ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Миграцията в Европа.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Миграцията в Европа.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Миграцията в Европа. Отговорете с цитат
Миграцията в Европа обяснена с 4 карти.
- http://indy100.independent.co.uk/article/migration-in-europe-explained-in-four-maps--W1Ze1FKbb8b

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юли 21, 2016 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Не го казвам аз, защото не знам как е там, а го повтарят всички до един приятели и познати, които живеят във Франция, Германия, Швеция. Новата емиграция няма нищо общо със старата. Турци, румънци, сърби ,българи, са хора които работата им е в кръвта и те допринесоха за благополучието на Запада. Те, с изключение само на някои групи на мустакатите анадолски арийци, се приобщиха към ценностите на Запада.
Новите емигранти са неграмотни орди от Африка и Арабия, които вече изменят самия характер на тези държави. С помощта на соросоидни адвокати, докопват се бързо до щедри социални помощи и потъват в оформили се вече огромни гетоидни квартали, в които полиция и закон не стъпват. Никаква работа, жените дремят на щедри социални помощи от хиляди евра, а мъжете са отдадени на престъпления и наркотици срещу белите неверници. Какво излиза от тези гета, виждаме, и това е само началото - тепърва ще им се изправят косите.
Прогнозата е мрачна. Австралия и САЩ изградиха ефективна защита от нежелани емигранти. Европа е законово скована и безпомощна, казват че това е умишлено организирано от еврейското лоби в САЩ, за да се задуши конкурентната промишлена база и тези държави да изпаднат в дългове, към международните банки на същото лоби. Всичко това под маската и благовидната форма на демокрация и човешки права.
Съб Юли 23, 2016 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък знам за едни други "българи", които също се приобщиха успешно към някои "ценности" на Запада, т.е. запълниха една друга ниша. Cool
Между другото, има и образовани араби измежду емигрантите.
А съвсем между другото, теориите за световната конспирация никога не са ми изглеждали издържани и то без да обичам арабите и евреите.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юли 25, 2016 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
То и аз не вярвам в конспирации, но ако имам 10000 евро да плащам по границите и още 2000 за джобни едва ли съм икономически емигрант.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Юли 25, 2016 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Необичайни неща обсъждате тук, което е добре според мен.
Потрудих се да видя смисъл в посочените карти, но не можах. При оглеждане на това нещо миграцията отблизо и на живо, видяното казва, че много трудно може да се види някаква близка до случващото се картина само от официални и достъпни източници. Относно картите - в Англия основната миграция била от Индия. Това нищо не означава - за индийците е крайно естесвено и лесно да го правят и Индия е с голямо население. Много по-интересно е едно проследяване на миграцията на албанци, сърби и македонци, например, също българи. Ако за това имаше отностително по-достъпна информация, щяха да се появят множество въпроси и отговори. Миграцията на самите англичани заслужава внимание също. В общото наименование "миграция" са събрани несравними неща - един се мести да краде на дребно, друг е мафиот и пак ще краде, трети търси евтино място, някои си купуват жени или обичат да са благодетели (има такива и къде да са наистина благодетели).

Пиша, защото някой се усъмни в благосъстоянието на сегашните мигранти и дали имат 2000 - 3000 евро, и заради споменаването на световната конспирация. Много от тях имат повече, много повече. Някои не чак толкова повече, а други нищо.
До неотдавна в Сирия, Ирак и Либия и техни съседни страни беше изгодно ако не да се имигрира, то поне да се работи временно. 3000 евро не са нечувана сума. В други - Еритрея и до някъде в Етиопия достъпът до пари е бил крайно ограничен. Обобщено (разбирай - с хиляда изключения).
Световна конспирация - тайно уговорени действия и планове - в смисъл на таен добре подреден документ няма (изглежда). Но неизвестни за почти всички хора (бкл. тези във форума) и мощни политико-икономически стратегии и действия има. Прикрити са, естествено е. Прикритостта е значителна част от начина на съществуване на днешното ни общество. Осъзнато скриване. Надали е световна коспирация, защото не е достатъчно цялостно и добре работещо за да даде достатъчна сигурност и полза някому. Има си други имена - политика, планиране, мафия, управление... Има множество несветовни достатъчно мощни потайности за да ви/ни диктуват как да живеем в нелицеприятно висока степен не неизбежност.
Личен опит. Без да съм отделял време да изучавам - не мисля, че имам достатъчно познания и други ресурси за да си струва загубата на време.
Пон Юли 25, 2016 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, така е и така е било. Като виждаш, че нещо е в твоя полза и имаш лостове, побутваш нещата. Ако не - спъваш ги. Потърпевшите да се оправят общо взето. Няма нужда чак от конспирация, той керванът си върви.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 26, 2016 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov