ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планинските цветя
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Планинските цветя
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение А снимка? Отговорете с цитат
Илчо, май си забравил да покажеш снимка. Къде се купува тая вишня? Аз преди много години посадих една махалебка, но така и не разбрах за какво я продават. Горчива като смъртта! Присадих ѝ вишнап и стана ядлива. А имам и диви череши, които са великолепни.
Нед Апр 16, 2017 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Цветя в гънка на Балкана, в Розовата долина.
Това много го обичат пчелите :


Скоро ще дойце цъфтежът на ... японците Very Happy , ще цъфнат навсякъде да гледат и снимат розите. Много тихи и възпитани ора. Някои от тях си купиха къщи и живеят тук.




Съб Апр 22, 2017 6:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 424

Мнение Лале от Патлейна Отговорете с цитат
Съжалявам, но не ми се получава със снимките!

https://goo.gl/photos/mGUDW8iLrCA5ieAQA
Пон Апр 24, 2017 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Нямаш проблем! Отговорете с цитат
Чудесно! Ето го твоето лале, но качено от моя склад:



Впрочем имаш проблем и той е в това недоразумение, наречено "Гугъл снимки". Cool
Пон Апр 24, 2017 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Лале от Патлейна Отговорете с цитат
Чудя се дали лалетата на Голо бърдо са цъфнали... и как им се е отразил снегът...
Замислям се за вечерно посещение в делничен ден, ако има желаещи след работа...
Сотиров, ти планираш ли тази година ходене там? А до божурите в Конявска планина?
Antoon написа:
Съжалявам, но не ми се получава със снимките!

https://goo.gl/photos/mGUDW8iLrCA5ieAQA
Какво точно не се получи? Копира се адресът на изображението (обикновено след натискане на десен бутон на мишката се появява меню, от което се избира командата "Копиране адреса на изображението") и само се заменят последните символи "=w817-h1089-no" със символите "%3Ds800-tmp.jpg", където 800 е желаната резолюция по твой избор (препоръчва се 800, за да не стават прекалено големи изображенията и да се налага превъртане с мишката, за да се разглежда разпънатата тема). След което така коригираният адрес на изображението се огражда от двете страни с [img][/img], тоест [img]коригираният адрес на изображението[/img]:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 25, 2017 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение аз съм индианец Отговорете с цитат
https://photos.google.com/share/AF1QipOaf3ajqj82iu70zTA7XSTuMBPqzEsJVGodEOtAzhLOQ9LUMoEXq4wMWAkDeIOHFw?key=LXBLLTE0R1JzbzBqelVSdjlYUHBRandocWJpNU9R

[img]https://photos.google.com/share/AF1QipOaf3ajqj82iu70zTA7XSTuMBPqzEsJVGodEOtAzhLOQ9LUMoEXq4wMWAkDeIOHFw/photo/AF1QipNd7WH5htI28x5WYKQuFnwYdH7FkYA8yqbv5z5e?key=LXBLLTE0R1JzbzBqelVSdjlYUHBRandocWJpNU9R[/img]
Вто Апр 25, 2017 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 424

Мнение Цветя от Чепън 2016г Отговорете с цитат
Стефане, благодаря!!! Проблемът ми беше в намирането на адреса, при мен не се получава директно с десен бутон, но го открих накрая.





Вто Апр 25, 2017 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Цветни прелести Отговорете с цитат
Антоне, чудесни попадения! Особено ми харесаха сините перуники, които са сравнително редки, и горицветът. Желая ти нови попадения тази година!

Стефане, предложението ти е все едно на алкохолик да говориш за шише ракия. Very Happy Особено Конявската планина, за която само съм чел и съм гледал снимки. Благодарен съм ти за напътствията миналата година, когато с големите внуци видяхме лалетата на Голо Бърдо. Е, не беше най-голямото находище, което ти познаваш, но все пак ги открихме. За награда ни пердаши дивашка градушка, от която направо ме заболя черепът. Същото се случи преди години, когато пак ни засипа ледена стихия, хем без да открием лалетата. Вчера най-големият внук ме попита кога се очаква градушка на Голо Бърдо, та отново да търсим лалета. Cool За съжаление през вечер учим с него математика, че наближават изпити. Затова не мога да пътувам, но при първа възможност ще ти се обадя. Разходка след работа е много сполучливо начинание. Дано поне за божурите смогна...

P. S. Стефане, най-внимателно изчетох алгоритмите, които ти и Наблюдателят описвате в "Проблеми и препоръки". Е, не моем, бе хора! Мъчих ги тия предълги кодове в Гугъла, изобщо не намерих сериите, които трябваше да заменя, а и да ги намерех, какво, трябва да си нося "шифъра" заедно с кредитната карта ли? Как се помни такова чудо?! Ясно ми е, че я разбирате тази материя, но се чудя на майсторите от Гугъла - не допуснаха ли, че и профани като мен ще прибягнат до техните услуги? Не искам да ви занимавам с перипетии: пробвах в "Снимката", в разни други фотографски складове - същата история! Софистикации до отказ! Накрая се върнах в старата ми фото-кошница и ето, сега гледате снимките ми, за чудо и приказ... Very Happy
Вто Апр 25, 2017 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bgrali



Регистриран на: 31 Май 2015
Мнения: 53
Местожителство: София

Мнение Re: Лале от Патлейна Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Чудя се дали лалетата на Голо бърдо са цъфнали... и как им се е отразил снегът...
Замислям се за вечерно посещение в делничен ден, ако има желаещи след работа...
Сотиров, ти планираш ли тази година ходене там? А до божурите в Конявска планина?

Аз бях в събота на Голо бърдо, на Острица. За мое съжаление не видях нищо лалета, нито перуники. Имаше много горицвет, полета с прецъфтели съсънки, лечебна иглика.
В гората по северния склон на Острица имаше и други нацъфтели красоти. Много ме изненада безстъблената иглика - за пръв път я виждам в диво състояние.
Сря Апр 26, 2017 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Лале от Патлейна Отговорете с цитат
bgrali написа:
...
Аз бях в събота на Голо бърдо, на Острица. За мое съжаление не видях нищо лалета, нито перуники. Имаше много горицвет, полета с прецъфтели съсънки, лечебна иглика.
В гората по северния склон на Острица имаше и други нацъфтели красоти. Много ме изненада безстъблената иглика - за пръв път я виждам в диво състояние.
На връх Острица съм виждал само 1 цъфнало лале. Чувал съм, че преди там е имало много от тях, но вече били изчезнали.

Сега бих потърсил лалета на около 1 км югозападно от връх Примочляк. Wink

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Апр 29, 2017 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На около 1 км югозападно от връх Примочляк има цъфнали урумови лалета. Very Happy
Като размер са по-малки от миналогодишните, но затова пък са по-многобройни...Smile











_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Съб Май 06, 2017 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Минзухарите са нацъфтели в момента.
Иначе сега горе са реки от сняг и кал.
Направо си е за гумени ботуши...




Пон Май 15, 2017 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Безкрай са тези минзухари и колкото и до е странно се срещат само на Балканите
Пет Май 19, 2017 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Все са божури... Отговорете с цитат
Май и тази година се разминах с дивите божури в Чепън и Конявска планина. Внуците заети с учене, та и аз покрай тях. Затова като малко утешение ми цъфнаха дървовидните божури:



А това животинче върху скромното глухарче е достойно за хайку и дзенска медитация:


Нед Май 21, 2017 1:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Цветята на Вихрен Отговорете с цитат
























_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Авг 09, 2017 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 22 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov