ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръчайте ми прахосмукачка!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Препоръчайте ми прахосмукачка!
Автор Съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Препоръчайте ми прахосмукачка! Отговорете с цитат
Ако някой има добри впечатления от уреда и е в диапазона 250,
+/- 50, моля да сподели!
Нед Ное 29, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ИванТ



Регистриран на: 13 Яну 2014
Мнения: 10
Местожителство: Своге

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам става въпрос за домашна употреба? Но и технологията има значение, дали да бъде с воден филтър, с контейнер или с торбичка? Наскоро си закупих прахосмукачка Samsung, която се управлява дистанционно от пулт на телескопичните дръжки, екстра изключително удобна. Абсолютно Ви препоръчвам това улеснение.
Нед Ное 29, 2015 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Да ви е честит БГ Мама-2. В предвид всичко, логично развитие. Evil or Very Mad
Нед Ное 29, 2015 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Не знам защо си помислих, че бюджета беше достатъчен!?
Ами за в къщи, с контейнер, без смяна на на крайници за различни настилки. Не разбирам много от тази джаджа, а ми се повреди и лаптопа та не мога да разгледам разните предложения.
Николай Т. сигурно имаш своите основания за да честитяваш - не ти се бъркам. Ако смятан, че нарушавам някакви правила, съветвам те да сезираш прокуратурата!
Нед Ное 29, 2015 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 не се впрягай, не е насочено към теб. Very Happy
Нед Ное 29, 2015 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
В такъв случай не съм разбрал иновативният ти отговор на вопъла ми за съвет.
Има ли начин да воювате извън темата ми?
Нед Ное 29, 2015 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 съжалявам ако съм те засегнал.Няма да спамя повече в темата ти. Very Happy
Нед Ное 29, 2015 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
То не е много свързано с планините, но в този живот всичко си е свързано. От много сменени от мен прахосмукачки, най- добре в рамките на твоя бюджет са се представили Сименс и Бош над 1400 вата задължително, в много компактен обем са. Аз бих си взел със сменяема хартиена торбичка, не с платнена такава, германците даже с платнени мисля че не съм виждал да правят/ те са правени в Китай вече, но проекта е немски / . Да видиш някой да блъска в кофата за смет такава платнена торбичка, да рови в нея опитвайки се да извади мръсотията, и да става целият в прах, е много тъжна гледка.
Има ги в Техномаркетите. Гледай да е с големи меки колела, че малките колела запецват и тропат,раздвижи я преди да я купиш.
Испанските и корейските, виждах доста такива и имам една на село да чистя колата, само бучат и не вършат много работа, а са и доста тежки. Сега могат да имат някои по-удачни модели, това не знам.
Понеже си имам наблюдения от Германия, на една промоция в Техномаркета взех за 390 лв Миеле, което е нещо класи над всичко в сектора, една от най-добрите ми покупки за бита. Там един плик за смяна обаче, който е друга технология, е над 10 лв., скоро взех и въгленов филтър за обиране на остатъчен прах. От хигиена, пари не бива да се пестят, защото хигиената е здраве. Бих спестил от всичко друго, но там не - не са и чак толкова големи разходите. Сега ги има и по 284 лв този модел, заслужава си:

www.miele.bg
Моят модел е малко по-масивен и ако бях на твое място бих дал още 50 лв . за следващите модели.Общо Миеле са си най-добрите елуреди.
Нед Ное 29, 2015 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Една прахосмукачка трябва да е италианска, тип циклон и с лесна поддръжка.
Ето ти едно предложение
http://kamakbg.com/eshop/product.php?ProductID=125

А ако смяташ, че не ти трябва да смуче вода
http://kamakbg.com/eshop/product.php?ProductID=383

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Ное 30, 2015 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Проверих, не са толкова скъпи торбичките - 29 лв са 4 бр. а са доста големи. Каквато и прахосмукачка да се вземе, ако искате да не дишате праха от нея в къщи, не си купувайте буклучавите заместители Нитек на оригиналните филтри. За Миеле няма опасност, никога не могат да направят такова, филтъра въобще не е хартия, а някаква технология, но праха в къщи намаля многократно :


Пак да отбележа, Миеле са уникални прахосмукачки. Тихи и мощни, вървят като по масло. Много стабилни и масивни, но леки за работа са и маркучите и тялото за прохосмукане, приставките. Само един път в Германия като хванах такава, и разбрах че си заслувава и двойно парите за нея. При близки вече цени с другите производители, няма и много какво да му мисли човек. Може и да се оцени , само като се види как лесно и елегантно се прибира след работа.

Този модел, който ти препоръчах, е от мощната серия- нищо че е най-евтин, който е и по-подходящ за България. Екосериите са за по на запад, където има по-малко боклук. Моят модел е S 5211, 2200 вата е ,но модела е много близък с този на снимката, при Миеле излагации няма. Едни от най-добре дадените пари, които и не са много.
Все пак, виж и БГ - мама. Жените са по-умни от нас Very Happy
Пон Ное 30, 2015 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Уф, тя дъщерята си била купила още миналата седмица, а аз да изхабя толкова ресурс и форумно пространство Crying or Very sad Добре че разбрах, иначе щях да продавам от утре! Благодаря все пак!
Вече можете да препоръчвате лаптоп до към 700!
Пон Ное 30, 2015 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 написа:
Уф, тя дъщерята си била купила още миналата седмица, а аз да изхабя толкова ресурс и форумно пространство Crying or Very sad Добре че разбрах, иначе щях да продавам от утре! Благодаря все пак!
Вече можете да препоръчвате лаптоп до към 700!
Моите 0,5лв. В британският английски има групичка от думи, съответно съществителни и глагол hoover - hoovering. Прахосмукачките в една верига магазини
Относно лаптопа - попитал си все едно "Препоръчайте обувки до към...."
Гледай да е с матов екран.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 30, 2015 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Проверих, не са толкова скъпи торбичките - 29 лв са 4 бр. а са доста големи. Каквато и прахосмукачка да се вземе, ако искате да не дишате праха от нея в къщи, не си купувайте буклучавите заместители Нитек на оригиналните филтри. За Миеле няма опасност, никога не могат да направят такова, филтъра въобще не е хартия, а някаква технология, но праха в къщи намаля многократно :


Пак да отбележа, Миеле са уникални прахосмукачки. Тихи и мощни, вървят като по масло. Много стабилни и масивни, но леки за работа са и маркучите и тялото за прохосмукане, приставките. Само един път в Германия като хванах такава, и разбрах че си заслувава и двойно парите за нея. При близки вече цени с другите производители, няма и много какво да му мисли човек. Може и да се оцени , само като се види как лесно и елегантно се прибира след работа.

Този модел, който ти препоръчах, е от мощната серия- нищо че е най-евтин, който е и по-подходящ за България. Екосериите са за по на запад, където има по-малко боклук. Моят модел е S 5211, 2200 вата е ,но модела е много близък с този на снимката, при Миеле излагации няма. Едни от най-добре дадените пари, които и не са много.
Все пак, виж и БГ - мама. Жените са по-умни от нас Very Happy


Филтрите от къде ги купуваш. Гледам в сайта на миеле няма.
Пон Ное 30, 2015 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Благодарност и към Ристо - това за екрана не го знаех и ще имам предвид.
Наблюдател50, ти положи сериозни усилия - напомни ми да пиша в завещанието един чудесен нож от Тошко, да стигне до теб, като му дойде времето
Very Happy
Да приключим темата, че след няколкото намека, не знам как да тълкувам "за каквото се сетите"
А да, относно лаптопа. Ползвайки приом на Том Сойер ще изразя та доста си да живеят на място, където може човек да занесе в сервиз напълно здрав компютър (за инсталиране на ОС) и да си го вземе от там развален. После да го занесе в друг, от ориз уран за марката сервиз и там да ме му го оправят!
Усмихнете се - живеете в страната на усмивките Shocked
Пон Ное 30, 2015 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Полезна тема. Ще я имам предвид.

А ако накой се чуди каква е връзката на прахосмукачката с туризма - често съм получавал отказ за ходене на планина, защото човекът имал да чисти къщата точно тогава. Изборът на по-хубава и функционална прахосмукачка би могъл да съкрати времето за чистене и да увеличи времето за планина.

Продължавайте с препоръките и за лаптоп (наскоро ме попитаха и за съвет за нов лаптоп Smile ).

______________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Ное 30, 2015 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov