ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически обувки - отново
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Туристически обувки - отново
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
The North face е една от най-фалшифицираните марки в света Wink - тая марка само от щатите, от магазини с доказано реноме ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Апр 25, 2010 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivan_maybe



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 5
Местожителство: Благоевград

Мнение AKU Отговорете с цитат
Моделите AKU са страхотни обувки.Техен пословичен приоритет е лекотата,издръжливоста и модерните технологии,който винаги "гонят".Цемата посочена в сайта на "Айгидик" е недостижима защото тя е само за членовете на дружеството.В магазина цената е с60лв по-висика от обявената в сайта http://ajgidik.com/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=85.Освен това в момента всичко е свършило,като наличност.
Пон Апр 26, 2010 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tssdigital



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1

Мнение Яки обувки Отговорете с цитат
Ресърчвал съм над 10 години всички технологии които ползват обувките, тествал съм всякакви марки, чел съм всякакви форуми и български и международни и съм стигнал до заключение че добрата обувка трябва на има много добра кожа. Колкото е по-дебела и колкото по-малко шевове и платове има толкова е по-издръжлива на износване и по-водоусточива. Не разчитайте на мембрани - те се скапват след 1-2 години интензивно носене. Най-доброто е класическа обувка от кожена подплата отвътре и дебела импрегнирана от производителя набукова кожа (Oiled Nabuk или Waxed Nabuk) отвън. Над 2.4 мм дебелина на кожата е перфектно - най-добрите са с 2.8 мм. За съжаление много трудно се намират обувки без мембрана и с кожена подплата, но все пак ако външната кожа е добра мембраната не е проблем, защото дори като се износи водата няма да прониква ако отвън всичко останало е направено стабилно. Новите технологии направиха обувките по-леки, което е много добре. Аз лично препоръчвам 2 марки, които правят най-добрите обувки в света:

1. Zamberlan
2. Scarpa

Цените са сериозни, но това е най-доброто, което съм открил.

Zamberlan в България внасят http://capricorn.bg/
Scarpa: http://www.rea-skitech.com/index.php?MhObg5KvM1K7QBafUBSHUNOfIpODMZOLMhSPQNG3gtSzMpS7c1anEViTgNSzM5ObgxWngpaDQdOvQVWzgBmHgd

От моделите на Zamberlan, които се внасят в България препоръчвам CIVETTA GT RR.

От моделите на скарпа които се внасят в БГ препоръчвам Nepal

Ако имате по-ограничен бюджет мога да препоръчам марката Alpina, модел Тibet
Сря Юни 23, 2010 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Аз съм за Lytos. Отговорете с цитат
Цитат:
Евтини обувки има в Алпи - марката е Литос (уж италиански, а всъщност май са румънски). Около 90-100лв са. Но и за тях не съм чувал почти никакви отзиви. Също ми е интересно дали ще вършат по-добра работа от обикновените кубинки, които ползвам в момента.


Взех си тези в края на 2005. По планините са носени сравнително малко, но ги разхождах из града от средата на есента до средата на пролетта. Само на едно място, до подметката кожата е започнала да се цепи, но за в града ще изкарат поне още две зими.
За лятна планина определено са добър избор. Не знам обаче дали се вместват в определението "леки". В сравнение със зимни обувки са си леки, но майка ми като ги вдигна и каза: "Ооо, аз това през лятото няма да обуя!"
За тези обувки аз вдигам палец и ги препоръчвам. Те са оптималният, нискобюджетен вариант и са много по - добре от кубинките. Ще трябва да се примириш с теглото, но за тези пари все с нещо ще трябва да направиш компромис и мисля, че теглото е най - приемливо.
Пет Юни 25, 2010 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Re: Яки обувки Отговорете с цитат
tssdigital написа:
Не разчитайте на мембрани - те се скапват след 1-2 години интензивно носене.


Smile


Последната промяна е направена от ggattov на Пон Мар 21, 2011 11:33 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 28, 2010 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Уф, Meindl... Отговорете с цитат
Много са готини (а за тия пари, са направо връо), но все не мога да случа на номер. В момента има едни 7,1/2 - като тези на снимката на Гатев. На дължина отговарят на 41,5 - 42, но са дамски и са по - тесни. Има същият модел но с тъмно сива кожа, май са 40,5 - 41 номер, пак дамски.
Но са с дефект - на всеки чифт (не на всяка обувка), на една от гайките за връзки (от най - долната двойка) е зашит само единия край, другият се вее свободно. Но мисля, че може да се приши и на ръка, така че няма да е проблем.
Бих ти казал да не търсиш повече, а направо заръчвай на Гатев (като е такъв Самарянин днес Wink ).
Пон Юни 28, 2010 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov