ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хранителни режими, диети.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Хранителни режими, диети.
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:


"Пушки, вируси и стомана" на Д.Даймънд, обстойно изследва маркираните от наблюдателя теми, както и др.въпроси от настоящата дискусия.
Препоръчвам.


Това май ще ми е най-полезно от цялата тема. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Яну 12, 2016 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
И у дома се мъдри това четиво повече от година, а все нямам време да я започна, просто не е много тънка.
Вто Яну 12, 2016 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Храната- начин на употреба. Отговорете с цитат
Смятам протичащата дотук дискусия за сектантска- всеки от изразяващите мнение разглежда това, което слагаме в устата си единствено като гориво за метаболитния двигател на тялото.
А човекът, за разлика от другите хранещи се същества на Планетата, има и душа и приемайки храна, храни и нея. Дори смятам, че предимно нея. И не следва да я измъчваме с каквито и да било ограничения или прекалявания. Тук някъде намирам истината за храната, в частност и за храната в планината.
С всичките си сетива е необходимо да възприема храната човекът. Още от входната врата ароматът да му погали обонянието, да се засмее окото когато през прозорчето на фурната зърне препечената кожичка на пилето, било то и най- обикновен бройлер, да се чукне с ближния с чашка тъмна бира за радост на небцето и душата.
И кога ще протече по- ведро денят ти, излизайки от затрупания с метър сняг заслон, обувайки пантите за 5- 6 часов преход? Когато си изсипал шепа чия в устата си или като с филийка две си изсърбал две купи гореща пача, застроена богато с жълтъци и прясно мляко, с плуващи магданозчета между златистите кръгчета мазнина.Във втория случай, убеден съм, ще лети туристът като моторна шейна с широка верига нагоре по склона и като вятърът надолу.
Ами представете си подобен преход със снегоходките. Пуф- паф, пуф- паф по баира! После спираш, и вместо да изсипеш в уста от найлоновото пликче две лъжици киноа, наклаждаш огънче, набождаш парче сланинка на едно шишче, нагряваш го, пъхаш го заедно с червен пипер, чубричка или сминдух между две препечени филийки, прокарваш го с едри глътки домашно червено вино, от стръка праз лук може даже направо всички да отхапват. Е, как да не ти пее душата!? Та това мултиплицира всичката плюсова емоция до момента! И колкото повече дребни екстри си измислиш, толкова по- висока е степента.
Естествено, най- голямата екстра (дарба свише е да я притежаваш) е, в смях и веселие да съумяваш да споделяш всичко това с верни другари.
А шарената прясна вратна пържола на мраморна плоча?! Е**м ти нахута, хумуса и лимеца заедно и поотделно! Да ме прощава модерацията.

Пред Райските врати опашката е една. Никой няма предимство, независимо, че е изял един тон годжи бери и изпил цистерна зехтин. Даже може и да го махнат от опашката задето е измъчвал душата си. Въпреки че Отгоре са толерантни към проявите на лош вкус и погрешно мнение.
Вто Яну 12, 2016 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Tzezko,братко, твоите праведни слова ме хвърлят в изумителен душевен екстаз. Иска ми се да ти стисна ръката и заедно да похапнем и пийнем от написаното от теб някой път Smile
Вто Яну 12, 2016 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Re: Храната- начин на употреба. Отговорете с цитат
tzezko написа:
.....

Alcohol Croc
Вто Яну 12, 2016 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Tzezko,братко, твоите праведни слова ме хвърлят в изумителен душевен екстаз. Иска ми се да ти стисна ръката и заедно да похапнем и пийнем от написаното от теб някой път Smile


Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 12, 2016 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЙ НЕ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ ХЛЯБА!!! И Зоната не е!

П. П. В началото на седмицата като пазарувам в Кауфланд и си набелязвам от витрината с месата какво бих могъл да взема за скарата в края на седмицата. Сега на промоция е цяло парче свински врат без кост!


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Яну 12, 2016 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
tzezko Вкус, цвят и феерия на храната.
stefan_iliev38 : НИКОЙ НЕ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ ХЛЯБА!!! И Зоната не е! Все пак, да уважаваме и Зоната, темата е за диети и режими. В мен винаги се борят, режима на спартанците и режима на ПРАЖОЛИТЕ С ЧЕРВЕНО ВИНО!
Вто Яну 12, 2016 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Както писах още в началото, и аз виждам много сектантство в зоната. Само, че има и различия. Зоната е измислена главно и най-вече заради физическото оцеляване на автора й. Поради сериозен генетичен порок, без нея той отдавна трябва да е мъртъв. Общо взето зоновата пропорзия и рибеното масло го държат жив. За никой от другите тя не е толкова необходима че пък и задължителна, и без нея може би ще преживеят, кой повече, кой по-малко. За мен е интересна, защото ми предоставя възможности, които иначе биха били непосилни за начина на живот който водя. Стефко, бих допълнил казаното от теб, според една статистика в Италия, никой не е по-голям, душманин, причиняващ редица видове рак, от хляба, пък бил той бял чер или типов...За съжаление това е истината. Инак много обичам леб Неапол или топла франзела от Лидела. Само, че преди години ми се наложи да ида на дофтор, и се установи, че ако продължавам по същия начин, да ям сладко и боклуци, няма да ми остане много време за наслаждения от леба и пържолата. Та за някои зоната е изгъзица и поредната диета, а за други е единственото лекарство, което би могло да ги задържи малко по-дълго живи.
А 140 грама червено вино, според Сиърс е изключително добър въглехидрат за обед или вечеря, така че не бива да се сипят и крайни негативи за учението му.
Вто Яну 12, 2016 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Tzezko,братко, твоите праведни слова ме хвърлят в изумителен душевен екстаз. Иска ми се да ти стисна ръката и заедно да похапнем и пийнем от написаното от теб някой път Smile

И аз, и аз!!!
Впрочем, дали модераторите не биха помогнали да си сменя никнейма на Кюфтелина?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Яну 12, 2016 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Така. Значи дотук разбрах, че в Зоната има много сектанство, че е измислена като лекарство за болни хора и че може би ще удължи живота на здравите хора (с година? Или 2 години?), ако се лишават от нормален за тях начин на хранене с нормални храни, които тялото им иска и които са им приятни - приятни и за тялото, и за душата.

Може би ще трябва да прочета по-подробно за тази Зона, макар че подозирам, че след това ще се отвратя от нея, както се отвратих и от учението на Дюкан например. Или и за диетата на Дюкан ще се намери някой тук, който да я защити? Shocked

За хляба. Цитирах една стара българска поговорка - Никой не е по-голям от хляба - която може би почти всички българи знаят, поне аз не съм срещал човек, който да не я знае.

vladofff написа:
... Стефко, бих допълнил казаното от теб, според една статистика в Италия, никой не е по-голям, душманин, причиняващ редица видове рак, от хляба, пък бил той бял чер или типов...За съжаление това е истината...

Каква е тази статистика? Може ли да я видим и ние? Редица видове рак? Колко са видовете рак? И как се установява причината за рака?

Само да не стане като в следното "научно изследване": Very Happy




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Вто Яну 12, 2016 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Кюфтелина написа:
DHG написа:
Tzezko,братко, твоите праведни слова ме хвърлят в изумителен душевен екстаз. Иска ми се да ти стисна ръката и заедно да похапнем и пийнем от написаното от теб някой път Smile

И аз, и аз!!!
Впрочем, дали модераторите не биха помогнали да си сменя никнейма на Кюфтелина?


Штъ изям напрао кат се видим Very Happy
Това е най-добре звучащия ник.

Епа щом можге да се сменяват никове, аз искам да съм Пържолан.
Вто Яну 12, 2016 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
.. ако се лишават от нормален за тях начин на хранене с нормални храни, които тялото им иска и които са им приятни - приятни и за тялото, и за душата.

Може би ще трябва да прочета по-подробно за тази Зона, макар че подозирам, че след това ще се отвратя от нея, както се отвратих и от учението на Дюкан например. Или и за диетата на Дюкан ще се намери някой тук, който да я защити? Shocked


Може би наистина първо трябва да се прочете. Никъде в в Зоната не става въпрос за лишения. Няма забранени храни и напитки. Трябва само да се спазва определена пропорция между въглехидрати, протеини и мазнини в храната и да не се преяжда. Количеството на храната е предостатъчно и една от целите е никога да не се изпитва глад. Когато започнах да се храня по този начин се наложи да УВЕЛИЧА количеството на храната която приемам. А относно това с колко ще удължи живота, само Ония може да реши. Значително подобреното качество на живота обаче си струва усилията.
Вто Яну 12, 2016 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Кюфтелина написа:
DHG написа:
Tzezko,братко, твоите праведни слова ме хвърлят в изумителен душевен екстаз. Иска ми се да ти стисна ръката и заедно да похапнем и пийнем от написаното от теб някой път Smile

И аз, и аз!!!
Впрочем, дали модераторите не биха помогнали да си сменя никнейма на Кюфтелина?


Штъ изям напрао кат се видим Very Happy
Това е най-добре звучащия ник.

Епа щом можге да се сменяват никове, аз искам да съм Пържолан.

За мен ще ти трябва херметическа тенджераSad
Ааааааааааааааа... Видях!!! Сменили сте го. Ура! Много благодаряяяя. Лав ю олл!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Яну 13, 2016 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Планинарките сте тегави, знам аз. Tooth
Сря Яну 13, 2016 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov