ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 12, 2016 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Н А Р Е Д Б А за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2016” от БФТ

-----------------
Бреей, тея от БФТ явно са Ви големи приятели. Тука аз като си дам графика все някой ще го изкритикува, а този график очивидно е доста несъразмерен...
Това ми се наби на очи: 2 ден/четвъртък/-21.07.16–х.Ком -х. Петрохан –гара Лакатник /б/-8 часа
Нед Мар 13, 2016 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Mariana1000 написа:
Н А Р Е Д Б А за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2016” от БФТ

-----------------
Бреей, тея от БФТ явно са Ви големи приятели. Тука аз като си дам графика все някой ще го изкритикува, а този график очивидно е доста несъразмерен...
Това ми се наби на очи: 2 ден/четвъртък/-21.07.16–х.Ком -х. Петрохан –гара Лакатник /б/-8 часа

Твоя график го критикуваме, защото има шанс да се вслушаш в критиките и коригираш. За тях надежда няма. Освен новя те ди имат специалисти за провеждането на мероприятия.
Аз даже не съм поглеждал графика им, как да го критикувам?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Мар 13, 2016 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:

-----------------
Бреей, тея от БФТ явно са Ви големи приятели. Тука аз като си дам графика все някой ще го изкритикува, а този график очивидно е доста несъразмерен...
Това ми се наби на очи: 2 ден/четвъртък/-21.07.16–х.Ком -х. Петрохан –гара Лакатник /б/-8 часа

Момчиле, графикът на БФТ всяка година е един и същ и в предишните теми сме го обсъждали, разнищвали и критикували много пъти. Вече не ни се занимава. Затова не го пускам толкова за обсъждане, колкото всеки да си прецени как да се движи спрямо него, ако иска или не иска да се засича с двете групи.
х. Ком - гара Лакатник не е несъразмерен за групата. Без изкачване на върха (правят го предишния ден), без багаж, с водачи, които не позволяват групата да се бави излишно за почивки, губене на пътеката, снимане и ядене на малини си е нормално, още повече че предишния ден имат само изкачване до Ком.
Далеч по-учудващо за мен е как през последните две години голяма част от ком-еминейците планират още първия ден х. Ком - х. Тръстеная с 18 килограмови раници (не става въпрос за теб, а като обща тенденция).

Ама ти ако искаш си кажи мнението за графика на БФТ, защото не на всеки ще му се разправя да рови по старите теми Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Мар 13, 2016 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не пише първия ден да се ходи до Ком, ама то и за 2ри ден не го пише, така че сигурно е точно така.
Не е лошо да се каже, че с голяма раница и без много подготовка, както тръгват 90% от ком-еминейците тея 8 часа са фикция.
Иначе по-спартанско минаване- т.е. с по-малко екстри в раницата, може да се окаже по-приятно, на което се надявам и аз. Особено ако се правят 2 дневни преходчета месеците преди Тръгването. Тогава може и снимките с пукане на мазоли да се спестят Smile
Нед Мар 13, 2016 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elit_aleksandar_jordanov



Регистриран на: 29 Яну 2016
Мнения: 2
Местожителство: гр.София

Мнение Преход Ком-Емине лятото на 2016 г. Отговорете с цитат
Много благодаря за поканата. Къде и по кое време мога да присъствам в бъдеща сбирка, за да мога да се запозная с някои подробности за реализирането на прехода К-Е ?
Пон Мар 14, 2016 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Преход Ком-Емине лятото на 2016 г. Отговорете с цитат
elit_aleksandar_jordanov написа:
Много благодаря за поканата. Къде и по кое време мога да присъствам в бъдеща сбирка, за да мога да се запозная с някои подробности за реализирането на прехода К-Е ?

Засега се уточнява. Ако искаш може да ти пусна на ЛС една покана като се наканим да ходим някъде. Ще бъде като се оправи времето, че да може да се свърши и някаква работа по Пътеката.
Иначе гледам, че на тази среща ще има доста ком-еминейци, начело с рожденика:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=10667
Вземай две кила пържоли, нещо за пиене и идвай, по това ще те разпознаем и няма да те върнем Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Мар 14, 2016 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Фейсбук група КЕ 2016 Отговорете с цитат
Следя тази фейсбук група от създаването ѝ.
КОМ - ЕМИНЕ лято 2016
https://www.facebook.com/events/817828718335527/?active_tab=posts
Първоначално ми изглеждаше, че е група на хората, които ще ходят с организираната група. После се оказа, че ще правят собствена група. Последно обмислят някаква алтернатива на похода на БФТ - 20-30 човека с превоз на багажа.
Интересно е като нов етап в ком-еминействането.
А и погледнете цифрите:
2,4 хил. с интерес
285 ще отидат
606 поканени
Интересът към Пътеката става все по-голям. Very Happy

Също така питащите тук за спътници, могат да се огледат и там за дружинка Wink
Както е казал моя приятел Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече! Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 18, 2016 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Идеята на създателя на групата е да се съберат 100 човека на прехода.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 18, 2016 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Идеята му беше такава в началото, но някои мрънкат, че и 30 са им много и искат няколко малки групи по 10-12 човека. Отделно той ще прави някаква среща с БТС за да иска от тях да създадат трета група специално за тях и чак ако това не проработи ще се мъчат да наемат водач, транспорт и т. н.
Демек не се знае знае ли се, но има голям ентусиазъм, което е радващо Very Happy

П.П. Ако този човек успее да пробие в БТС-то, ще го наема за посредник, а и от други места ще се заинтересуват от него, малко са хората, които могат да правят невъзможни неща Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 18, 2016 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не я следя групата и развиващите се идеи. Браво за ентусиазма на момчето.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 18, 2016 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
гого



Регистриран на: 01 Сеп 2015
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Търся компания за Ком-Емине. Тръгвам на първи юли. Ще се спи в палатка/и и ще се яде и пие на корем (кой к'вото си донесе). Желащи? Приемат се хора, кучета и хора с кучета Smile
Вто Мар 22, 2016 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Уау-Цъ



Регистриран на: 28 Мар 2016
Мнения: 8
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички! Планирам да отделя три седмици отпуска (стават 23 дни с почивните) за целта. Предварителният ми пожелателен план е за 18-дневно преминаване, като първият ден е само добиране от Русе до х. Ком. Останалите 5 дни са предвидени като луфт при принудителен престой поради лошо време, принудителна почивка поради умора, контузия, бла-бла..., включително и няколко дни за награда - морско къмпингуване на края на изтезанието. Засега възнамерявам да тръгна от Русе на 30-ти юли (основната група да е поотъпкала пътя и да има достатъчно време хижите да презаредят с провизии след скакалците). Малко лично инфо, което би било важно за всеки при предварителна преценка за евентуално присъединяване по маршрута. Физика - 35 г., 180 см, <60 кг. - абе, жилаво копеле съм. Психика - изключително здрава, да не кажа извън категория. Интелект - гениален (IQ 148 при стандартно отклонение 15). Проблеми с пешеходенето нямам, тъй като докато вървя предимно медитирам - тоест, крача методично и мълча. С оскъдното ядене също нямам проблеми - обикновено ям само веднъж дневно. Спане - тук-там в хижа (заради чип-чипането най-вече) и тук-там в палат. Ако някой има желание - приемам компания, но за мен е важно човекът/хората да е/са сериозен/ни и добре познаващ/и собствените си възможности. Лично аз не бих тръгнал с всеки. При интерес - пишете.
Сря Мар 30, 2016 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Споделям тук примерен вариянт за ултра леко минаване на ком-емине:

Дрехи:2кг
------------
раница 25 литра - лов алпин- 0.4
швейцарско ножче 0.1
очила
шапка
тениска бързосъхнеща(термо)
гащи (термо) 0.1
2 чифта чорапи - зайо 0.1
шел 0.1
клин компресиращ 0.1
пухенка 0.4
къси гащи 0.1
маратонки мизуно без мембрана 0.300
спасително фолио 0.1
шелте 0.2
Планът за прехода с разстоянията + химикал
---------------------------------------------------
Лекарства: до 0.800 кг
1.упсарин - 1/2 - 0.01
2.бочко .05
3.перскиндол .05
4.ксизал
5.таблетки дезинфекция вода
6.бактробан
7.паста+четка за зъби -0.05
8.3м конец+2 игли
9.портфейл с документи и пари -0.05
10.Гсм+зарядно+слушалки - служи и за навигация - 0.200
11.челник - 0.150
12.мокри кърпички - 0.150
13.детол 0.05
14.Добавки - магнезий, за нещо за стави...
-----------------------------------------------------
Храна при тръгването:0.700 кг
----------------------
5 яйца -0.100
Хляб бонус - 0.300
Маслени бисквити - 0.200
Захаросан джинджифил - 0.100

2х0.5л бутилки 1кг
------------------------------------------
Цялата раница с 1 литър вода - 4.5 кг
------------
На мен дрехи до 1 кг
тениска(термо)
гащи (термо)
чорапи 0.1
панталон 0.1
наглезенки 2 бр
маратонки адидас без мембрана 0.300
щеки

----------------------------------------
за обувките:
Опита ми показва, че гортекса не прави краката сухи. Въпреки, че донякъде спира водата не ми е достатъчно за да компенсира повишеното тегло и по-бавно съхнене.
Планинските бегачите когато са наясно, че може да е мокро съм чувал че слагат найлонови торбички над чорапите - колкото помогне - толкова. Варианта за мен е - когато се намокрят обувките - примерно заради роса или преваляване, след като вече стане сухо - се сменят обувките и чорапите. Ако може пак да се намокрят скоро - оставам с мокрите и съхнат на краката или продължават да се мокрят. С хубави чорапи не е чак толкова зле дори с мокри обувки. За е3 - километража се върти по приятни пътеки за които маратонките са най-подходящи за мен. Допълнителни стелки помагат донякъде за кълдъръма, но по-важно е олекотяването - на раницата и на тялото. Другото е постигане на някакво оптимално - бързо за всеки темпо, при което определеното за деня разстояние се минава за по-кратко време в движвние. По-добре да се спира и почива легнал, отколкото да се влачиш бавно, но все пак си си върху стъпалата.
Щеките:
На мен ми помагат за предотвратяване изкълчвания на глезените, микро травми и разтежения. Дават ми и някаква може би илюзорна сигурност при многобройните срещи с кучета по Пътеката.
Раницата:
Ако въпроса е: Без какво мога да мина? има по-голям шанс за лека раница.
Дрехите:
За ултралекото минаване мислех да взема само една ветровка и шише с вода и 5 бонбона, но като поразмислих реших, че колкото и да се опитвам да се съобразя с метеорологичните условия, може да закъсам някъде между хижите, както оптимистично съм си направил преходите. Горния е късия ми списък с неща.
Лекарствата:
Строго индивидуално, но кремове за ходилата, слънцезащитен, антихистаминови препарати,упсарин и някакви добавки са добра идея.Таблетки за дезинфекзия на вода и лопедиум или подобно - също
Храната:
Кой - каквото му се яде, но най-много за 2 дена. Храна по хижите се урежда, на проходите може да чакат ятаци, а и се минава тук-там през населени места.

Идеята ми е за 8-9 дена да стигна - примерния план съм го споделил вече. За да го постигна, няма как да се съобразавам с темпото на друг - затова сам, но би било добре ако има и други по пътеката да се "гоним" Smile
Пон Апр 04, 2016 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За тези дето си правят тънки сметки да спят на Зла поляна - бараката е бутната.
Съб Апр 09, 2016 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Следваща
Страница 4 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov