ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пак обувки...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Пак обувки...
Автор Съобщение
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера отделих време да разгледам "на живо" в един магазин на бул. Христо Ботев 29, който си мислех, че е на сайта Яко, оказа се, че само си партнират с онлайн магазина и предлагат както българските обувки, така и Hi-Tec пак за цена около 90лв. Тези дето пробвах на Hi-Tec запарваха преди още да завържа връзките, а от българските единият модел е по-нисък и доста неудобен, а другият е по-висок и малко по-комфортенSmile Лошо впшечатление ми направи гумата по подметката, но от финансови съображения може и тях да избера Rolling Eyes

В магазина имат и обувки La Sportiva, които ми се видяха супер като изработка, а сега като гледам сайта:

http://sportiva.com/products/cat/T

ми се струва, че цена за тях около 200 лв. е съвсем разумна Wink Тепърва обаче ще проверя и останалите на пазара и доколкото разбрах в един магазин в Хаджи Димитър в момента има намаление на стоките и съответно по-евтини неща. Както и обувки Dolomite, чийто магазин е в жк Овча Купел 2.

Бях и в магазин Албени на Солунска и Княз Борис 1ви, но там предлагат Olang, които са кофти изпълнение и доколкото разбрах се правят също в България, макар и да ги водят италиански Confused

Като се сдобия с вседеходки ще се похваля тук Very Happy

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Чет Юли 23, 2009 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Може да споделиш и къде е магазина в Х. Димитър. Няколко пъти ми го обясняват и все не вдявам къде е Laughing Стига да е същия, някъде зад бензиностанцията до моста Чавдар бил.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 23, 2009 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Тоя магазин зад бензиностанцията е РедРок - http://www.redrockbg.com/contacts.php

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Може да споделиш и къде е магазина в Х. Димитър. Няколко пъти ми го обясняват и все не вдявам къде е Laughing Стига да е същия, някъде зад бензиностанцията до моста Чавдар бил.


този в Х.Димитър се намира на ул.Макгахан..в края на улицата в посока моста Чавдар,последния блок от лявата страна но магазина е от другата страна на блока,не към улицата.
Чет Юли 23, 2009 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Дам, за същия става дума явно Smile Ще огледам тия дни района, мерси Smile

п.с. е не знаех че Ред Рок ми е под Д-то Laughing Само съм им зяпала сайта.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 23, 2009 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Следващата ми дестинация е именно магазина на РедРок.

Днес бях в този на Макау Спорт: http://www.makalusport.com/contacts.html

Те са официален вносител на Бестард и в момента имат намаление 20-30%, но предимно са зимни модели, а трисезонни, каквито търся аз няма за сега. Предлагат и още две марки - Gronell и HagWag...от тях пробвах трисезонни като тези на ХагВаг ми лепнаха значително по-добре на крака, но за цена от 290 лв. срещу 190лв. за Гронел....материалите и характеристиките бяха почти идентични, но момчетата казаха, че е необходимо да приготвя около 300 лв. за качествен трисезонен Бестард.

Дидо, няма ли техническа възможност да се обединят всички теми за обувки - по-лесно би било за нови членове на форумаSmile

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Чет Юли 23, 2009 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Чичка написа:
Следващата ми дестинация е именно магазина на РедРок.

Днес бях в този на Макау Спорт: http://www.makalusport.com/contacts.html

Те са официален вносител на Бестард и в момента имат намаление 20-30%, но предимно са зимни модели, а трисезонни, каквито търся аз няма за сега. Предлагат и още две марки - Gronell и HagWag...от тях пробвах трисезонни като тези на ХагВаг ми лепнаха значително по-добре на крака, но за цена от 290 лв. срещу 190лв. за Гронел....материалите и характеристиките бяха почти идентични, но момчетата казаха, че е необходимо да приготвя около 300 лв. за качествен трисезонен Бестард.

Дидо, няма ли техническа възможност да се обединят всички теми за обувки - по-лесно би било за нови членове на форумаSmile


За около 300 лв. може да вземеш и MAINDL и SALEWA и ZAMBERLAND...поне за тези марки ти давам моето много положително мнение и препоръка
Чет Юли 23, 2009 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Няма възможност за обединяване на теми, само за цепене има. Пък и не е нужно след като само тази тема е 3 страници. Ще стане затруднено и досадно изчитането. Губи се логическата връзка.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юли 24, 2009 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
avitohol



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение зимни обувки Отговорете с цитат
Здравейте,

Искам да ви помоля за съвет какви обувки да си взема за зимата. Става въпрос за преходи в планина, газене в сняг. Да не се мокрят (газене в рекички, мочурища) с една дума за екстремни ситуации. Изчетох доста от постовете във форума касаещ зимните обувки и честно казано малко се обърках. Толкова марки, обувки ит.н. Аз лично съм се спрял на следното:
магазин стената http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/mountain-guide
магазин Макалу спорт http://www.makalusport.com/index.php?code=1&pid=225
магазин NAMASTE http://www.namaste-bg.com/productdetails.aspx?id=376
един модел Top Alpin Pro (не знам дали се предлага в България)

Предварително благодаря
Пет Юли 31, 2009 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Първите две са добри. Бестард имат модели с вътрешен чорап, много добри - обади се в Макалу и питай.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 31, 2009 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Най-сетне и аз се оборудвах:) Отговорете с цитат
Привет,

след дълго обикаляне се спрях на една малко известна в България марка туристически обувки като предпочетох да дам повечко пари, но да съм сигурен точно в обувката Trampoline

Става въпрос за Dolomite Campiglio GTX - имат си и вибрамче и гортекс, малко множко ми се видя разстоянето между върха на показалеца и бомбето на обувката, но реално крака седи стабилен Предполагам, че с една идея по-дебели чорапи ще лепнатSmile Тука правя сега една добавка(1.6.2010г.) - обувката си се носи с нормален термочорап и след като ми слегнаха по крака са направо чудесни - хич и не съжалявам за по-скъпата инвестицияSmile



P.S. Май мойте са друг цвят Rolling Eyes А ако искате да видите и другите им модели www.dolomite.it

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Пет Юли 31, 2009 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov