапарат за туризъм от всякакъв вид. Поне за моите нужди.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Ное 24, 2015 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Дидо , спирам да се опитвам да пиша нещо за фотографията, защото явно нищо не разбирам от нея Very Happy - с Канона само щракам, когато ми го дадат, и то под наблюдение да не го окепазя Smile Приложените са мои снимки снимани с Канона , не на истинският човек с Канона , до които снимки нямам и не бих желал до имам достъп - всеки трябва да има лично пространство .
Само за информация, сега погледнах обективите - всички са на Канон, има освен цифрите, на всички има означение ЕF L USM, единият е дълъг бял тупан Shocked
Моят пример по скоро е като носач на тая машинария, какъвто съм обещал да бъда : хора , за бога както беше казал някой, правете си сметка как ще може да носите това, към което сте се насочили.....

Вто Ное 24, 2015 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
От двата модела кой е за предпочитане SAMSUNG NX500 или SONY A 6000

_________________
martinov66@abv.bg
Вто Ное 24, 2015 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Здравей и успех с търсенето! Преди по-малко от година бях в същото положение и също предизвиках шум във форума. Отзоваха се много колеги с разнопосочни мнения, макар и добронамерени до един. Това, което може би не дооценяваш в момента е, че представите за качество и поносима цена за различните хора са различни. Абе, като с колите е... За един Опел Астра е достатъчен, за друг, включително и за мен, автомобилните двигатели започват от 3 литра нагоре. Затова някои ще говорят за цени от 5000+, а друг ще ти каже, че с 800 лева ще се оправиш.
Аз ще замълча със съветите, че съвсем скоро питах....
Вто Ное 24, 2015 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov