ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За фенове на бутилираната вода

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За фенове на бутилираната вода
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение За фенове на бутилираната вода Отговорете с цитат
Хората първо открили топлата вода, после....бутилираната! Черпим с пълни шепи от челния опит:

http://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Zashto-horata-si-misliat-che-butiliranata-voda-e-po-dobra-otkolkoto_49020.html

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 09, 2016 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Re: За фенове на бутилираната вода Отговорете с цитат
mislesht написа:
Хората първо открили топлата вода, после....бутилираната! Черпим с пълни шепи от челния опит:

http://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Zashto-horata-si-misliat-che-butiliranata-voda-e-po-dobra-otkolkoto_49020.html


Аз лично си купувам мин. вода, когато закъсам в някое населено място, където няма сигурен достъп до чешма.....странно защо обаче в статията се споменава единствено и само СРЕДНИЯАМЕРИКАНЕЦ...

живеем в Европа, дразнят ни руснаци, а четем статии за среднияамериканец....

Какво те кара да споделяш тази статия с планинарското общество г-н БИГБРЕЙН... упс МИСЛЕЩ
Чет Юни 09, 2016 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: За фенове на бутилираната вода Отговорете с цитат
Insight написа:
...странно защо обаче в статията се споменава единствено и само СРЕДНИЯАМЕРИКАНЕЦ...


Не съвсем:
Цитат:
По данни на TGI Global в Германия бутилирана вода се пие от 87% от населението, а хората предпочитат местни марки: Gerolsteiner и Apollinaris.

Във Франция бутилирана вода пият 89% от населението, а водещи позиции имат местните производители: Cristalline - 37% и Evian - 31%.


Insight написа:
...живеем в Европа, дразнят ни руснаци, а четем статии за среднияамериканец....


Във форума има хора и на други континенти, не всички са в Европа.
Лично на мен статията ми беше интересна, независимо от местоживеенето ми. Също се усещам, че напоследък пия повече бутилирана вода от преди и то точно заради нагласите на обществото. Все пак като отида някъде и ми кажат да не пия от чешмата, не пия. То може и да става за пиене водата, ама знае ли човек...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 09, 2016 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: За фенове на бутилираната вода Отговорете с цитат
Insight написа:
mislesht написа:
Хората първо открили топлата вода, после....бутилираната! Черпим с пълни шепи от челния опит:

http://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Zashto-horata-si-misliat-che-butiliranata-voda-e-po-dobra-otkolkoto_49020.html


Аз лично си купувам мин. вода, когато закъсам в някое населено място, където няма сигурен достъп до чешма.....странно защо обаче в статията се споменава единствено и само СРЕДНИЯАМЕРИКАНЕЦ...

живеем в Европа, дразнят ни руснаци, а четем статии за среднияамериканец....

Какво те кара да споделяш тази статия с планинарското общество г-н БИГБРЕЙН... упс МИСЛЕЩ


Вероятно статията е преводна, както голяма част от статиите. Ние обаче имаме свойството да събираме най-лошото от света. Точно затова споделям, защото обикновено другите са минали по този път, а ние сега го вървим. Аз също пия бутилирана вода само ако нямам достъп до друга. Дори не нося такива бутилки в планината. Огледай се обаче наоколо, дали средния българин не е като средния американец?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юни 10, 2016 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Вода - от реки, локви, чешми и кладенци. Честно към природата е след като си изпиеш водата, да си запалиш шишенцето и да си го издишаш, или ако имам как поне да си го дадеш на вторични суровини. Така виждам тази работа.
Ежедневно наблюдавам разпиляването на безброй шишенца, най-нелюбими са малките. А те са едва ли не модна дреболийка, всеки си носи едно.
Пет Юни 10, 2016 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Водата - Живот и Бизнес Отговорете с цитат
Пазарна икономика е – щом има Търсене – ще се Предлага!
Бутилираната вода се наложи и в БГ и няма да се променят нещата.

В къщи пием планинска вода, почти винаги.
Пътуваме често и си нося по някоя туба в колата.
Имам си „мои“ чешми по маршрута.

Някои познати се опитваха да ме подиграват, че ми се свиди да давам пари за вода.
Не само ме оставиха на мира, но и те вече правят така.
Когато съм на ново място, винаги намирам местен и питам каква е водата.

България е богата на хубави води и трябва да се възползваме от това богатство!
Водата има памет и има значение какво пием!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Чет Юни 16, 2016 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, бутилираната вода е бизнес и то голям. Другото е в ръцете(или главите) на потребителя. Той трябва да е наясно, дали е вредно да пие ежедневно минерална вода, дали е вредно да пие бутилирана вода(заради бутилките) и т.н. Информацията е достъпна, но рекламите са по-лесно смилаеми, хеле пък за стадото.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 16, 2016 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov