ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лиофилизирани храни, пакети. Самоподгряващи се храни. Отзиви

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Лиофилизирани храни, пакети. Самоподгряващи се храни. Отзиви
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Лиофилизирани храни, пакети. Самоподгряващи се храни. Отзиви Отговорете с цитат
Едно изследване на подобен вид храни - http://www.itstactical.com/fitcom/nutrition/outdoor-meal-shootout-we-rated-and-compared-11-meals-so-you-dont-have-to/?utm_source=F&utm_medium=SM&utm_campaign=C

Прочетох добри отзиви за тази на Британската армия - http://evaq8.co.uk/Ration-Packs.html

Гледам се продават в повечето магазини за спортове на открито.

Някой с реални отзиви?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 06, 2016 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми е интересно. Преди три години мислех да ги пробвам, но при 12 лв за едно хранене ми се видя скъпичко. Десертите бяха по 6 лв., ама 6 лв за пудинг, пак е скъпичко. Тази година може и да пробвам, но само с експериментална цел.
При всички положения е по-добре такава храна от колкото спагети и картофено пюре, като неприкосновен запас в раницата.

П.С. Разбира се, че в Англия ще е по евтино от колкото тук. Наблюденията ми са и за друг специфичен продукт. И това без разните му промоции.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 06, 2016 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Един път от интерес, бяха ми дали някакви компресирани пакети на НАТО. Говеждо, пиле, сосове и др. Понеже съм лаком, докато се усетя излапах едно..... Страшна гадост, после 3 дни хълцах на гума, изхвърлих ги. Това не са хора а бройлери, как може да се яде такова нещо постоянно..... По -гадно не ми е било затова го помня.
Сря Яну 06, 2016 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Един път от интерес, бяха ми дали някакви компресирани пакети на НАТО. Говеждо, пиле, сосове и др. Понеже съм лаком, докато се усетя излапах едно..... Страшна гадост, после 3 дни хълцах на гума, изхвърлих ги. Това не са хора а бройлери, как може да се яде такова нещо постоянно..... По -гадно не ми е било затова го помня.


Хахаха...
Гума, ама и тя има срок на годност. Ти провери ли срока на твоята?
Аз съм ял Натовска храна на KFOR, но консерви. Консерва, като консерва, само дето беше по-евтина от стандартните в магазина. Абе май на SFOR, защото действието става в Хърватия. Царевицата и грахът бяха доста вкусни.
В предния пост щях да пиша, че съм чувал за хора, които си купуват "космическа" храна от БАН, но също била скъпа. Нещо от рода на 600 лв. за 10 дена. Shocked Разбира се, като чух това не съм се и интересувал.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 06, 2016 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
nabludatel50 написа:
Един път от интерес, бяха ми дали някакви компресирани пакети на НАТО. Говеждо, пиле, сосове и др. Понеже съм лаком, докато се усетя излапах едно..... Страшна гадост, после 3 дни хълцах на гума, изхвърлих ги. Това не са хора а бройлери, как може да се яде такова нещо постоянно..... По -гадно не ми е било затова го помня.


Хахаха...
Гума, ама и тя има срок на годност. Ти провери ли срока на твоята?
Аз съм ял Натовска храна на KFOR, но консерви. Консерва, като консерва, само дето беше по-евтина от стандартните в магазина. Абе май на SFOR, защото действието става в Хърватия. Царевицата и грахът бяха доста вкусни.
В предния пост щях да пиша, че съм чувал за хора, които си купуват "космическа" храна от БАН, но също била скъпа. Нещо от рода на 600 лв. за 10 дена. Shocked Разбира се, като чух това не съм се и интересувал.


Абе уж я проверих , имаше и упътване, беше в някакви странни дебели пластмасови пакети, вътре като сух брикет , потопява се във вода . Хора, бях я забравил тази гадост, защо ме подсетихне за нея....
Сря Яну 06, 2016 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Аз ометох няколко пакета на адвенчър фууд , закуските им са супер, разните спагети стават а другите манджи са въпрос на вкус аз ги ям, тааа поне 1-2 пакета за проба и ако са "ядливи" взимаш, ако не поне не си се набутал.
Чет Яну 07, 2016 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Купих три пакета да ги пробвам.................вкусни са,но пък скъпи.Както каза дидогена за неприкосновен запас са идеални леки и все пак бързо се приготвят. На мен са ми доста солени на вкус и после пия много вода. Кафето /от 6 кинта/ също го провах идеално е, ама пък също е скъпо, но бива да имаш поне едно. Поредната гъзария..... който може да си го позволи да си вземе.
Чет Яну 07, 2016 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Храната те прави сит най-вече с обем , външен вид и фибри....Малко по обем даже и висококалорично, не доставя чувство на ситост. Това със солта, която била много в тия храни, е зле. Също като сухите супи - имах навика вечер да си правя, а сутрин устата изсъхнала и ти горчи, пиеш много вода - ще започне излишно потене. По-малко сол в планината - повече комфорт.
Тия пък кафета по 6 лева какви ще са ? Нескафето си върши работа - и студено фрапе в жегата, и топло си правиш, обема и тегло са минимални.
Чет Яну 07, 2016 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз предпочитам да имам енергия, която да ползвам за натоварвания. Малко са широки границите на чувството за ситост. Но гледам да го избягвам при натоварванята.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Яну 07, 2016 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Аз предпочитам да имам енергия, която да ползвам за натоварвания. Малко са широки границите на чувството за ситост. Но гледам да го избягвам при натоварванята.


Парадокса е че спорта с продължителни равномерни натоварвания подтиска апетита, едно поне три часа преди това не трябва да се е яло. Напролет като започнат малки кросчета го отчитам - никакъв апетит и след тях. Ефекта е двоен. Реално целият ти ден се подчинява на този половин час бяганце....
Чет Яну 07, 2016 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
По мои наблюдения половин до един час е достатъчно. Разбира се да се хапне нещо малко, като филия хляб намазана с нещо или някакъв плод. Не знам натоварването подтиска глада, ама като знам как ям след пистата... А и след целодневни преходи.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Яну 07, 2016 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Напомням темата - Лиофилизирани храни, пакети. Самоподгряващи се храни. Отзиви

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 07, 2016 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov