ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-8 Рила - Родопи - 2016 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Е-8 Рила - Родопи - 2016 г.
Автор Съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето и моя вариант за е8(недовършен). С малко повече подготовка за пътеките - нямаше да е това, но...
Заврачица може да се пропусне и да се отиде директно към Белмекен или Хр. Смирненски, но при такъв дъжд/снях и преспи - толкова.
0 София - Боровец - х. Мусала - 2,5ч
1 х. Мусала - заслон Еверест(ледено езеро) - вр. Мусала - х. Заврачица
2 Х. Заврачица -ВСК Белмекен - Х. Хр. Смирненски - Юндола - с. Света Петка- вр. Юмеров връх - вр. Острец - гр. Велинград
3 гр. Велинград - вр. Сертьова чука - вр. Чадъра - вр. Малка сюткя - м. Казармите - яз. Беглик - яз. Тошков чарк
4. Тошков чарк - яз. Широка поляна - х.Орфей - х.Тешел - х. Триградски скали
5. х. Триградски скали - с. Мугла - х. Перелик - Пампорово - х. Студедец(в ремонт)- Рожен - х-л Момчил юнак
6. х-л Момчил юнак - яз. Хайдушки поляни - х. Преспа - х.Свобода - заслон с чешма - с. Белица - Кръстова гора
(Има си пътека за Сини връх директно,но я нямах на моята карта - табела видях само 1, така че не можех да следвам)
7. Кръстова гора - с.Мостово - махала Синивръх - Белинташ - Чотрова чешма - вр. Синивръх - х. Сини връх (В. Коларов) - с. Жълт камък
- с. Паничково - с.Йончево - заслон с чешма(2 чучура) по пътя за с. Сърница
8. Заслон с чешма(2 чучура) по пътя за с. Сърница - чешма 5 чучура, еко пътека за Боян ботево - с. Караманци - с. Петелово - Хасково - София
Нед Май 29, 2016 2:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
@Момчилов

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Нед Май 29, 2016 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Замислете се, когато минавате по Буйновското ждрело, да се отбиете към дяволския мост (свързва с. Борино с Буйновксото ждрело).
Нед Май 29, 2016 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Момчилов, добре дошъл в клуба на най-лудите (миналите и трите Е-та) Wink Браво, казах ти, че две седмици са ти много. Smile

Пътеката за Сини връх е добре че не си я намерил, не е добро място това Laughing
(не знам защо не ползваш BG Mountains, като там засега най-добре са отразени Е-тата?)

И защо се отказа при Сърница не разбрах? Каква е тази еко-пътека, по която си тръгнал? Имал си други планове за края, не за Мезек, така ли?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Май 31, 2016 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско Марияна. За сърница, а и изобщо за повечето отклонения причината е, че ползвах просто списъка с точки от темата за Е8 - 2014.
stefan_iliev38 написа:
Здравейте.

Дойде време за откриването на раздел за европейски маршрут Е-8 "Северно море - Дунав - Карпати - Рила - Родопи - Босфор" или накратко "Северно море - Рейн - Дунав - Рила - Родопи", а в българската част - Е-8 "Рила - Родопи" (възможни са и други наименования Wink )
Ще помоля модераторите да преместят настоящата тема в новия раздел, както обещаха.

Накратко: Възнамерявам тази година да премина пеша маршрут Е-8 с приятели. Засега планът е това да стане около края на юли и началото на август. Засега съм безработен, поради което времето не е толкова важно за мен. Нощуването (на спални чували, палатки, заслони, хижи) подлежи на допълнително обсъждане, темпото на придвижване - също.

Като за начало - ето приблизителните времена за изминаване на отделните отсечки на Е-8, взети от гърба на картите на маршрута:

Боровец - х. "Мусала" - връх Мусала - х. "Заврачица" - приблизително 11 часа

х. "Заврачица" - х. "Белмекен" ( - х. "Смирненски") - 7 ( - 8 ) часа

х. "Белмекен" (х. "Смирненски") - х. "Юндола" - 5 часа

х. "Юндола" - с. Аврамово - с. Медени поляни - с. Черновръх - 56 километра

с. Черновръх - язовир "Голям Беглик" - 5 часа

язовир "Голям Беглик" - х. "Орфей" - 8 часа

х. "Орфей" - туристическа спалня Тешел - х. "Триградски скали" - 6-7 часа

х. "Триградски скали" - Ливадите - с. Мугла - х. "Ледницата" - 7 часа

х. "Ледницата" - х. "Перелик" - х. "Студенец" - 8 часа

х. "Студенец" - седловина Рожен - х. "Момчил юнак" - 5 часа

х. "Момчил юнак" - х. "Преспа" - х. "Свобода" - 4-5 часа

х. "Свобода" - х. "Сини връх" - 9 часа

х. "Сини връх" - проход Китката (с. Паничково) - х. "Мечковец" - 8 часа и 30 минути

х. "Мечковец" - язовир "Тракиец" - х. "Книжовник" - 8-9 часа

х. "Книжовник" - х. "Тънково" - 9 часа

х. "Тънково" - връх Света Марина - с. Мезек - 12 часа

с. Мезек - Свиленград - 6 километра.

Общо около 550 километра и 133 часа (че се помни по-лесно Smile ). Следователно напълно възможно е за около 2 седмици да се измине маршрутът. За повече от 2 седмици мисля, че ще доскучее, особено безводните черни пътища на Източните Родопи.

Ето и любителски снимки на седемте карти на маршрут Е-8 на Картография, за да може всеки да си прецени, дали са му необходими (според мен картите не си заслужават високата антикварна цена и могат да имат само сантиментална стойност при отмятането им при постепенното преминаване на маршрута. Освен това има повтарящи се карти).
(по-долу давам връзка само към първата снимка на картите от общо 71 снимки в албума ми "Снимки за Планинарски форум Планина http://planina.e-psylon.net" - снимки от номер 286 до номер 356)

Карти на маршрут Е-8 от Картография

Това е засега от мен. По-късно ще пиша още по темата, като се надявам да се включат и други заинтересовани.

Успех на всички!


Още в началото стана ми малко странно защо да ходя на х. Белмекен ако ще продължавам към х. Хр. Смирненски - или е грешка или целта е да се удължи маршрута.
После - х. "Юндола" - с. Аврамово - с. Медени поляни - с. Черновръх - 56 километра - стори ми се лудост, а и Черновръх май е връх само, а не село... Като село ми го дава в северна България...
После тоя яз. Голям беглик - къде му е пътеката към Орфей... Та затова импровизирах - видяла си откъде минах.
В Пампорово ударих гредата с тая хижа - Студенец - ни табела ни дявол на сградата. Иначе указателни табелки към нея - бол. Както и да е - явно е в ремонт, от години. Та се наложи да продължа към х. Момчил юнак. За деня към 60 км - лошо няма, ама да бях тръгнал по-навреме...Малко позамръкнах на тесен асфалтов път накрая към Момчиловци.
За сини връх стана дума, че пътеката я нямам на картата в гсм-а, а марки няма. Като стигнах се разбра, че хижата бившата В. Коларов където като дете съм ходил много пъти от училище. После х. "Мечковец"- също не я намерих. Имаше 2 хижи в близост, реших че ще ходя до х.Аида. Но по пътя замръкнах пак и като вали, едно заслонче по пътя ми се стори по-добрата идея. На другия ден реших, че си продължавам към Книжовник, но такава хижа също няма на картата ми. И като стигнах главния път и повече нямаше никакви пътеки - решението беше готово. Още беше преди обяд и се прибрах.
За друг път ще си начертая цялото трасе, а не да се надявам че в движение ще се оправя. Освен това 7-8 дена са предостартъчно по оптималния маршрут.
Така или иначе тази разходка ми беше повече да ми посвикнат крачетата да ходят по няколко дена и за Е3 да имам повече шансове за бързо минаване =< 9 дена.
Вто Май 31, 2016 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Още в началото стана ми малко странно защо да ходя на х. Белмекен ако ще продължавам към х. Хр. Смирненски - или е грешка или целта е да се удължи маршрута.
После - х. "Юндола" - с. Аврамово - с. Медени поляни - с. Черновръх - 56 километра - стори ми се лудост, а и Черновръх май е връх само, а не село... Като село ми го дава в северна България...
После тоя яз. Голям беглик - къде му е пътеката към Орфей... Та затова импровизирах - видяла си откъде минах.
В Пампорово ударих гредата с тая хижа - Студенец - ни табела ни дявол на сградата. Иначе указателни табелки към нея - бол. Както и да е - явно е в ремонт, от години. Та се наложи да продължа към х. Момчил юнак. За деня към 60 км - лошо няма, ама да бях тръгнал по-навреме...Малко позамръкнах на тесен асфалтов път накрая към Момчиловци.
За сини връх стана дума, че пътеката я нямам на картата в гсм-а, а марки няма. Като стигнах се разбра, че хижата бившата В. Коларов където като дете съм ходил много пъти от училище. После х. "Мечковец"- също не я намерих. Имаше 2 хижи в близост, реших че ще ходя до х.Аида. Но по пътя замръкнах пак и като вали, едно заслонче по пътя ми се стори по-добрата идея. На другия ден реших, че си продължавам към Книжовник, но такава хижа също няма на картата ми. И като стигнах главния път и повече нямаше никакви пътеки - решението беше готово. Още беше преди обяд и се прибрах.
За друг път ще си начертая цялото трасе, а не да се надявам че в движение ще се оправя. Освен това 7-8 дена са предостартъчно по оптималния маршрут.
Така или иначе тази разходка ми беше повече да ми посвикнат крачетата да ходят по няколко дена и за Е3 да имам повече шансове за бързо минаване =< 9 дена.
Добре де, като те питахме какви са ти плановете каза само дните, и че не ти вярваме.
Защо не попита дали някой има трак на маршрута. На мен ми го даде съфорумник, но не помня кой точно ми го даде. Но за трака по-късно.
Да до хижа Белмекен няма нужда да се ходи. Предполагам е в маршрута, защото е той е правен по времето, когато спортната ваза е вила само за спортисти. Юндола - с. Черновръх е даден в км., защото е асфалт. В Пампорово х. Студенец е в ремонт от 2009-та (че и по-рано) и от тогава ще е готова за следващата година. Видно е, че ще става хотел, но явно кризата се е отразила. Хижа Книжовник се намира източно и преди с. Книжовник по Е-8.
Аз съм готов с моят примерен трак по дни. По късно ще го публикувам.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Май 31, 2016 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидиген.
Само да се изясня - не съм недоволен от пътешествието. Така като имах само списък стана повече като приключение. Е, на моменти из Рила можеше и като премеждие да се определи Smile. Мечтаех си за снегоходки, но още тогава си казвах, че няма да нося и снегоходки заради 1 ден в който да ми трябват. Раницата беше леко преднамерено тежка и пълна с какво ли не - към 17 килца - но снегоходки не ми се носеха. Носех високи обувкис гортекс, които носих само 1ия ден.
Както и на е3 - маратонките без мембрана бяха най-добрия избор за мен. Сменях 4 чифта чорапи - се чувствах почти като със сухи крака.
Вто Май 31, 2016 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това, че си доволен е най-добрата оценка. И аз съм привърженик на обувките без мембрана. Има го споменато някъде из аналите на форума.
17 кг. раница? С какво прекали толкова, че докара тази тежест. Аз ще се целя в 8-10 кг. и 15 кг. за колелото. Смятам, че тази тежест ще мога да я нося псувайки тихо, без да викам до два часа изкачване. Smile До дни ще си изчистя концепцията, че къде на майтап, къде не остана по-малко от месец.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Май 31, 2016 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
17 кг. раница? С какво прекали толкова, че докара тази тежест.

Зимно-пролетния сезон в нашенските високи планини е доста голямо предизвикателство. Дори само в еднодневно ходене човек може да попадне на много разнообразни климатични условия. Това изисква и носенето на повечко екипировка. При многодневно ходене като тези по E-тата в този сезон е съвсем сигурно че ще потрябва какво ли не и не всичко може да бъде отсвирено с лека ръка. В средата на април из Белмекенско имахме и температури под нулата и нужда от снегоходки от време на време, в един момент дори съжалихме че не носим и котки. На връщане ни трябваха бански костюми, плавници и други по-скоро морски принадлежности в 30-градусова жега. Всичко това -- в рамките на два дни...
Вто Май 31, 2016 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това ми е ясно за климатичните условия, но спокойно може да минете без плавници и шнорхел. А банските може да ги заместите с клин или обикновени долни гащи. Smile Това -- в кръга на шегата. Smile Просто ми е любопитно, какво толкова е носил. Със сигурност е имал зимно яке, което се надявам на мен да не ми потрябва и няма да взема. За високото добре, но аз бих се разтоварил в по-ниската част от маршрута.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Май 31, 2016 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Didogen, понеже питаш ще се опитам да споделя и за раницата. Преднамерено тежка беше - както казах за да влизам във форма за е3.
Иначе - раницата е почти 2 кила, палатка- 2,2 - чувал 1,8 , шелте 0.300, пелерина за дъжд - 0.500 - това са тея дето им ги знам с точност.Дъ норт фейс обувки с гортекс - които толкова не харесвам, че малко остана да ги изхвърля, ама като знам колко пари са - нищо че са боклук, размислих - а и нали ми трябват тежести да нося... Не ги знам колко тежат - кило може би.
Иначе не позна - зимно яке не съм носил. Носих ръкавици за ски, поларено пуловерче и поларена жилетка. Гъзовейка отгоре и може да се комбинират дрехите. 2 панталона тънки, бързосъхнещи и мирино клин - но не съм ходил никога в комбинация. Клина беше по-скоро като пижама. През деня всичко ставаше мокро по няколко пъти на ден - важно е да съхне, а температурите не са били по-ниско от 0.
Лекарства - добавки, мазила, лепенки...сигурно 2 кила. Храна - променящо се но до към 3 кила предполагам. Вода към 1 кило, но за лятото препоръчвам за някои места да е поне 1,5 - ако си знаеш всички изворчета - може би и с 0.5 може да се мине. Наистина има много вода, но като не знаеш кога е следващата е неприятно да ти е малко. Иначе при мен - водата си идваше направо от небето и само за удобство си я пълнех в шишенца от чешми...
Другите килограми дето никога не ми излизат по списък, но като тегля раницата си са си там - отдавам на дреболийки, дйунйурийки като 2 челника с резервни батерии, клещи секачи, игла с конец, въженце...Щеките и каквото е на мен не влизат в килограмите.
И дано се постопи снега, че от Х. Мусала до Белмекен си е декември. Снежните "петна" не им се вижда края и се пропада в разни поточета течащи отдолу...
Сря Юни 01, 2016 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Momchilov, поздравления за похода!

Само едно не разбрах:
momchilov написа:
Върнах се. Стихнах до линията Кърджали- Хасково и повече на картата никакви пътеки нямах...Sad ...

momchilov написа:
...
(Има си пътека за Сини връх директно,но я нямах на моята карта - табела видях само 1, така че не можех да следвам)...

momchilov написа:
...
За сини връх стана дума, че пътеката я нямам на картата в гсм-а, а марки няма. Като стигнах се разбра, че хижата бившата В. Коларов където като дете съм ходил много пъти от училище. После х. "Мечковец"- също не я намерих. Имаше 2 хижи в близост, реших че ще ходя до х.Аида...

momchilov написа:
На другия ден реших, че си продължавам към Книжовник, но такава хижа също няма на картата ми. И като стигнах главния път и повече нямаше никакви пътеки...

Коя карта си ползвал? И защо не си ползвал картите, на които маршрутът е обозначен, като например тези на "Картография" и на "Домино"?

Ама да знаеш колко се смях, че не си намерил хижа "Мечковец", а си решил да ходиш до хижа "Аида". Very Happy

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Юни 01, 2016 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:


Още в началото стана ми малко странно защо да ходя на х. Белмекен ако ще продължавам към х. Хр. Смирненски - или е грешка или целта е да се удължи маршрута.


Целта е да се спи на нея, ако е в края на деня и човек не си носи бивачни принадлежности. По същия начин стои въпроса и с отбиването до хижа Пирин или Малина по време на Е-4 или до хижа Топчийско по време на Ком-Емине.

momchilov написа:
После - х. "Юндола" - с. Аврамово - с. Медени поляни - с. Черновръх - 56 километра - стори ми се лудост, а и Черновръх май е връх само, а не село... Като село ми го дава в северна България...


Хм, ами тук грешката ти е, че не си си подготвил домашното както казва Борис Борисов в един друг раздел. Планът (както е отбелязано) е съставен въз основа на картите на Картография, значи са достатъчно стари да има промени, особено в имената на хижи, местности и върхове.
Село Черновръх сега се казва Каратепе и не е село, а някаква курортна местност, доколкото разбрах. Иначе има и връх, маршрутът го подсича.
http://www.kade.si/#map=15/2664555.75/5137983.28/0
Освен това не е задължително да ги минаваш наведнъж тези 56 км, ние ги разделихме на две, като си дадохме по-голяма почивка в Каратепе.

momchilov написа:
После тоя яз. Голям беглик - къде му е пътеката към Орфей... Та затова импровизирах - видяла си откъде минах.

Не знам точно откъде си минал, но се минава покрай язовир Широка поляна и горско стопанство Дженевра. Има червена маркировка през цялото време, макар и на места да беше поизбледняла още преди две години.
В BG Mountains е отразено съвсем точно къде минава маршрута в тази част от Е-8, можеш да го разгледаш:
http://www.kade.si/#map=15/2664555.75/5137983.28/0

momchilov написа:
В Пампорово ударих гредата с тая хижа - Студенец - ни табела ни дявол на сградата. Иначе указателни табелки към нея - бол. Както и да е - явно е в ремонт, от години. Та се наложи да продължа към х. Момчил юнак. За деня към 60 км - лошо няма, ама да бях тръгнал по-навреме...Малко позамръкнах на тесен асфалтов път накрая към Момчиловци.


Ами отново домашното. Хижа Студенец не работи от години и се дава просто като ориентир, защото сградата си стои. Иначе в Пампорово тя не е жизненоважна, доколкото има хотели, в които да се преспи. Ние спахме в Почивна база Орлица, като се спазарихме да си платим апартамент и да спим в него всички. Разбира се, за сам човек е по-трудно да си намери евтин подслон.
Между другото, на картата BG Mountains изрично е отбелязано, че не работи в скоби след името на хижа Студенец.
http://www.kade.si/#map=15/2749008.62/5107787.68/0

momchilov написа:
За сини връх стана дума, че пътеката я нямам на картата в гсм-а, а марки няма. Като стигнах се разбра, че хижата бившата В. Коларов където като дете съм ходил много пъти от училище.

Продължавам да недоумявам защо използваш карта, на която няма туристическата маркировка. Ако е от любов към приключенията добре, то и ние имахме GPS, но го вадехме само като много се чудехме накъде да продължим, през повечето време се оправяхме по хартиените карти. Но да си ползваш навигацията, а да сложиш неподходяща карта, това не го разбирам. Ето я маркировката откъде минава, пътеката не е лоша. Макар да си личи че е рядко използвана, нямаше паднали дървета. След Дългата поляна даже се върви по път (който беше отвратителен).
http://www.kade.si/#map=15/2787532.88/5139585.48/0

Колкото до маркировката, наистина беше оскъдна, ето това е на разклона с пътя
https://goo.gl/photos/dT2RxBtsaTV6Kf889
https://goo.gl/photos/5eAnDEkoXthfiCFT8

Има една табелка по-нататък, която "намеква" за имената на хижата. Ние поне там направихме догадката, че преди се е казвала Васил Коларов, не бяхме чували това и име преди.
https://goo.gl/photos/H53bxmUddNQ3Fzk48

И после като видяхме тоя надпис "3 часа" на следващата табелка, направо се отчаяхме
https://goo.gl/photos/XpcFgG1bmfTqWb246

На тази снимка на камъка се вижда състоянието на маркировката
https://goo.gl/photos/Jra7KKusSwj7xhxm9

Ето и една полуизядена от дървото табела със старото име на хижата
https://goo.gl/photos/CdhKFbdNEEVw93bp6

momchilov написа:
После х. "Мечковец"- също не я намерих. Имаше 2 хижи в близост, реших че ще ходя до х.Аида. Но по пътя замръкнах пак и като вали, едно заслонче по пътя ми се стори по-добрата идея. На другия ден реших, че си продължавам към Книжовник, но такава хижа също няма на картата ми. И като стигнах главния път и повече нямаше никакви пътеки - решението беше готово. Още беше преди обяд и се прибрах.

Хижа Мечковец и хижа Аида са едно и също. Над хижата има връх Мечковец, който до 1942 г. се е казвал Аида. Сега как му е името не съм сигурна. Предполагам, че аида на турски има нещо общо с мечка.
Книжовник сме коментирали че е вече частна собственост, освен това като се минава пред нея се удължава маршрута и е малко излишно. Същото е и за хижа Тънково, там човек трябва да се отбие за да стигне до нея, ама и тя вече е частна.
След хижа Аида има марки чак като се слезе в Спахиево (дотам е черен път) и после има марки тук там, но се издирват с много повишено внимание. Просто се върви от село до село. Преди Орлово съвсем изчезват, после след него пак се появяват. Това от преди две години, а всяка година ще става по-лошо. Наистина има опасност този маршрут да се затрие, ако още малко се остави така.

momchilov написа:
За друг път ще си начертая цялото трасе, а не да се надявам че в движение ще се оправя. Освен това 7-8 дена са предостартъчно по оптималния маршрут.
Така или иначе тази разходка ми беше повече да ми посвикнат крачетата да ходят по няколко дена и за Е3 да имам повече шансове за бързо минаване =< 9 дена.

Успех и за двете Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 02, 2016 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Много се чудех дали да дам отчет, защото това ще го прочетат хора, които са много по-навътре от мен в пътешествията като цяло. Със помощта и съветите най-вече на muvo, ogobogo и Стефан успях да сглобя следната концепция.
Екипировката:
Палатка-1 кг, чувал-1,200 кг., шалте-0,300кг, раница-0,800 кг. Другото са дежурните дрехи, аптечка и храна. За обувките още не съм решил какво ще взема. При тях чуденката е повече дали да са с мека или твърда подметка.
Колелото:
Ами успях да сглобя читаво такова. Идеята е да не е най, ами да мога да го ремонтирам с една отверка и два шестограма. С комплекта за поддръжка тежи малко над 15 кг.
Някой неща ми се искаха да станат по-иначе, но заради непредвидени разходи се ограничих. Ако изскочат непредвидени приходи може и да оптимизирам някой неща.
Маршрута:
Направен е така, че да ми е удобен, не е точно по марката. Отклоненията са при места, които искам да посетя и такива на които съм бил и познавам района. На места трака съм го чертал наистина по карта, не знам какво ме очаква. Разпредел е за седем дена, но ми е ясно, че това трудно ще се случи и съм отделил 10 дена. Застраховал съм се срещу лошо време и преумора. За другото си има застраховки. Smile
http://dox.bg/files/dw?a=213881b5e6

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Пет Юни 03, 2016 12:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 02, 2016 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще бъде интересно да споделиш, след като се върнеш, в какво състояние е участъкът, по който смяташ да се качиш към Перелишкото било от мах. Касъка.
Чет Юни 02, 2016 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov