ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на фотоапарат
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Избор на фотоапарат
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:

Дали е удачно да взема резервна батерия от : “Батерии Онлайн“ ЕООД гр Бургас, явно ги внасят онлайн. Дали има друго решение? Има отзиви в нета за китайски батерии, които били рискови.

Батерия за Panasonic Lumix DMC-FZ18 серия

Powery, 7,2V, 710mAh/5,1Wh
В наличност в централен склад в Германия. Доставка до 8-10 работни дни
20,19 лв.
Бих бил благодарен, ако някой сподели да е имал същият проблем и го е решил успешно.


Разчитам ако някой е имал такъв проблем , да даде информация. В интернет има инфо че китайските батерии били рискови, но само толкова - в смисъл да не скапят фотоапарата или са рискови като слабо издържащи?
Пон Ное 30, 2015 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
nabludatel50 написа:

Дали е удачно да взема резервна батерия от : “Батерии Онлайн“ ЕООД гр Бургас, явно ги внасят онлайн. Дали има друго решение? Има отзиви в нета за китайски батерии, които били рискови.

Батерия за Panasonic Lumix DMC-FZ18 серия

Powery, 7,2V, 710mAh/5,1Wh
В наличност в централен склад в Германия. Доставка до 8-10 работни дни
20,19 лв.
Бих бил благодарен, ако някой сподели да е имал същият проблем и го е решил успешно.


Разчитам ако някой е имал такъв проблем , да даде информация. В интернет има инфо че китайските батерии били рискови, но само толкова - в смисъл да не скапят фотоапарата или са рискови като слабо издържащи?

Имам опит с батерии за FZ-15. Оргиналната си работи и до днес. Двете неоргинални резервни се подуха и изключително трудно влизат/излизат от слота за батерията на апарата. Освен това след подуването им капацитета им стана нищожен спрямо този на оргиналната батерия.
Пон Ное 30, 2015 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
nabludatel50 написа:

Дали е удачно да взема резервна батерия от : “Батерии Онлайн“ ЕООД гр Бургас, явно ги внасят онлайн. Дали има друго решение? Има отзиви в нета за китайски батерии, които били рискови.

Батерия за Panasonic Lumix DMC-FZ18 серия

Powery, 7,2V, 710mAh/5,1Wh
В наличност в централен склад в Германия. Доставка до 8-10 работни дни
20,19 лв.
Бих бил благодарен, ако някой сподели да е имал същият проблем и го е решил успешно.


Разчитам ако някой е имал такъв проблем , да даде информация. В интернет има инфо че китайските батерии били рискови, но само толкова - в смисъл да не скапят фотоапарата или са рискови като слабо издържащи?

Нямам опит с този модел батерия, но има опит със заместители на Sony NP-FH50 - Hähnel Li-Ion HL-XH50.

Първоначално си купих втора оригинална батерия Сони. Но като купих 16 ГБ памет и 2 батерии вече ми бяха малко.

При цена на оригиналната батерия на Сони 120-130 лева, а цена на заместителя 45-55 лева - изборът беше ясен.
Затова рискувах и купих заместител. И после още един. И още един. И още един. Smile

Накратко. Заместителите работят като оригиналната батерия Сони. Капацитетът им обаче е малко по-малък - 750 мач. срещу 870 мач. Което в снимки се изразява - около 1000-1200 снимки с оригинална батерия Сони (без много настройки, зумиране и светкавица) срещу около 800-1000 снимки със заместителя. Отчитането на оставащото време при заместителя е малко неточно - отначало дава повече оставащи минути, които започват все по-бързо да намаляват и накрая при показание под 25 оставащи минути фотоапаратът може да спре без предупреждение. При оригиналната батерия също има по-бързо намаляване на последните минути, но броячът спада до 1 минута и после започва да мига със символ за изтощена батерия. В това положение на изтощена батерия могат да се направят поне още 50 снимки, след което обективът започва автоматично да се прибира. След минута може фотоапаратът да се стартира наново и бързо да се направят една-две снимки, преди обективът да се прибере отново. И така още около 20-30 снимки. Докато батерията се изтощи наистина докрай. Понякога толкова докрай, че обективът не може да се прибере и трябва да се поставя друга, заредена батерия, за да се прибере. Това е много съществен недостатък на заместителя - много рядко на края на живота на батерията прибира обектива и се налага ако не го прибере да се слага друга, заредена батерия, за да може да се прибере.

На четвъртата година двете оригинални батерии Сони изведнъж намалиха капацитета си с около една четвърт. Причината за това не ми е известна, но започнаха да се изразходват по-бързо и вече не съм сигурен дали могат да направят и 700 снимки с едно зареждане. Освен това загубих едната от тях, така че това вече не е толкова важно. Скоро не съм правил замерване колко снимки мога да направя с една батерия, така че и заместителите може би са с намален капацитет, но засега това намаление не е толкова голямо и ясно видимо.

П. П. Едната от батериите заместители се изважда малко по-трудно от фотоапарата още от самото начало след покупката - просто трябва да се натисне още веднаж докрай навътре, след котето при натискане на задържащото лостче се изважда нормално и без проблеми. Вероятно е произведена с четвърт милиметър по-дебела или широка.

П. П. П. В упътването на фотоапарата пише изрично, че след като спре да свети лампичката на зарядното устройство, това означава, че батерията е заредена, но не съвсем докрай. За ПЪЛНО зареждане трябва да се изчака още 1 час, след което батерията вече била заредена с пълния си капацитет. Което означава може би 50-100 снимки повече.


Nabludatel50, моят съвет е - няма какво да се чудиш, а купувай и пробвай.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Ное 30, 2015 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви, vedrin и stefan_iliev38, за помощта да ми стане ясно положението. Досега тази единствена ми батерия се държи чудесно: точно по описанието на stefan_iliev38, се изключва и после пак проработва, даже ако случайно забравя обектива отворен и фотото включено, след няколко часа почивка, може да работи отново повече от един ден, като накрая винаги затваря обектива.
Само още един въпрос, vedrin, дали е известно откъде може да се купи оригинална батерия за този фотоапарат? От интернет излизат само интернет доставчици на китайски батерии.Фотото е купувано от Техномаркет.
Пон Ное 30, 2015 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Само още един въпрос, vedrin, дали е известно откъде може да се купи оригинална батерия за този фотоапарат? От интернет излизат само интернет доставчици на китайски батерии.Фотото е купувано от Техномаркет.

https://goo.gl/BGSJft
Пон Ное 30, 2015 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
nabludatel50 написа:
Само още един въпрос, vedrin, дали е известно откъде може да се купи оригинална батерия за този фотоапарат? От интернет излизат само интернет доставчици на китайски батерии.Фотото е купувано от Техномаркет.

https://goo.gl/BGSJft


Много благодаря, намери се мястото!
Вто Дек 01, 2015 3:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Re: Избор на фотоапарат Отговорете с цитат
suunto написа:
Здравейте! Забелязах, че доста хора във форума разбират от фотография и реших да попитам туй-онуй. Старата сапунерка е на ръба на оцеляването и идват мисли за смяна. Въпросът ми е за бюджет от 500-600 лева дали си струва да се купува базов огледално-рефлексен фотоапарат или е по-разумно една по-скъпа сапунерка. Подчертавам, че главно ще се снимат пейзажи из планините, другото което е, че съм абсолютно начинаещ и не знам дали ще се справя с DSLR фотоапарат. Поздрави! Smile

Колега, на база скромната информация в началния ти пост моят скромен съвет е да следиш Продавалника за някое използвано Сони РХ-100.
Аз така се сдобих преди няколко мес. с употребяван екземпляр II-ро поколение на въпросния апарат за 600 лв. с което в момента обикалям.

Иначе, сам за себе си първо трябва да си отговориш:
1. Обикаляш планините с цел да снимаш /и продаваш евентуално/ кадри?
2. Или обикалянето е основната ти цел, а фотографията се явява второстепенна дейност?

Ако е първото - забравяш за бюджета от 600 лв. и се хвърляш на тяло със сменяема оптика /тук наблюденията ми са, че повечето хора в даден момент се превръщат по-скоро в събирачи на техника, отколкото фотографи - така, че внимавай и ти да не залитнеш в тази крайност Smile/.

Ако е второто - където целта ти е да елиминираш всеки излишен грам в раницата си /както и обем! - аз една година замалко да падна от заснежения склон на Вихрен точно заради СЛР-а/ => търсиш най-добрия компактен, а в момента Сони РХ трудно среща конкуренция. Не вярвам да печаташ на формат по-голям от А4, но дори и за нещо по-голямо ако знаеш как да изцедиш максимално Сонито - уверявам те няма да останеш разочарован!

Без значение дали говорим за движещи или неподвижни обекти. По-горе гледам, че са изтъквани недостатъци като по-бавен фокус при сапунерките... така е, но пък можеш да си сигурен, че пейзажите ти няма да мърдат особено Wink а дори и в слънчево време пак бих ти препоръчал статив /за да избегнеш естественото трепенере на ръцете, което е толкова по-голямо, колкото си по-високо над опорната си точка/. Легнал със забити лакти в земята би редуцирал частично този процес.

p.s.
Горното е на база ~18-год. опит /от които 2 год. като проф. фотограф/, където съм мъкнал до 18-20 кг. средно- и голямо-форматна лентова техника със стативи, на които кракът им беше колкото прасеца ми /и съм чакал за някои пейзажи по 4-5h за 1 кадър/. Но после след сканиране на барабанен скенер от типа на Имакон или Хайделберг Танго сме рапъвали билборди, които можеха да се четат от 25 см без грам пикселизация. Smile
Нед Дек 13, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Ами... Преди около седмица взех едно сони а5000, така че благодаря за мненията на всички отзовали се. Smile
Пон Дек 14, 2015 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
suunto написа:
Ами... Преди около седмица взех едно сони а5000, така че благодаря за мненията на всички отзовали се. Smile

Честито!
И ние ти благодарим предварително за впечатленията ти и ревюто на фотоапарата, които ще споделиш тук в най-скоро време. Wink


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Дек 14, 2015 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Най-вероятно изборът ти е мн. добър, suunto. Smile
Нямам преки впечатл. от модела, но със сигурност ще покрие голяма част от нуждите ти.
А със спестените пари от дслр бих ти препоръчал един фотографски курс.
Не знам колко вървят в момента, но тези пари се изплащат.
Това е най-смислената инвестиция (образованието).
Успех. Smile
Пон Дек 14, 2015 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Търся добър компактен фотоапарат, който да се побира в джоб. На първо четене, по данни /най-вече размер на сензора/ съм се насочил към Canon G1X Mark II. Някой има ли впечатления от него? Приемам и аргументирани алтернативни предложения. Smile Поздрави
Пет Дек 18, 2015 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Iter написа:
Търся добър компактен фотоапарат, който да се побира в джоб. На първо четене, по данни /най-вече размер на сензора/ съм се насочил към Canon G1X Mark II. Някой има ли впечатления от него? Приемам и аргументирани алтернативни предложения.

Според dpreview най-близкия съперник на Canon G1X Mark II е Sony Cyber-shot DSC-RX100 II и тяхната оценка е че RX100 II превъзхожда G1X Mark II. Последното обновление на RX100 серията е Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV -- може да е добра идея да го имате предвид при избора.
Пет Дек 18, 2015 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Iter написа:
Търся добър компактен фотоапарат, който да се побира в джоб. На първо четене, по данни /най-вече размер на сензора/ съм се насочил към Canon G1X Mark II. Някой има ли впечатления от него? Приемам и аргументирани алтернативни предложения.

Според dpreview най-близкия съперник на Canon G1X Mark II е Sony Cyber-shot DSC-RX100 II и тяхната оценка е че RX100 II превъзхожда G1X Mark II. Последното обновление на RX100 серията е Sony Cyber-shot DSC-RX100 IV -- може да е добра идея да го имате предвид при избора.

Сравнение с второто поколение на РХ-100 не го намирам за особенно удачно. Нищо, че ДПРЕВЮ /странно защо/ точно с него го сравняват:
- Първо, защото обектива на РХ-100 II "страда" и в двете посоки - той е само 28–100mm, докато на Канона е 24–120mm;
(а светлосилата на Канона в телеобективната част на вариото дори е по-добра)
- Второ, матрицата на Канона е по-голяма: 1.5″ (18.7 x 14 mm) спрямо 1″ (13.2 x 8.8 mm) на Сони-то;
За мен дотук това е достатъчно да предпочета Канона.
...
Насоката към 4-то поколение на Сонито също не намирам за особено препоръчителна. По-удачно мисля, че е да се гледа 3-то поколение, защото малките разлики м/у двете Сонита (III vs. IV) се съмнявам да ги усети, но разликата в цената определено ще я усети. Smile
...
Т.е. за мен от горните вариации остава сравнението: G1 X Mark II vs. RX100-III (освен това се оказаха в почти един и същ ценови диапазон).
- По отношение на обектива Канона печели с малко: 24–120 mm спрямо 24–70 mm. Ако колегата го влекат повече да снима с къс телеобектив - примерно повече портрети -> Канона е с едни гърди напред. На мен лично любимия ми обектив е 24мм. Това е страхотна дължина (и за архитектура и за пейзажи... затова не препоръчах Сони Р2-ката, защото няма 24мм). Т.е. тук за мен няма победител.
- Матрицата на Канона си остава малко по-голяма (това не може да се "компенсира" по никакъв начин от Сонито);
- Сонито печели с двойно по-високата скорост на непрекъснато снимане (10 кадъра/сек. спрямо 5 за Канона), а аз определно ползвам този режим.
- По отношение на физ. параметри - категорично ЗА двойно по-лекото (и по-компактно) и с по-дълъг живот на батерията Сони!
Ако обаче колегата е с по-големи ръце и Сонито се губи в дланта му (?) - е добре да го види първо на живо.
Пет Дек 18, 2015 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето в този сайт можете да правите сравнение на фотоапарати - точкуване по критерии и т.н. Ето едно сравнение например:

http://cameradecision.com/compare/Sony-Cyber-shot-DSC-RX100-vs-Panasonic-Lumix-DMC-LX100

От зелените бутони "Change" можете да смените с друг модел/марка.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 23, 2015 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Fujifilm X30 също е много добро решение,никак не е за подценяване.
Не знам дали е от значение но имах модела Canon PowerShot G1 X и мога да кажа само ,че е много прехвален.
Вярно е има страхотно видео но за сметка на това голяма му е матрицата и от там произлизат доста ит минусите, свързани с фълфреймските апарати,вариото му е късо,светосилата на обектива не е добра........на AUTO си снима супер, като за спомен.
Един глас от мен за Сони,много добра машинка е.
Чет Фев 18, 2016 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov