ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пак обувки...
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Пак обувки...
Автор Съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Пак обувки... Отговорете с цитат
Имам нужда от обувки но не съм много на ясно по какви критерии да избирам, понеже те първа започвам да скиторя по планините на BG Smile . Бих бил много благодарен ако ми помогнете. Значи обувката която ми трябва е предимно за лятото (може би и къска есен и ранна пролет)т.е. ,по това което прочетох в постовете тук относно обувки е, че ми трябват леки високи и дишащи(може и да греша). Към тези критерии мисля че и водоъстойчиви е добре. Спрях се на тези :
http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8/%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-BOZEMAN-200-834/Detailed-product-flyer.html
само хубави работи чувам за HI-TEC (спалния ми чувал е на тази марка и съм доволен),но...както казах съм още бос в тази област и много бих искал да ми помогнете да се обуя Smile така да се каже.Ако ми препоръчате нещо имайте в предвид че мога да си позволя обувка до 150 лв.надявам се че има подходящи за тази сума.

Предварително благодаря.

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пет Юли 10, 2009 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
"200 гр. Thinsulate™ изолация"

Това мисля е термоизолация, която обикновено се слага на зимни обувки и дрехи. Тези обувки определено не са зимни. Някъде нещо е сбъркано според мен - или самите обувки или описанието.
Пет Юли 10, 2009 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Лично на мен тия обувки не ми допадат. Ако трябва да се пазарува от тоя магазин, аз бих предложила тези. Предимство е, че те са от цели парчета кожа или каквото е там.

_________________
Пет Юли 10, 2009 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Лично на мен тия обувки не ми допадат. Ако трябва да се пазарува от тоя магазин, аз бих предложила тези. Предимство е, че те са от цели парчета кожа или каквото е там.

Да. От този магазин ще се купува каквото ще се купува Smile . Ето и адреса ако някой иска да поразгледа :
http://www.yakobg.com/

P.S. Моля да побързате със съветите.Обувките ми трябват за 23.07 Smile
P.P.S. Забравих да спомена че трябва да са възможно по-леки и доста здрави, защото ще се ходи с тях дълго време (10-12 дневен преход в Родопите)

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пет Юли 10, 2009 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Аз погледнах обувките там и ти предложих едни. Видя ли ги или не ги хареса?

П.п. Макар че една обувка от пръв поглед, първо четене на характеристики и първо обуване не може да се разбере дали ще е достатъчно здрава и издръжлива. И аз си мислех, че любимите ми обувки raichle ще издържат дълго, ама се сцепиха след първата година.

_________________
Пет Юли 10, 2009 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
аз имам обувки с Thinsulate 200 и е гадно
по мое мнение е много по-добре да бяха без ама.... не съм гледала като съм купувала Laughing

защо не погледнеш на LYTOS обувките

примерно тези

http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8/%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-SHERPA-744/Detailed-product-flyer.html

цената им е по-ниска и не ми изглеждат зле

литос се продават и в магазин Алпи

http://www.alpibg.com/index.php?cPath=46
Пет Юли 10, 2009 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
,
П.п. Макар че една обувка от пръв поглед, първо четене на характеристики и първо обуване не може да се разбере дали ще е достатъчно здрава и издръжлива. И аз си мислех, че любимите ми обувки raichle ще издържат дълго, ама се сцепиха след първата година.


Кат, какъв модел ти бяха обувките?
Пет Юли 10, 2009 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Raichle-а или тези дето ги предложих на bushy_7?

_________________
Пет Юли 10, 2009 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Аз погледнах обувките там и ти предложих едни. Видя ли ги или не ги хареса?

П.п. Макар че една обувка от пръв поглед, първо четене на характеристики и първо обуване не може да се разбере дали ще е достатъчно здрава и издръжлива. И аз си мислех, че любимите ми обувки raichle ще издържат дълго, ама се сцепиха след първата година.

да видях ги и ми харесаха Smile , но ми се видяха бая масивни(може и да греша).не видях инфо за грамажа. а да...имам още един въпрос, дават ли някакви гаранции за туристически обувки въобще?

P.S. случайно да си от Русе? май се познаваме Smile

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пет Юли 10, 2009 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Raichle-а или тези дето ги предложих на bushy_7?


Raichle-а
Съб Юли 11, 2009 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
bushy_7 написа:
а да...имам още един въпрос, дават ли някакви гаранции за туристически обувки въобще?


Бестард дават 2 години гаранция, това си е сериозно и нормално за планински обувки

пробвах едни Соломон, на етикета им пише че имат 2 години гаранция, но в магазина казаха че е 1 месец - супер несериозно и смешно като за вносител

зругите марки не зная колко гаранция дават
Съб Юли 11, 2009 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Raichle-а прилича на този, но не съм сигурна за името - така и не запомних кой модел е.

bushy_7, не мисля, че се познаваме. Никога не съм ходила в Русе. Ти защо реши, че се знаем? Rolling Eyes

Отделно - за гаранцията - ако от много ходене съдереш обувките на първата година, а имат 2 години гаранция, не мисля, че ще ги сменят. Смяната е само за някой дефект по обувките, който ти не си предизвикал. Но и това понякога не помага, ако се вземат за пример зимните обувки на Дидо.

_________________
Пон Юли 13, 2009 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Jirko



Регистриран на: 01 Дек 2008
Мнения: 74
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гаранция-франция...навсякъде се правят на луди като стане въпрос за това.Наскоро и аз купувах обувки,сега смятам и за приятелката ми да зимам някакви...
Като ги избираш гледай:да имат по-твърда подметка,вибрама е за предпочитане въпреки,че някои марки си правят подметките вече сами и са им добри.Гледай обувката да ти пази глезена.Аз моите ги избрах като пробвах всичко в магазина и които ми бяха най-удобни тях взех.За здравината гледай да имат борд над подметката,обикновенно там се прецакват.
Не робувай на магазини и марки много много, обиколи малко ако имаш време.Аз исках Bestard,но после като пообиколих се спрях на други.
Пон Юли 13, 2009 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
bushy_7, не мисля, че се познаваме. Никога не съм ходила в Русе. Ти защо реши, че се знаем? Rolling Eyes


Така реших заради изречението "И аз си мислех, че любимите ми обувки raichle ще издържат дълго, ама се сцепиха след първата година." . Запознах се с едно момиче във влака за Русе което се връщаше от преход в родопите и си поговорихме за обувки (точно за raichle и ми каза същото... , че не струват). Та за това така реших Smile sorry за объркването Smile

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пон Юли 13, 2009 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте

ако може на мен някой да ми даде информация от опит по въпроса Very Happy

понеже много мразя да обикалям из магазини, ме интересува кои от магазините в София(а не съм в София) работят и в събота и имат избор от номера и модели...смисъл не да си харесеш един и да нямат номера ми (41-42:lol: )....
и ако има хора от Враца или Берковица да споделят дали при тях има хубави магазини за обувки и ако има малко имфо ако може (се пак имат туристически домове и т.н., но се съмнявам много Sad )

иначе търся като bushy_7 до около 150 лв
Пон Юли 13, 2009 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov