ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Тазгодишното ни Е-3 се оказа неуспешно и за двама ни. За мен прехода завърши с бъбречна криза и цистит в петък вечерта на заслон Ботев. Специални благодарности на Вальо и компания, че организираха свалянето ми от планината, и че ме откараха на върха и ме предадоха на ПСС. На П. Манолов от ПСС-Карлово за внимателното сваляне и на Спешна Помощ - Карлово. Към момента съм си на село и се лутам в здравната система за разрешаване на първоизточника на причината.
Благодаря на хората, които ни оказаха, и които имаха готовност да ни окажат подкрепа по един или друг начин.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 08, 2016 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dessty13



Регистриран на: 27 Фев 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Бързо оздравяване и възстановяване ,а Балкана си е там.....и те чака отново
Пон Авг 08, 2016 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
........................


Е, и заслон Ботев не звучи лошо за финал - по-нататък и без туй става малко скучно, пък и не е като да не си ходил до Емине Smile По-важният въпрос е друг: Гадно ли е носенето на колело? Smile И как се държа машинката от 8 лева? Smile През Купена ли минахте?
След като миналата година минах през Купена за първи път пеша и видях какво е, сигурно ако пак се кача горе с колелото, и аз ще получа бъбречна криза...
Пон Авг 08, 2016 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Дести благодаря за пожеланието.
Борка минаването с колело през Купена е за предпочитане пред слизането през х. Левски. Колелото остана на заслона, но едва ли тази година ще продължа. За това като се оправя ще го сваля.
Коя машинка имаш предвид за 8 лв?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 08, 2016 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Дидо извадил си голям късмет, че си попаднал на Хора и бедата те е сполетяла до вр.Ботев.

Бързо и безболезно възстановяване
Пон Авг 08, 2016 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Re: Съобщение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Относно желаещите нощувка в бунгалата на Горското Немой дере на Ришки проход.
Имаме съгласие, но е желателно да ми звъннат на мен и да уточним датите.
Шефа на Горското може и да не вдигне на непознат номер, така че звънете на мен.
М.тел е 0888386501 има го вече, но за сигурно, още веднъж и на Вива 0896844685.
Най-добре е да уточним предварително нощувката. Може и като се стигне до Котел или Върбишки проход.
Да се има в предвид, че след Елешница до Ришки може и да нямате обхват. В горния край на Сухото дере има.
При аварийни положения, слаб е обхвата при чешмата до самите бунгала, но има и може да се звъни.
Човек при бунгалата може и да няма за момента, но ще се появи. Може и да не ви настани, ако не е уточнено.
За по-ранно или по-късно от датата пристигане, при дадена резервация няма проблем, дори и да е късно и по-тъмно.


Относно това съобщение, вече звънете на мен. Номера ми е 0898263120. Имам номера и ако има желаещи да нощуват там ще звънна да предупредя, за да знаят кога да чакат хора, тръгнали по маршрута.
Пон Авг 08, 2016 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
....................Коя машинка имаш предвид за 8 лв?


Това беше шега Smile Следите й водят до Доайена.
tzetzko написа:
....................на старата гума за 8 лв. (Друг е въпросът, че някой иска да бръмчи по Пътеката с велосипед на тази цена.)
От тази тема: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=10827&postdays=0&postorder=asc&start=15 Laughing
Вто Авг 09, 2016 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Бе и аз се зачудих, защото мигалката ми е 8 лв., ама не съм я ползвал.

П.С. Не ме е хванала бъбречна криза. Друга е причината, както сега, така и през 2013-та. Едва днес я откриха. Поправима е.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Авг 09, 2016 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Такааа , да се отчета и аз с кратко резюме за успешното ни преминаване по Е3. Започнахме трима , но по стечение на обстоятелствата завършихме само двама. За дата на тръгване бяхме избрали 10.07 /неделя/ , като целта ни беше да преминем маршрута за 13 дни , но се убедихме , че това е доста оптимистично още на втория ден Laughing В крайна сметка успяхме за 15 дни да стигнем до морето.

Сега да кажа малко и за подготовката. Чисто физически подготовката и на тримата не беше това , което ни се искаше - 4-5 бягания месец преди да тръгнем + 1/2 от Витоша 100 за мен и това е. Така се беше случило , че това щеше да ни е първото ходене с раници за годината Oops За сметка на това от информативна гледна точка се бяхме подготвили. Въпреки че бяхме ходили само в Централен Балкан , след изчитането на доста пътеписи , смея да твърдя , че бяхме подготвени за Пътеката - знаехме какво ни очаква и къде са тегавите участъци по маршрута. За ориентиране решихме да се доверим изцяло на gps , като бяхме разпечатали и карти , които в крайна сметка използвахме за разпалки на Агликина поляна. Раниците и на тримата тежаха около 11 кг с вода , спални чували и шалтета /още в началото се чудихме дали изобщо ще ни трябват , но решихме да ги вземем/. За дрехи няма да говоря , тъй като там всеки си решава какво да вземе. Решихме да не носим много храна и бяхме взели предимно енергийни барчета , гелове и още други сухи храни , което в последствие щеше да ни изиграе лоша шега. Бяхме се запасили и с пастърма , но докато оправяхме раниците сме я забравили , за което съжалявахме Laughing За сметка на храната обаче се бяхме запасили със солидно количество лекарства - бяхме като подвижна аптека , носихме от хапчета до пудри , мазила и аминокиселини за възстановяване Very Happy

И сега е време за инфо за отделните дни:

Ден 0: София-Петрохан-Берковица-х.Ком-вр.Ком-х.Петрохан
За този ден целта беше да започнем прехода и да стигнем до х.Петрохан. Тъй като бях на сватба предния ден , нямаше как да тръгнем преди 14 часа. Бяхме се разбрали с един приятел да ни закара до х.Ком. Незнайно как успяхме да тръгнем навреме и към 16 часа бяхме на х.Ком. След кратки последни приготовления към 16:30 дадохме старт на нашето приключение. Знаехме , че не ни чака дълъг преход за това не си давахме зор и се наслаждавахме. След час и малко вече бяхме на върха , направихме малко снимки , взехме камъчета , постояхме малко и тръгнахме надолу. Още на втория час успяхме да се загубим , тъй като последвахме някакъв черен път с жълти стрелки по него /най-вероятно за велосипеди/. След известно ходене разбрахме , че сме изтървали пътеката и вместо да се върнем решихме да пердашим директно през клека - груба грешка Laughing Освен че се изподрахме целите , се изнервихме доволно , но след известно време излязохме на пътеката и от там до х.Петрохан нямахме проблеми. На хижата бяхме около 21 часа. След като бяхме звънели 5-6 пъти в дните преди да тръгнем и никой не ни беше отразил , решихме все пак да отидем до хижата и каквото стане. Стигайки хижата бяхме неприятно изненадани - всичко тъмно , хижата заключена и никакви следи от живот. Почнахме пак да набираме номерата и след като чухме как телефона звъни вътре в хижата, ни стана ясно, че може и да спим навън Confused След известно викане с надеждата някой да ни чуе , се появи светлина в тунела - хижаря се появи на една и тераса и ни посрещна с думите " Кво искате?!" Laughing Обяснихме му , че правим КЕ и искаме да останем да спим, на което ни отговори, че е трябвало да се обадим по-рано, което ни напуши на смях Laughing Както и да е , в крайна сметка слезе, отвори ни и ни настани в една стая. На въпроса "Има ли нещо за хапване?" , последва кратък и ясен отговор "Не" Laughing Като цяло странен човек , но няма да изпадам в подробности. Хапнахме каквото имаме , взехме душ , погледахме малко от финала на Световното и си легнахме.

Ден 1-ви: х.Петрохан-х.Пробойница-г.Лакатник-Екоферма Чемерник
Станахме , оправихме раниците , закусихме /по три варени яйца на човек , които бяхме изпросили някак си предната вечер/ и към 7 тръгнахме. Всичко си беше ок, ходихме по пътеката , пускахме шегички и не знаехме какво ни чака Surprised Почнахме да слизаме към х.Пробойница - даже не ми се коментира - супер стръмно и продължително , за което отнесе доста псувни. Преди хижата решихме да починем и да топнем краката в реката - като цяло доста приятен момент - един от малкото този ден. Предстоеше ни спускане до гара Лакатник. Знаехме , че е дълго и по асфалт , но не мислихме , че ще ни изтормози до такава степен. Може би заради жегата или досадното ходене , вече никой не говореше и всеки беше влезнал в собствени размисли. Някак си добутахме до спирката в с.Губислав , починахме и поехме към гара Лакатник , като единственото, което ни крепеше беше кръчмата преди гарата. Не знаехме какво да очакваме от заведението , но бяхме много приятно изненадани - салатка , пъстърва , бира - както си трябва. При гледката на едно дете в басейна, се прокраднаха идеи да оставим всичко и да киснем в басейна цял ден Laughing Бързо се свестихме , хапнахме , платихме и поехме надолу. Стигнахме до гарата мега изтормозени , сигурно беше над 35 градуса - пълен ужас. Най-лошото беше , че не знаехме какво ни чака от гарата до село Лакатник. Бих описал този етап с една дума - ИЗВРАЩЕНИЕ. Не знам как стигнахме до селото , може би на автопилот , но важното е че стигнахме. Пихме вода на чешмата в центъра на селото, говорихме с един човечец, който ни предупреди да внимаваме в края на селото, тъй като имало бесни кучета Laughing За щастие кучетата ги нямаше и минахме спокойно. Към 18 часа вече не беше толкова горещо, а и знаейки, че не ни остава много до крайната за деня цел, вървенето ни спореше и към 19:30 вече бяхме в Екоферма Чемерник. Избрахме да спим там, тъй като бях чел във форума , че е възможно да няма места на Тръстеная и че като цяло условията са по-добри. Посрещнаха ни , настаниха ни и ни нахраниха - салата , сирене , кашкавал , наденици , телешки дроб и бира. Пълно щастие Razz Взехме душ , успяхме да изперем част от дрехите и седнахме да почиваме. Насладихме се на много хубав залез и след крайно тегавия ден може да се каже , че бяхме доволни и щастливи. Същата тази вечер решихме да оставим спалните чували и шалтетата на жената от фермата, която да ги закара до София следващите дни. Много добро решение, смъкнахме по 1.5-2кг от теглото на раниците и още на следващия ден усетихме разликата.

to be continued.....
Сря Авг 10, 2016 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички съфорумци.

Отново сме в цивилизацията и честно казано се чувстваме много странно. Хубавото нещо на голямата група е, че покрай болките и пришките си ставате всички много близки, помагате си, и накрая наистина се чувствате като едно голямо семейство. Всички са в сърцето ми, по един особен начин, всеки ми даде по нещо като усещане и преживяване, подкрепяха ме в най-трудните ми моменти, бях на ръба на едно място да се предам, а те не ми позволиха, научих и доста полезни неща, намерих нови приятели. Искам пак да ходя някъде с тях, но този път без препускане, за удоволствие. Водачите бяха страхотни, всички искаме да ходим пак с тях. С тази федерация обаче не знам дали ще ходя пак, много фалове имаше от тяхна страна.

Чета тук преживяванията на други съфорумци и се радвам за едните, които са успели, и ми е кофти за другите, които не са.

Дидо, дано всичко при теб да е наред! От личен опит знам колко много болят бъбреците, ужас, и то толкова далече от обезболяващи инжекции. Аз винаги си нося спринцовки и ампули бусколизин с мен, поне временно да притъпи болките. Прекрасни снимки, убедена съм, че ще има и друг, успешен, път.

18 дни са реалистични, стига да се спи на х. Петрохан първата нощ, но за това по-късно. Първите 3-4 дни за мен са най-критични, и то не заради изкачването на Мургаш, както някои писаха тук, а заради стръмното спускане към Лакатник и към Витиня, особено по онези чакълести пътища. Възпалят ли ти се ходилата, коленете и глезените от самото начало, после става много по-трудно и умората и болката в тях се натрупват все повече.

На вр. Ботев може да се спи. Наши събратя се наложи да останат там и ни казаха, че останали с чудесни впечатления от хората на върха.

Бях казала, че ще напиша възможен, идеален за мен, вариант на прехода, но се убедих, че е невъзможно. Безброй неща се случват по време на похода и те диктуват темпото, местата за спане, наличието на вода е един от водещите фактори, общо взето - всичко е строго индивидуално. Минахме през ужилвания от оси и жестоки подувания на краката още на първия ден, на поляните към вр.Ком. После неизбежните пришки, подути и възпалени ходила, глезени, колене, почти всички изкарахме някакъв летен грип или бяхме яли или пили нещо не наред, та повръщахме и разтоварвахме червата на поразия, ужасните жеги юли-август няма нужда да ги описвам - всички вие също сте минали през тях... а комари и бълхи ни бяха дежурни спътници. Краката ми са нацвъкани като бод "пред игла" или "зад игла" - още не мога да определя.


Последната промяна е направена от Alina на Пон Юли 02, 2018 10:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 10, 2016 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:

Относно ТС Витиня - в стаите имаше буболички, приличащи на малки хлебарки. В нашата стая аз лично убих една на пода, в крайната стая имаше доста от тях и в леглата и момичетата там се изнесоха на палатки. Казаха, че падали от тавана. ...


Викат им жътварки. Приличат малко на дребни хлебарки. Има ги навсякъде по това време. Безобидни са. Ама са много проклети. Все гледат да ти се наврат някъде Laughing
Сря Авг 10, 2016 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
По повод х.Петрохан...
ЗНАЧИ НЕ МОГА ДА ПРОУМЕЯ!-лятото по този маршрут е пренаселено.Още преди 3 години бях изумена колко хора минаха през една от билните хижи само за 5 дни!Как е възможно да се задава въпроса:какво искате...............Тези ХИЖАРИ нямат ли нужда от пари,поне!?#ФКИРЕЧАНИЕФСИЧКОТО

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Авг 10, 2016 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Къде може да се нощува в района на х. Бузлуджа, която доколкото знам не работи?
Сря Авг 10, 2016 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Къде може да се нощува в района на х. Бузлуджа, която доколкото знам не работи?

Как да не работи?
Сря Авг 10, 2016 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rain написа:
По повод х.Петрохан...
ЗНАЧИ НЕ МОГА ДА ПРОУМЕЯ!-лятото по този маршрут е пренаселено.Още преди 3 години бях изумена колко хора минаха през една от билните хижи само за 5 дни!Как е възможно да се задава въпроса:какво искате...............Тези ХИЖАРИ нямат ли нужда от пари,поне!?#ФКИРЕЧАНИЕФСИЧКОТО

Специално този хижар - бай Фидос - не вярвам да има нужда от пари, защото е възпитал както трябва детето си. За какво са му на него някакви мизерни комеминейци, като дъщеря му седи край най-голямата каца с мед. Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 11, 2016 7:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Страница 16 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov